Sługa Korony

Okładka książki Sługa Korony Brian McClellan
Okładka książki Sługa Korony
Brian McClellan Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Trylogia Magów Prochowych (tom 4) fantasy, science fiction
Trylogia Magów Prochowych (tom 4)
Servant of the Crown
Fabryka Słów
2017-09-13
2017-09-13
Krzysztof Sokołowski
fantasy

„Sługa Korony” to dziewięć opowiadań będących prequelem trylogii Magów prochowych których akcja rozgrywa się w stworzonym przez Briana McClellana uniwersum. Pierwsze opowiadanie osadzone jest trzydzieści pięć lat a ósme osiem miesięcy przed
akcją „Obietnicy krwi” czyli pierwszego tomu trylogii, natomiast ostatnie dziewiąte opowiadanie rozgrywa się pomiędzy pierwszym a drugim tomem.
Jednak aby dobrze zrozumieć wydarzenia opisane przez autora i cieszyć się w pełni z lektury tej książki niezbędne jest wcześniejsze zapoznanie się z Trylogią.
Dla fanów autora oraz serii o Magach Prochowych to na pewno wielka gratka i czysta przyjemność dla osób które – tak jak ja – postanowiły rozpocząć Trylogie od tej książki to tylko zbiór ciekawych opowiadań wprowadzających i tłumaczących początki historii bohaterów późniejszych tomów jednak niewybijających się ponad średnią książek tego gatunku.

Uwaga ! Zanim sięgniesz po ten zbiór opowiadań, przeczytaj trylogię magów prochowych .
Sługa korony to rewelacyjne uzupełnienie powyżej wymienionej trylogii. Zbiór opowiadań , których akcja rozgrywa się przed akcją trylogii . Sama trylogia jest rewelacyjna , a ten zbiór opowiadań to wisienka na torcie . Brian McClellan stworzył genialną serię i czekam na nowy cykl , który właśnie rozpoczął. Polecam .

Jak na trylogię ta czwarta część jest najsłabsza. Warto przeczytać bo ukazuje niektóre wątki które wg mnie są istotne a nie pokazane w wcześniejszych tomach.

Zbior opowiadan ze swiata magow prochowych. Mozna dowiedziec sie czegos nowego o przeszlosci Tamasa, Taniela czy Vlory. Moze nie kazde wnosi cos wartosciowego, ale kazde trzyma poziom. McClellan kupil mnie swoim pomyslem, dlatego niedlugo zamawiam kolejna jego serie o magach prochowych wlasnie. Kwintesencja fantastyki - magia, a nawet kilka jej rodzajow, szybka, wartka akcja, ciekawe postacie oraz co wedlug mnie jest bardzo na plus, autor nie wplotl zadnego watku milosnego ani nie probowal przeprowadzic psychanalizy postaci. No dobra, sa jakies tam milostki, ale maja charakter trzeciorzedny i nie zasmiecaja opowiesci.
Polecam goraco kazdemu.

Przeczytałam zbiór opowiadań nie czytając wcześniej trylogii magów prochowych i już wiem, ze koniecznie muszę to nadrobić!
Opowiadania czyta się szybko, bohaterów idzie lubić, nowy system magii i ciekawie zapowiadająca się fabuła.

Świetne uzupełnienie Trylogii Magów Prochowych, polecam wszystkim miłośnikom serii.
Na plus:
+ wszystkie historie czyta się z zapartym tchem, albo z powodu wartkiej akcji albo z powodu napięcia jakie autor powoduje
+ poznajemy losy i przeżycia głównych bohaterów, znanych z Trylogii, ale też postacie, które zostały tylko wspomniane albo występowały epizodycznie
+jeszcze lepiej poznajemy świat magów prochowych, co wzbogaca ten świat i pokazuje jaki ten świat ma potencjał i jak autor świetnie go skonstruował

Na minus:
Ta książka zdecydowanie za szybko się kończy. Przeczytałabym z wielką przyjemnością kolejne opowieści z tego uniwersum.

Na plus:
+jeszcze...

Fantastyczne uzupełnienie trylogii. Czyta się z uśmiechem. Przeżywa jeszcze bardziej i lubi bardziej/ wybacza pewne błędy. samo życie. Warto po całej trylogii magów. Takie 7.5 /10

Super uzupełnienie historii

Super uzupełnienie historii

Dokładnie tego oczekuję po opowiadaniach uzupełniających świetną główną historię. Poznajemy lepiej dzięki nim poszczególnych bohaterów pierwszoplanowych Trylogii Magów Prochowych oraz kilku z drugiego i trzeciego rzędu.

Opowiadania większości sprzed trylogii. Dopowiedzenie paru historii.

Opowiadania większości sprzed trylogii. Dopowiedzenie paru historii.