Rowerem po Amazonce

Okładka książki Rowerem po Amazonce
Piotr Chmieliński Wydawnictwo: Agora literatura podróżnicza
336 str. 5 godz. 36 min.
Kategoria:
literatura podróżnicza
Wydawnictwo:
Agora
Data wydania:
2017-03-15
Data 1. wyd. pol.:
2017-03-15
Liczba stron:
336
Czas czytania
5 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788326824050
Tagi:
aktywny wypoczynek Amazonka dżungla książka podróżnicza literatura podróżnicza podróżnik przygoda relacja z podróży rower styl życia wyprawa
Średnia ocen

                7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Pojechane Podróże 2 Olgierd Budrewicz, Piotr Chmieliński, Elżbieta Dzikowska, Jacek Hugo-Bader, Wojciech Jagielski, Marek Kamiński, Janusz Kasza, Romuald Koperski, Piotr Pustelnik, Zdzisław Jan Ryn
Ocena 7,1
Pojechane Podr... Olgierd Budrewicz, ...
Okładka książki Wyprawy na koniec świata Piotr Chmieliński, Ryszard Czajkowski, Anna Czerwińska, Arkady Radosław Fiedler, Marek Fiedler, Krzysztof Hejke, Maciej Kuczyński, Iwa Momatiuk, Beata Pawlikowska, Andrzej Piętowski, Stanisław Szwarc-Bronikowski, Marek Tomalik, Monika Witkowska
Ocena 6,2
Wyprawy na kon... Piotr Chmieliński,&...
Okładka książki Między niebem a piekłem Piotr Chmieliński, Ryszard Czajkowski, Anna Czerwińska, Arkady Radosław Fiedler, Krzysztof Hejke, Marek Kamiński, Maciej Kuczyński, Iwa Momatiuk, Beata Pawlikowska, Andrzej Piętowski, Stanisław Szwarc-Bronikowski, Marek Tomalik, Monika Witkowska
Ocena 6,9
Między niebem ... Piotr Chmieliński,&...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
201 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
424
423

Na półkach:

Fajnie się jedzie na rowerze. Przez pierwszą godzinę. I po płaskim. I jeśli nie siecze deszcz. A także: nie pod wiatr, nie w skwar, nie w śnieg, nie przez błoto, kałuże i piach, nie po wertepach, nie w mokrych butach, nie z pustym brzuchem, nie z ciężkim bagażem, nie pod górkę, nie pod górkę… .

I jeszcze nie za długo, żeby dupa nie bolała.

Dobrze jest mieć cel. Można śmigać rekreacyjnie po okolicy, robić kółka wokół parku lub puścić się z kumplem przez pół Polski nad morze. Im śmielszy cel, tym większa satysfakcja po jego osiągnięciu. Ale też dupa bardziej boli. Jednak nie oszukujmy się – przejażdżka do pobliskiego supermarketu po zakupy to żaden cel. Zero wyzwania, zero fantazji. I zero satysfakcji. Nawet promocje tu nie pomogą.

Bohaterowie książki zamierzyli sobie, że przejadą na rowerach … rzekę. Przyznajmy szczerze, zakasowali nas. Tego jeszcze nie było. Tak oryginalny pomysł zasługuje na coś więcej niż pospolity strumyczek. Amazonka powinna się nadać. Przecina trzy państwa i trzy strefy czasowe. Jest niebezpieczna i zaskakująca. Zmienna. Kapryśna niemal jak kobieta (ale bardzo wojownicza kobieta). A do tego uwodzicielska. Wielu o niej marzy, a kto raz zobaczył, nie zapomina. Gwarantuje przeżycie czegoś niezwykłego, obiecuje prawdziwą przygodę.

Ile to w sumie kilometrów? Prawie osiem tysięcy, z czego dwa tysiące etapu górskiego i sześć tysięcy po części nizinnej. Przez Peru, Boliwię, dwie strefy klimatyczne (górską i tropikalną), trzy czasowe, przez narkotykową Czerwoną Strefę w regionie ludu Ashaninka, przez rejon będący pod kontrolą brazylijskich piratów i przez obszary z częstymi sztormami i wielkimi falami. Zatkało? I powinno.

Pierwsze pytanie, jakie się nasuwa: czym wy, chłopaki, chcecie pedałować po rzece? Odpowiedź chłopaków: rowerem amazońskim. Nie wiecie, co to jest? No pewnie, że nie wiecie, bo to własny wynalazek. Prototyp. Dlatego psuje się często. Na szczęście Hubert to złota rączka. Co tam złota. Diamentowa! Zawsze naprawi, nawet stojąc po szyję w wodzie (zamieszkiwanej przez anakondy i piranie).

Zaletą roweru amazońskiego jest jego wielofunkcyjność: rozkładasz i masz rower rzeczny, składasz – masz lądowy. Czyli taki zwykły. Inna sprawa, że ileż tak można składać i rozkładać. I naprawiać. I pchać. I nosić. I pedałować. Z sakwami, pakunkami, ciężarami. W ulewie, w skwarze i w śniegu. Dzień? Miesiąc? Cztery? A co powiecie na pół roku?

Na początek trzeba znaleźć początek. Gdzie tak naprawdę zaczyna się Amazonka? To najlepiej wie Piotr Chmieliński, pierwszy na świecie człowiek, który przepłynął kajakiem całą rzekę – od źródła do ujścia. Legendarny podróżnik i – jak się okazuje – fantastyczny facet. Taki, który doradzi, pomoże, pomentoruje, pomonitoruje, wesprze i zaopiekuje. A jak będzie trzeba, to i książkę machnie. Wspaniałą, wciągającą książkę o dwóch przesympatycznych braciach i ich bezprecedensowej wyprawie.

„Rowerem po Amazonce. Bracia Dawid Andres i Hubert Kisiński w podróży po największej rzece świata” to lektura na jedno popołudnie, bo oderwać się nie da: przygoda goni przygodę, sceneria zmienia się jak w kalejdoskopie, a i styl niesie pięknie niczym nurt Amazonki. Poleciłabym ją wszystkim złaknionym optymizmu i pozbawionym życiowych celów, pesymistycznym gderaczom i rozleniwionym niechciejom, a także pozytywnie zakręconym wariatom i amatorom nietuzinkowych pomysłów, wielbicielom Amazonki, dobrej literatury oraz – przede wszystkim – cyklistom.

Fajnie się jedzie na rowerze. Przez pierwszą godzinę. I po płaskim. I jeśli nie siecze deszcz. A także: nie pod wiatr, nie w skwar, nie w śnieg, nie przez błoto, kałuże i piach, nie po wertepach, nie w mokrych butach, nie z pustym brzuchem, nie z ciężkim bagażem, nie pod górkę, nie pod górkę… .

I jeszcze nie za długo, żeby dupa nie bolała.

Dobrze jest mieć cel. Można...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    234
  • Chcę przeczytać
    202
  • Posiadam
    48
  • Podróżnicze
    10
  • 2022
    7
  • Teraz czytam
    6
  • Podróże
    6
  • 2021
    4
  • 2019
    3
  • 2017
    3

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Rowerem po Amazonce


Podobne książki

Przeczytaj także