„Pojechane Podróże 2” – to kontynuacja cyklu książkowego dokumentującego wydarzenia związane z Festiwalem Podróżników Trzy Żywioły, pod redakcją Marka Tomalika i Piotra Trybalskiego. To świetne czytadło, które spodoba się każdemu, kto ceni sobie niebanalne, podróżnicze opowieści z dala od utartych szlaków. Książka będzie miała swoją premierę na 10. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w...

Książka będzie miała swoją premierę na 10. Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły w Krakowie (18-22 marca i 5-7 kwietnia 2013)

W ciągu 10-ciu lat na Festiwalu gościli niemal wszyscy polscy, znamienici podróżnicy. Bardzo trudno było wybrać jubileuszową dziesiątkę autorów. Zdecydowaliśmy się na reportaże, które sięgają nieco w przeszłości, niekiedy opisują historie, które miały miejsce już jakiś czas temu i zmieniły oblicze wielu rejonów świata. Ktoś powie, że podobnych historii w kraju nad Wisłą jest do opowiedzenia znacznie więcej! To dobrze, bardzo nas to cieszy, ponieważ chcemy w przyszłości kontynuować ten żywiołowy cykl książkowy.

10 podróży na 10 lat Festiwalu:
Piotr Chmieliński „Zdobywanie Amazonki” – wspomnienie historycznej wyprawy Piotra Chmielińskiego, pierwszego człowieka, który zdołał przepłynąć Amazonkę od źródeł do ujścia.

Jacek Hugo-Bader „Jadę szosą po kobiercach, upadam w pszenicę” – błyskotliwy reportaż z przejazdu przez wszystkie kraje Azji Środkowej.

Elżbieta Dzikowska „Vilcabamba – ostatnia stolica Inków” – wspomnienie jednej z najważniejszych wypraw polskich odkrywców spisaną specjalnie na potrzeby tej książki.

Marek Kamiński „Odkryć swoją Północ”- próbuje ukazać drogę do własnego wnętrza, opisując podróże do najbardziej odludnych miejsc naszego globu.

Olgierd Budrewicz „Yap, czyli Alamakota” – pełna humoru relacja z podróży na wyspę Yap na Pacyfiku, do kraju o dziwacznym statusie, lilipucich rozmiarach i osobliwych obyczajach.

Piotr Pustelnik „Być jak Mallory!” – refleksja dojrzałego himalaisty nad sensem życia i zdobywania. Pustelnik zadaje pytanie czy Mallory był pierwszy na dachu świata przed Hillarym.

Romuald Koperski „W krainie Czukczów” – relacją z zimowej, nieprawdopodobnej ekspedycji samochodowej. Esencja podróży i poczucia humoru.

Prof. Zdzisław Jan Ryn „Rapa Nui – kraj Człowieka-Ptaka” – autor przyglądając się Wyspie Wielkanocnej prowadzi nas do szerszej refleksji nad kondycją świata. Dziś przed wyspą i jej mieszkańcami czeka trudny wybór.

Janusz Kasza „Wszystkie drogi prowadzą do Sturgis” – już od połowy lipca na amerykańskich drogach i higwayach pojawiają się grupy właścicieli jednośladów całego świata.

Wojciech Jagielski „W Ventersdorpie bez zmian” – intymny portret miasteczka Ventersdorp w RPA jego mieszkańców.

źródło opisu: http://3zywioly.pl/3zywioly/klub-3-zywiolow/pojech...(?)

źródło okładki: http://3zywioly.pl/3zywioly/klub-3-zywiolow/pojech...»

Ania | 2013-03-22

Bardzo dobre reportaże o wyprawach mniejszych i większych wspaniałych podróżników, naukowców, pasjonatów obcych kultur. Do tego zacnego grona trafili moi ulubieńcy czyli Wojciech Jagielski, Jacek Hugo-Bader, Piotr Pustelnik i Janusz Kasza. Do tej pory jeszcze nie poznałam twórczości Pana Olgierda Budrewicza, teraz wiem, że jak najszybciej musi się to zmienić :) Polecam, krótko i na temat.

Krzysztof | 2013-06-10

Renesans reportażu z podróży, i dobrze! Czyta się świetnie, autorzy błyskotliwi i zabawni. Świetna książka na wakacje, i na dodatek pełna inspiracji. Pustelnik - ogromne poczucie humoru! Panie Piotrze, a może jakaś własna, kompleksowa książka? Chociaż i reportaże Panu wychodzą świetnie! Polecam.

Marcos | 2015-03-04
Przeczytana: 04 marca 2015

Bardzo ciekawe wyprawy w niezwykłe zakątki świata opisane przez niezwykłych ludzi. Niestety nie każdy podróżnik ma duszę literata, więc nie każda opowieść opisana jest "z polotem", ale całokształtowo jest O.K. :-)

justanillusion | 2013-08-02
Przeczytana: 24 lipca 2013

Bardzo przyjemna książka, czyta się ją lekko, historie są fascynujące. Najbardziej podoba mi się w niej to, że wniosła coś do mojego życia. Polecam.

zubow83 | 2017-07-22
Anna Pukrop | 2016-11-03