Strange the Dreamer

Wydawnictwo: Hodder & Stoughton
angielski
Macchiato

Strange the Dreamer is the story of:

the aftermath of a war between gods and men
a mysterious city stripped of its name
a mythic hero with blood on his hands
a young librarian with a singular dream
a girl every bit as perilous as she is imperiled
alchemy and blood candy, nightmares and godspawn, moths and monsters, friendship and treachery, love and carnage.

Welcome to Weep.

źródło opisu: Hodder & Stoughton, 2017

źródło okładki: Hodder & Stoughton, 2017

Julianne | 2017-09-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 01 września 2017

Lazlo Strange jest bibliotekarzem, sierotą, który jest traktowany jak wyrzutek. Strange znajduje swoją ucieczkę w literaturze, a jego największą obsesją staje się znalezienie legendarnego miasta o nazwie Weep. Lazlo spędza lata szukając choćby najmniejszej wzmianki na temat tego zaginionego miejsca, poznaje jego zwyczaje, a nawet udaje mu się nauczyć jego języka. Wszyscy w okół niego uważają go za dziwaka i wyśmiewają jego wiarę w istnienie tego miejsca, jednak pewnego dnia do ich królestwa przyjeżdżają z wizytą przedstawiciele miasta Weep, wychodzą oni z propozycją zabrania kilkoro osób, żeby na własne oczy zobaczyli to magiczne i tajemnicze miejsce.

Nie chcę do końca zdradzać fabuły tej powieści, bo uważam, że im mniej się o niej wie, tym lepiej. Dlatego musicie mi uwierzyć na słowo, że tak historia zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Jest tak magiczna i niespotykana, że na długo zapadnie w mojej pamięci i z niecierpliwością czekam na kontynuację.

↠Bohaterowie↞

killijoy | 2017-12-07
Simona | 2017-12-04
rozetka | 2017-11-30
Ćwiek
Powieści młodzieżowe, po które warto sięgnąć

Wystarczy spojrzeć na półki w księgarniach, żeby dojść do wniosku, że najwięcej w ostatnim czasie wydawanych jest książek młodzieżowych. Jest to również literatura najbardziej niedoceniana, bo kojarzy się z niedojrzałą kiepsko napisaną pulpą. Nic bardziej mylnego. Tak jak w przypadku pozostałych gatunków literackich, tak i młodzieżówki potrafią zaskoczyć głębią czy pisarskim kunsztem.