I know what love is

Wydawnictwo: brak
angielski
Shemmer

This is not a love story. A chance encounter in a dark bar changed my life forever. I'll never forget the events of that night and the days that followed. I'll never be the same. He tried to break me, but now I'm stronger than ever. I want him to pay. I want him to suffer. I want to be just as much of a monster as he is. But maybe, deep down... I want him just as much as he wants me. Maybe...

This is not a love story.

But maybe, deep down... I want him just as much as he wants me. Maybe we deserve each other. Maybe he knows me better than I know myself.

Maybe.

But I know what love is, and this is not it.

Warning: This dark erotic tale contains violence, explicit sexuality, and adult situations. The content may be considered objectionable, so please read at your own discretion.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/23002924-i-know-what-love-is

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/photo/23002924-i-know-what-love-is

Miriam Fraser | 2017-03-10
Przeczytana: 09 marca 2017

Nie będę się z tym kryć- uważam że ta książka jest zdecydowanie bardzo dziwna. Nie miałam okazji czytać takiej powieści, z takim pomysłem na nią. Było to ciekawe doświadczenie.
Zdecydowanie mroczna, różna od wszystkiego innego co czytałam i wciągająca o pierwszej aż do ostatniej kartki. Polecam

Shemmer | 2017-02-18
Na półkach: Przeczytane, E-czytane

Prawdziwy dark – może nie został rewelacyjnie napisany, ale jednak mroczność historii stanęła tutaj na najwyższym poziomie. Od początku do końca popieprzone, człowiek trochę chce sie puknąć w czoło, jak to czytał, ale jednak "I know what love is" wciąga do samego końca.

Daria24 | 2017-09-28
Przeczytana: 28 września 2017

W skali od 1-10 ta książka jest popaprana na 100. I to nie chodzi o to, że jest źle napisana nie nie...chodzi o to, że historia w niej przedstawiona jest syfem dzizas cały czas sie dziwiłam, że ja to czytam ale nie mogłam przestać i tak dobrnełam do końca. Nadal jestem w szoku

Magdalena Mostowska | 2017-11-20
Margo | 2017-11-19