Detoks zbożowy w 10 dni

10-Day Grain Detox
kulinaria, kuchnia, dieta
poradniki
Justyna

Bestseller Dieta bez pszenicy zmienił w świecie Zachodu ton dyskusji na temat zdrowia i odchudzania. Dr William Davis ujawnił w nim prawdę na temat konwencjonalnej „mądrości” dietetycznej i wyjaśnił milionom ludzi, w jaki sposób pozbyć się przewlekłych problemów zdrowotnych poprzez usunięcie z diety pszenicy i innych zbóż. Teraz dr Davis opracował prosty i przystępny program odtruwający,...

Teraz dr Davis opracował prosty i przystępny program odtruwający, który trwa zaledwie półtora tygodnia. Detoks zbożowy w 10 dni daje czytelnikom starannie obmyślone plany posiłków i przepisy na pyszne potrawy, pozwalające w możliwie najkrótszym czasie wyeliminować z diety pszenicę i inne zboża. To doskonałe rozwiązanie dla tych czytelników Diety bez pszenicy, którym nie powiódł się plan przejścia na dietę bezglutenową, a także dla nowicjuszy, którym potrzeba impulsu do przejścia na życie bez zbóż. Niezależnie od całkiem nowego programu startowego, dr Davis wyjaśnia też, jak rozpoznawać i łagodzić objawy pszennego głodu narkotycznego, jak omijać dietetyczne pułapki i w jaki sposób korzystać z suplementów żywieniowych, aby jeszcze skuteczniej tracić wagę i osiągać korzyści zdrowotne. Detoks zbożowy w 10 dni zawiera także inspirujące relacje osób, które ukończyły ten program, jak również nowe przepisy kulinarne na dania bez zbóż dla całej rodziny.

źródło opisu: https://bukowylas.pl/ksiazki/detoks-zbozowy-w-10-dni

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/ebooki/detoks-zbozowy-w...»

Justyna | 2017-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2017

Na początku książki mamy przypomnienie wiadomości z poradnika "Dieta bez pszenicy. Jak pozbyć się pszennego brzucha i być zdrowym". W dalszej części rozdziały informują nas co trzeba wyeliminować z jadłospisu, nie tylko samą mąką pszenną ale wszystkie produkty które zawierają mąkę ukrytą.
Jest też sporo o zalecanych suplementach m.in. magnezu, witaminy D3, jodu, probiotykach.
W dalszej części mamy już plan konkretnego detoksu opisany szczegółowo przez 10 dni. Wszystkie przepisy zalecane w czasie detoksu są podane w kolejnym rozdziale.
Oprócz tego są rozdziały dodatkowe jak poradzić sobie w tym trudnym początku bez zbóż.
Książka na pewno ciekawa. Przepisy wymagają planowania w zakupach ale nie są to produkty trudno dostępne. Niestety większy problem będą mieli wegetarianie i weganie, ponieważ spora część przepisów zawiera produkty mięsne.
Czy się skuszę na detoks zbożowy? Owszem, inaczej nie kupiłabym tej książki :)

werab | 2017-03-30
Na półkach: 2017