9788320039832
zdrowie, medycyna

Podręcznik daje pełny obraz aktualnej chirurgii polskiej. Jest bogato ilustrowany a zawiera wiele schematów, tabel i rycin, w tym barwnych. zarówno treść, jak i ryciny przedstawiono w nowoczesny, przejrzysty sposób. Treść podzielono na dwa tomy. Tom 1 obejmuje podstawy chirurgii, zakażenia i chirurgię urazową, a tom 2 a chirurgię gruczołów wydzielania wewnętrznego, klatki piersiowej, serca i naczyń obwodowych, przełyku i jamy brzusznej oraz niektóre wybrane zagadnienia, takie jak: chirurgia piersi, chirurgia ręki, chirurgiczne leczenie otyłości, podstawy chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, chirurgia dziecięca i wieku podeszłego. W książce uwzględniono wiele tematów, które dotychczas nie były omawiane w podręcznikach chirurgii, a mianowicie: przepisy prawne dotyczące tej dziedziny medycyny oraz zastosowanie nowoczesnych technik małoinwazyjnych. Na uwagę zasługuje szczegółowe omówienie chirurgii urazowej, z uwzględnieniem postępowania w przypadku katastrof i wypadków.

marekdetko | 2016-11-11
Maciek | 2015-02-09