Buntowniczka z pustyni

Okładka książki Buntowniczka z pustyni Alwyn Hamilton
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2017
Okładka książki Buntowniczka z pustyni
Alwyn Hamilton
7,5 / 10
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2017
Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 1) literatura młodzieżowa
365 str. 6 godz. 5 min.
Kategoria:
literatura młodzieżowa
Cykl:
Buntowniczka z pustyni (tom 1)
Tytuł oryginału:
Rebel of the Sands
Wydawnictwo:
Czwarta Strona
Data wydania:
2017-04-26
Data 1. wyd. pol.:
2017-04-26
Data 1. wydania:
2016-03-08
Liczba stron:
365
Czas czytania
6 godz. 5 min.
Język:
polski
ISBN:
9788379766611
Tłumacz:
Agnieszka Kalus
Tagi:
dziewczyna fantasy fantasy dla młodzieży literatura kanadyjska magia nastolatka niebezpieczeństwo powieść dla młodzieży szpieg ucieczka wojna
Inne

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
2735 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
2314
1185

Na półkach:

Po dłuższym przebywaniu w zimnych klimatach skandynawskich, przyszedł czas na gorące klimaty arabskie.

Amani jest córką kobiety skazanej na śmierć. Po straceniu matki dziewczyna mieszka u wujostwa, a w wolnym czasie przebiera się za chłopaka i ćwiczy w strzelaniu. Wuj Amani postanawia poślubić Amani, aby móc ją do końca życia kontrolować, w dodatku dziewczyna naraża się armii Sułtana i grozi jej śmierć. Wówczas Niebieskooka Bandytka, jak ją nazywają z powodu nietypowych w tym społeczeństwie błękitnych oczu, ucieka razem z poznanym na zawodach strzeleckich Jinem na pustynię.

Alwyn Hamilton miała moim zdaniem świetny pomysł na swoją historię. Stworzyła nowy świat oparty na arabskiej kulturze i wierzeniach – mamy więc sułtana, jego harem i wielu synów rywalizujących o władzę, dżiny, które w tej opowieści odegrają niebanalną rolę, wyraźny podział na to co męskie i kobiece oraz religię wzorowaną na islamie, która również ma spore znaczenie w historii Amani. Do tego Hamilton operuje naprawdę dobrym stylem. Niestety, czegoś mi zabrakło. Przede wszystkim dokładniejszej ekspozycji, jak dla mnie za szybko zostaliśmy wrzuceni w tę historię przez co przez pierwsze kilkadziesiąt stron nie mogłam się połapać kto jest kim i o co w tym wszystkim chodzi. W pewnym momencie wszystko zaczęło dziać się za szybko, co sprawiło, że odczuwałam chaos. Do tego obiecywany na okładce główny wątek(rebelia przeciwko sułtanowi) to zaledwie jakieś sto ostatnich stron.

Tylko, że kiedy owa rebelia nareszcie się zaczęła ja nie mogłam oderwać się od lektury i z zachwytem poznałam rebeliantów oraz dżinów i półdżinów. Postacie buntowników były naprawdę ciekawe, a moim ulubieńcem został książę Ahmed. Zauważyłam, że stworzenie postaci przywódcy, tak by był on naprawdę charyzmatyczny i czuć byłoby jego siłę, jest bardzo trudne i nie każdemu autorowi wychodzi(vide: Mieszko w cyklu Kwiat Paproci. Cykl uwielbiam, ale nijak nie potrafiłam uwierzyć, że on mógłby być władcą i wodzem). Natomiast od Ahmeda z miejsca czuć dumę, upór i oddziaływanie na innych. Oprócz tego jest on prawdziwym idealistą odważnie dążącym do zrealizowania swojego celu, jakim jest stworzenie społeczeństwa opartego na szacunku i równości. Ale nie jest on jedyną interesującą postacią w tej powieści, ponieważ Amani również nie można nic zarzucić. Dziewczyna wyróżnia się nie tylko kolorem oczu, ale także przekonaniem, że rolą kobiety nie powinno być jedynie małżeństwo i dbanie o dom. Amani zdecydowanie nie pasuje do swojej wioski na pustyni i pragnie znaleźć miejsce w którym poczuje się jak w domu. Sarkastyczny i skrywający swoją prawdziwą naturą Jin to również plus ,,Buntowniczki”. Początkowo nie byłam przekonana do wątku miłosnego i miałam podobne odczucia jak przy ,,Niezgodnej” – przyjaźń bohaterów z niczego przekształciła się w miłość. Jednak później zaczęłam szczerze kibicować Amani i Jinowi i dostrzegłam między nimi prawdziwą chemię.

Pierwsze dwieście stron ,,Buntowniczki z pustyni” nieco mnie nudziły, jednak ostatnie sto przeczytałam z zapartym tchem. Pozostaje sięgnąć po drugi tom i mieć nadzieję, że będzie kontynuował tendencję zwyżkową.

,, Wiesz, nigdy nie wierzyłem w przeznaczenie, dopóki cię nie spotkałem(…) Potem zacząłem myśleć, że los nie może mieć tak wypaczonego poczucia humoru.”

Po dłuższym przebywaniu w zimnych klimatach skandynawskich, przyszedł czas na gorące klimaty arabskie.

Amani jest córką kobiety skazanej na śmierć. Po straceniu matki dziewczyna mieszka u wujostwa, a w wolnym czasie przebiera się za chłopaka i ćwiczy w strzelaniu. Wuj Amani postanawia poślubić Amani, aby móc ją do końca życia kontrolować, w dodatku dziewczyna naraża się...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    3 397
  • Chcę przeczytać
    2 970
  • Posiadam
    976
  • Ulubione
    272
  • 2018
    138
  • Fantastyka
    86
  • Teraz czytam
    74
  • Fantasy
    69
  • Chcę w prezencie
    57
  • 2019
    57

Cytaty

Więcej
Alwyn Hamilton Buntowniczka z pustyni Zobacz więcej
Alwyn Hamilton Buntowniczka z pustyni Zobacz więcej
Alwyn Hamilton Buntowniczka z pustyni Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także