Klucz do sekretu. Przyciągnij do siebie wszystko, czego pragniesz

Okładka książki Klucz do sekretu. Przyciągnij do siebie wszystko, czego pragniesz Joe Vitale
Joe Vitale Wydawnictwo: Onepress ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Onepress
2009-01-01
2009-01-01

W końcu konkretna pozycja która opisuje to jak działa prawo przyciągania. Wiele osób wierzy w jakąś tajemniczą moc kosmosu która da im wszystko czego pragną jeśli tylko i wyłącznie o tym pomyślą. Myślenie na nic się zda jeżeli nie będzie działania. Sekret przez wielu ludzi jest błędnie interpretowany. Przeczytałem wiele książek, oglądałem film, rozmawiałem z wieloma osobami i byłem na wielu szkoleniach z tej tematyki. I za każdym razem mówią, że wystarczy o czymś pomyśleć a to się zmaterializuje i stanie się prawdą. Nie, nie stanie się. Marząc o czerwonym ferrari nie obudzę się któregoś dnia i nie zastanę auta w garażu. Marząc i miłości swojego życia nie będzie tak, że pewnego dnia sama zapuka do moich drzwi, bo ją sobie wizualizowałem. Na wszystko trzeba sobie zapracować, a myśl jest pierwszą rzeczą od której zaczynamy. Jeżeli na niej poprzestaniemy, to tam samo jak szybko zaczęliśmy, tak szybko kończymy przygodę. W końcu trafiłem na książkę która uczy prawidłowo interpretować te zagadnienie, więc polecam ją wszystkim.

Kiedy zacząłem interesować się rozwojem osobistym, mentalnym, wszędzie była mowa o „Sekrecie”. Nie do końca wiedziałem o co chodzi, więc nieco wygooglowałem i dowiedziałem się, że chodzi o popularny na całym Świecie film, pt. „Sekret”. Gdy go obejrzałem, w mojej głowie przestawiło się kilka zębatek i zacząłem inaczej podchodzić do codzienności. Niedługo później, podczas wizyty w lokalnej księgarni natknąłem się na książkę o tym samym tytule. Wziąłem ją do ręki, przekartkowałem, ale że nie jestem fanem tego typu pisma (książka w formie dialogu wielu autorów) przeglądałem dalej regał z poradnikami i znalazłem klucz – „Klucz do sekretu”. Jako, że była to moja pierwsza drukowana książka z typowo poradnikowych, rozwojowych, postanowiłem Ją również jako pierwszą zrecenzować na blogu. 🙂

O książce

Książka od samego początku pokazuje jak ważne w życiu jest pozytywne nastawienie do życia – na pierwszych stronach możemy znaleźć „Kredo Optymisty”, które od samego przeczytania daje czytelnikowi wiele tematów do rozmyślań. Motywem książki jest rozwinięcie, a właściwie doprecyzowanie tego, o czym mowa w filmie dokumentalnym „The Secret”. W publikacji autor odnosi się niejednokrotnie do Klucza, czyli tytułowego elementu, którym jest oczyszczenie się z negatywnych przekonań, dzięki czemu Prawo Przyciągania zadziała na nas ze zdwojoną siłą.

W książce znajdziemy zarówno wiele ciekawych historii z życia jak i informacji na temat tego jak działa nasza podświadomość, nasze przekonania – jak wpływają na nasze życie. W dalszej części autor prezentuje nam 10 precyzyjnie rozpisanych „Metod Oczyszczania”, przy których mamy miejsce na wykonanie ćwiczenia i przetestowania wspomnianych metod na swoich przykładach. Świetne rozwiązanie, pod warunkiem, że nie zostawiamy tego na później tylko robimy od razu – zostawiając na później zwykle więcej do tego miejsca nie wracamy. 😉

Na końcu książki znajdziemy bonus, pt. „Wolność Emocjonalna”, w którym znajdziemy 17 dodatkowych technik na „natychmiastowe uwolnienie dowolnej niepożądanej myśli lub uczucia.” Przetestowałem niejednokrotnie – działa jak należy. 🙂

Książka jest podzielona na 3 części – „Klucz” (w której znajdują się opisy i historie),„Metody” (w której znajdziemy 10 konkretnych „Metod Oczyszczania”) oraz „Cuda”, w której znajdziemy fragmenty teleseminarium „Szkoła Czynienia Cudów” oraz bonus pt. „Wolność Emocjonalna – Pozbycie się niechcianych myśli lub uczuć”, o którym wspomniałem wyżej.

Moim zdaniem

Autor w swojej publikacji w wielu miejscach skłania nas do refleksji nad swoim życiem, przekonaniami. Raz są to sytuacje zabawne, innym razem – wręcz przeciwnie, natomiast wszystko w jakimś stopniu pomaga w zmianie przekonań na temat otaczającego nas świata i sytuacji z życia wziętych.

Jako że moja artystyczna dusza dojrzała jako pierwsza w księgarni tę książkę, nie byłbym sobą gdybym nie napisał czegoś o jej wyglądzie. 🙂 Otóż kolorystyka okładki w dużym stopniu nawiązuje do książki „Sekret” – złote, brązowe odcienie i błyszczące napisy zdecydowanie przyciągają fanów w/w filmu i książki. 🙂 W środku, jeśli chodzi o krój pisma czy stylistykę jest super – wszystko dobrze czytelne, wyraźny tekst, nagłówki krojem pisma nawiązującego do rękopisu, a na stronach rozpoczynających część czy rozdział ciekawe cytaty upraszczające dany rozdział do często jednego zdania. Wszystko wydrukowane na dobrej jakości lekkim papierze, oprawione w cienką okładkę, dzięki czemu książka nie należy do najcięższych, a jeśli o format chodzi to łatwo ją schować do torebki czy plecaka. 🙂

Podsumowanie

Jeśli przeczytamy książkę od deski do deski jest szansa, że coś w naszej głowie się przestawi. Jeśli jednak wykonamy od razu po przeczytaniu rozdziału ćwiczenia zaczną dziać się cuda. 🙂 Osobiście zdecydowanie polecam tę publikację każdemu kto chciałby przestawić coś w swojej głowie i zmienić nastawienie do życia z depresyjnego na mega pozytywne. 🙂

Pełna wersja recenzji: http://bit.ly/BD-klucz-do-sekretu-recenzja

Po fascynacji "Sekretem", "Potęgą podświadomości", "Systemem klucza uniwersalnego" przyszła kolej na kolejną książkę, a jest nią "Klucz do sekretu" autora znanego z pierwszej wymienionej przeze mnie książki i filmu pod tym samym tytułem.
Joseph "Joe" Vitale jest doskonałym przykładem na to, że prawo przyciągania działa zawsze i wszędzie. Kiedyś doświadczony losem bezdomnego, dzisiaj szczęśliwy i zamożny człowiek.
Autor genialnie wyciąga na światło dzienne to, co blokuje człowieka i nie pozwala mu osiągnąć upragnionego szczęścia, rozprawia się z fałszywymi przekonaniami, z naszym "Progiem zasługiwania". Proponuje też szereg metod oczyszczania po to, by pozbyć się niechcianych emocji i myśli.

"Jeżeli dzisiaj rano obudziłeś się bardziej zdrowy niż chory, jesteś większym szczęśliwcem niż milion ludzi, którym nie uda się dożyć końca tego tygodnia, jeżeli w Twojej lodówce jest jedzenie, masz w co się ubrać, gdzie mieszkać i spać, jesteś bogatszy niż 75 procent ludzi na świecie."

"Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wygląda Twoje prawdziwe „ja", gdy nie nadajesz mu żadnej etykietki ani nie kojarzysz z niczym z zewnątrz? To czysta istota, nigdy nietknięta, niezmieniona, niezmącona, zawsze szczęśliwa, spokojna i wolna. Właśnie tym jesteś."

Świetna książka, polecam.

Świetna książka, polecam.

• Biblioteczka domowa
  • Nieprzeczytane
  • Sprzedane

Joe Vitale Klucz do sekretu. Przyciągnij do siebie wszystko, czego pragniesz Zobacz więcej