Możesz jeśli myślisz, że możesz

Okładka książki Możesz jeśli myślisz, że możesz Norman Vincent Peale
Okładka książki Możesz jeśli myślisz, że możesz
Norman Vincent Peale Wydawnictwo: Studio Emka poradniki
1996-01-01
83-8588-12-55
Ewa Czerwińska
pozytywne myślenie

Przeczytałam już kilka książek z dziedziny samorozwoju i ta jest dla mnie zdecydowanie najlepsza. Opiera się ona na zdaniu,, możesz jeśli myślisz że możesz", które jest wiele razy powtarzane w trakcie. Jest Wartościowa i dodaje otuchy. Ciekawie napisana. Same pozytywy !!!!!!! Warto przeczytac, polecać innym i wracać do niej

Książka jest bardzo pozytywna i zapada w pamięć. Na pewno daje dużo nadzieji dla tych, którzy mają obecnie trudniejszy czas w swoim życiu. Dla niektórych kontrowersyjnym może być to, że znajdziemy w niej dużo odniesień do Boga.
Mnie osobiście książka dała dużo do myślenia i niejednokrotnie podniosła na duchu. Polecam !

Dodaje optymizmu

Dodaje optymizmu

Jest to książka tego samego autora, który napisał „Moc pozytywnego myślenia”. Nie jest tak dobra jak poprzednia, ale jednak wartościowa i można z niej wiele wynieść pozytywnych rzeczy. Dlatego jak najbardziej polecam, nie będzie to zmarnowany czas.

Warta przeczytania. Trudna dla osoby niewierzącej. Prawdą jest przesłanie myśli zawartej w tytule.

Polecam każdemu lecz szczególnie tym, których dni są pełne stresy, niepokoju

Polecam każdemu lecz szczególnie tym, których dni są pełne stresy, niepokoju

Pierwszym poradnikiem psychologicznym, z jakim się zetknęłam było "6 najważniejszych decyzji, które kiedykolwiek podejmiesz". Nigdy nie myślę o podobnych książkach, że zmienią mi życie, jednakże po prostu interesują mnie same poglądy innych ludzi, ich zapatrywanie się na świat, osobiste historie. Z tego względu takie poradniki podobają mi się, zwłaszcza z jakimiś wysnutymi tezami, wykresami i Bóg wie, czym jeszcze. Dlatego sięgnęłam po książkę Normana Peala.
Nie znalazłam w niej jednak nic z tego, co wymieniłam na górze. Nie zrozumcie mnie źle - rozumiem, że ta lektura może pomóc i pomogła wielu ludziom, jednakże ogólnikowy sposób, w jaki jest napisana, mnie osobiście nie daje do zrozumienia kompletnie nic. Weźmy na przykład sposób radzenia sobie z problemami. Należy rozłożyć go na części pierwsze. I tu autor przytacza przykład swojego problemu, którego nie opisuje i rozwiązanie, które jest po prostu analizą zmartwienia, choć czytelnik nawet nie wie, jak ono wygląda. Opowieści autora nie dają mi do zrozumienia zupełnie NIC, a niektóre są wręcz takie, że przytrafiają się zapewne jedynie nielicznym. Nie wiem więc, czy pomoże to całej reszcie. Gdybym się sprężyła, sama mogłabym napisać coś podobnego.
Moim zdaniem nie warto sięgać po tą książkę. Czasem zdawała mi się tak absurdalna, że zamiast umacniać we mnie jakieś postanowienia, po prostu mnie irytowała. Nie polecam więc nikomu i pomimo początkowego zapału, już na pewno nie sięgnę po więcej dzieł autora. Gdybym nie czytała tego poradnika tylko dla przyjemności, a z chęcią zasięgnięcia porady, pewnie popadłabym w czarną rozpacz. Z drugiej jednak strony - przyjemności też nie dał mi za wiele.

Klasyka literatury motywacyjnej

Klasyka literatury motywacyjnej

Odmieniła ona sposób patrzenia przeze mnie na świat, pozwala uwierzyć w swoje nieskończone możliwości, sprawia,jak otworzysz się na nową ową zdobywaną wiedzę,że zaczynasz wierzyć że nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych, wierzyć że dasz rade zdziałać wszystko i podołać wszystkiemu.
To są moje osobiste odczucia.
Nie umiem dosadnie wyrazić jaka moc przelałam się do mnie podczas czytania.
Spróbuj sam i zmieniaj swoje życie na lepsze:)
Polecam.

To są moje osobiste odczucia.
Nie umiem dosadnie wyrazić jaka moc przelałam się do mnie...

Klasyka książek terapeutycznych, Dr Peale wskazuje drogę do osiągnięcia celu i bycia osobą szczęśliwą , ujwania często zapominaną prawdę że wszystko możemy osiągnąć pod warunkiem że najpierw uwierzymy że nie przekracza to naszych mozliwości

• Rozwój osobisty
  • Zajawka
  • Must read
  • Półka 1
  • Chcę przeczytać, nie posiadam

Dodaj cytat z książki Możesz jeśli myślisz, że możesz