Trzy twarze damy

Okładka książki Trzy twarze damy Sarah MacLean
Okładka książki Trzy twarze damy
Sarah MacLean Wydawnictwo: Amber Seria: Romans Historyczny [Amber] literatura obyczajowa, romans
Romans Historyczny [Amber]
Never Judge a Lady by Her Cover
Amber
2017-03-07
2015-04-23
2014-11-25
Beata Horosiewicz
romans

Skończyłam pierwszą i trzecią część tej serii i nie mogłam się powstrzymać, żeby nie sięgnąć na półkę i przypomnieć sobie ostatniej ;) Oczywiście równie dobra, jak poprzednie i też wszystkim polecam.

Nadwyraz wciągające czytadło na chłodne wieczory. (Nie)zwykły romans osadzony w społeczeństwie, która tak łatwo piętnuje kobiety, a na wady mężczyzn przymyka oko, okryty pajęczą siecią intrygi. Dużo lepsza niż nawet oczekiwałam!

Tak bardziej 6.5/10
Książka przyjemna i wciągająca, ale bez szału. Bohaterowie w porządku, akty i dialogi też. Historia oryginalna ale mało prawdopodobna, można dostrzec w niej wiele nieścisłości. Akcja średnia, a zakończenie mocno przeciągnięte i trochę żenujące. Mogę polecić osobom które nie są zbyt wymagające 😊

Tak bardziej 6.5/10

Najciekawsza intryga w serii "Zasady łajdaków", trochę za bardzo wydumana i mało realna. Niektóre sceny mocno przegięte i mało prawdopodobne jak na XIX wiek. Mam nadzieję, że autorka nie pokusi się o ciąg dalszy bo seria taka sobie. W tym gatunku są znacznie ciekawsze książki. Polecam tylko bardzo nudzącym się.

Główna bohaterka snuje swoje wewnętrzne monologi jak pretensjonalna panienka , a nie doświadczona przez życie kobieta. Ogólnie straszna nuda.

Nie porwała mnie ta powieść. Jakaś taka nudna, nielogiczna, po prostu słaba. Nie czułam w ogóle rodzącego się pomiędzy Georgianą a Duncunem uczucia. Cała historia tej miłości i nie tylko bardzo naciągana. Szybkie wytłumaczenie dlaczego: koleś spotykał laskę przez kilka lat, gadał z nią, patrzył na nią i nic, ale w momencie w którym odkrył, że jest ona damą to nagle zapałał do niej ogromnym, niepojętym uczuciem. Dodatkowo autorka kreuje Duncuna na niezwykle inteligentnego mężczyznę, a jak przychodzi co do czego i facet ma połączyć proste fakty to zajmuje mu to prawie całą książkę. Pięcioletnie dziecko prędzej połapałoby się w sytuacji. Naprawdę słaba jest ta część, czytałam bo czytałam, ale wręcz zmuszałam się żeby ją dokończyć. W porównaniu do pierwszej części cyklu (która była super) wypada strasznie blado.

Cieszę się, że w kwietniu odkryłam nową autorkę piszącą romanse historyczne! Przechadzając się po bibliotece postanowiłam sięgnąć po te ciekawie zapowiadające się lektury. Co jakiś czas lubię sięgnąć po coś lekkiego i przyjemnego i te książki właśnie wpisują się w te kategorie. Wiadomo, nie jest to jakaś wybitna lektura, ale jak na ten gatunek, akcja była wciągająca, a dobrze sportretowane postacie łatwo angażowały czytelnika w swoje losy. Minus, na który chciałabym zwrócić uwagę, to momentami za bardzo rozwleczona akcja - oczywiście wiemy, do czego zmierza książka i przeciwności losu są wskazane dla urozmaicenia, ale chwilami byłam sfrustrowana tempem wydarzeń. Jednak ogólnie rzecz biorąc polecam twórczość autorki.

Mój regał z książkami
patsy-books.blogspot.com

Cała recenzja na moim blogu:

Lady Georginia nie miała łatwo, gdyż już jako młoda dziewczyna uległa miłości i zakochała się, myślała, że z wzajemnością, jednak jak się okazało, została sama (może nie do końca),ale jej reputacja legła w gruzach i musiała opuścić londyńską socjetę.

Po tym wszystkim Geoginia postanowiła się podnieść, wróciła do Londynu jako właścicielka kasyna dla dżentelmenów "Upadłego Anioła". Jednak nie władała nim jako Georginia, tylko jako tajemniczy Chase, który był postrachem całego Londynu, gdyż znał wszystkie tajemnice klubowiczów. Georginia nie ukrywała się tylko pod osłoną Chasa, lecz również w przebraniu Anny, była uznawana za jedną z najlepszych kurtyzan w mieście.

Wszystko się dobrze układało, do momentu, gdy Georginia postanowiła wrócić na londyńskie salony i wyjść za mąż. Wszystko miała poukładane, znalazła idealnego potencjalnego kandydata na męża, który da jej tytuł i nie tylko jej.... Jednak wszystko diabły wzięły, gdy na jej drodze pojawił się Duncan West.
Duncan West był właścicielem kilku wydawnictw prasowych i postanawia pomóc Georginie przywrócić jej dobre imię oraz powrócić na londyńskie salony.
Jednak nie wszystko idzie jak trzeba, gdy Duncan chce poznać wszystkie sekrety Georginy, nawet te, których tak bardzo strzeże.

Jak to zawsze w romansach historycznych bywa socjeta londyńska jest nieubłagana, tak i w tym przypadku Lady Georginia nie jest wyjątkiem. Jej świat runął, ale ona zdołała się podnieść. Chciała ukarać cały Londyn za wszystkie krzywdy, chciała ochronić siebie, ale i nie tylko siebie. Nie miała na początku nic, jednak sama wyciągnęła swoich najbliższych wspólników z dna i razem stworzyli imperium, którego obawiał się cały Londyn.

Tylko ten Duncan West... i jej uczucia. Nie chciała tego, wzbraniała się uczuć, bo wiedziała jak to się może skończyć, jednak miłość jest nieubłagana i mimo, że Duncan również skrywał mroczne tajemnice, to postanowiła wszystko położyć na jedną kartę.

Cała recenzja na moim blogu:

Po tym wszystkim Geoginia postanowiła się podnieść,...

'Trzy twarze damy' - sam tytuł brzmi intrygująco. Nasza główna bohaterka idealnie oddaje jego klimat. Kobieta wykluczona z kręgu towarzyskiego przez 'błędy młodości'. Jednak się nie poddaje i nadal jest Królową Mrocznej Strony Londynu. Georgiana (Czemu nie mogła być Georginą? Te imiona są identyczne!) zarządza największą jaskinią hazardu w Londynie. Idzie jej to nadzwyczaj dobrze. Teczki sekretów, które posiada, są postrachem wszystkich. Nie od dzisiaj przecież wiadomo, że najlepszym sposobem do trzymania kogoś w garści... są tajemnice. Jednak kobiecie to nie wystarcza. Chce by jej córka miała ojca... Chociaż może bardziej chodzi tutaj o tytuł, to nie zamierza spocząć, dopóki nie znajdzie odpowiedniego arystokraty...

Książka jest napisana niesamowicie. Naprawdę jest to coś całkowicie innego, niż się spodziewałam. Nie chodzi mi jednak o treść, tylko styl pisania. Praktycznie zawsze skraca się sceny do minimum, by przygoda mogła trwać i trwać... A tutaj zaskoczyło mnie to, że nikt nie chciał zbędnego skracania. Cala treść odbywa się w bardzo krótkim czasie. Nic dziwnego, bo nawet pierwsza scena trwała przez ponad pięć rozdziałów. Nie było to męczące - co to to nie! Czytało się to bardzo płynnie i przyjemnie. Dialogi były pełne, przekazywały 105% informacji i dzięki temu bardzo szybko udało mi się wciągnąć. Chciałam czytać, czytać, czytać, czytać i... nie przestawać.

Zdecydowanie tak cudowne dialogi, tak zabawne, że nie byłam w stanie się powstrzymać od prychania i chichotu, są moim must have książki na luźniejszy dzień. Mówię wam, książka bez tego, nie daje takiego typowego rozluźnienia, nie sprawia, że chce się wszystko rzucić w kąt, nieważne czy jest druga w nocy i chichoczemy na pół domu, a wypadałoby przestać, czy nawet powinniśmy w końcu zejść na posiłek. I tak tego nie zrobimy! Gwarantuję! Znowu cukierkowałam pół weekendu na temat, jak to nowa książka od wydawnictwa Amber zajęła cały mój czas. Chyba powinnam z tego miejsca przeprosić moich znajomych... Oczywiście za to, że znowu wydadzą oszczędności na kolejną wspaniałą książkę!

Ludzie, nawet okładka jest profesjonalna i piękna. Czego tu więcej oczekiwać? Porównując ją ze starym wydaniem - no normalnie niebo a ziemia! Takie rzeczy w tym wydawnictwie zdarzały się rzadko, jednak teraz - kiedy już się pojawiły - TRZEBA korzystać! Piękny wygląd, cudowna treść... Ach, polecam, polecam, polecam!

8/10

Cała recenzja dostępna: http://tysiac-zyc-czytelnika.blogspot.com/2017/03/121-trzy-twarze-damy-sarah-maclean.html

Jak dla mnie to najlepsza część cyklu "Zasady ...

Jak dla mnie to najlepsza część cyklu "Zasady ...

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Romans Historyczny
  • Romans
  • Romanse

Dodaj cytat z książki Trzy twarze damy