Cztery noce z księciem

Okładka książki Cztery noce z księciem Eloisa James
Okładka książki Cztery noce z księciem
Eloisa James Wydawnictwo: Amber Cykl: Księżna w desperacji (tom 8) Seria: Romans Historyczny [Amber] literatura obyczajowa, romans
Księżna w desperacji (tom 8)
Romans Historyczny [Amber]
Four Nights with the Duke
Amber
2019-04-04
2017-07-20
Katarzyna Przybyś-Preiskorn

Do przeczytania i zapomnienia, typowy Roman dla każdej fanki romansów hist.

Do przeczytania i zapomnienia, typowy Roman dla każdej fanki romansów hist.

Ten romans historyczny wywarł na mnie szczególnie dobre wrażenie, pomimo momentami słabszych i nie do końca logicznych dialogów i błędów w języku polskim. Spodobał mi się dobór bohaterki, która nie jest kolejną idealną panną na wydaniu, ale zdrową, dorosłą kobietą, o kształtach nieco odbiegających od przyjętego kanonu piękności, a jednak pięknej na swój własny sposób, który ona sama musi jeszcze dostrzec. Przypadło mi do gustu również przedstawienie bohatera - nie jest to ogólnie przyjęty typ dżentelmena z towarzystwa, a jego wybuchowy charakter i dosadność w słowach, choć potrafią zranić bohaterkę, nie zaciemniają jego dobrych stron, takich jak troska i honor. Czasem taki zestaw bardziej przyziemnych bohaterów pozwala nam się lepiej z nimi utożsamić. Postacie drugoplanowe też robią bardzo dobre wrażenie. Polecam.

Jeden z najlepszych romansów historycznych jakie przeczytałam. Polecam

Jeden z najlepszych romansów historycznych jakie przeczytałam. Polecam

Zwykle odrobinę odrzuca mnie głupota wylewająca się takich harlequinowych historii, ale 'Cztery noce z księciem' okazało się zaskakująco umiejętnie skonstruowaną opowieścią.
Bardzo polubiłam zarówno Mię jak i Vandera. Fajnie i niespiesznie przechodzą przez fazy love-hate relationship. Sytuacje z ich udziałem często wywołują uśmiech na twarzy. Dialogi mają sens i pozwalają poczuć chemię między bohaterami. Postaci drugoplanowe również mają swoje pięć minut, nie odczuwa się, że występują jako papierowe zapychacze.

Czytałam ten tytuł już 2 razy i podejrzewam, że trzeci i czwarty raz też może mi się zdarzyć, bo jest to lekka i wciągająca lektura (jak przystało na ten gatunek). Lubię te postacie i lubię relację między nimi. Cała otoczka i powód, który ich łączy też coś w sobie mają.

Jeden z najsłabszych romansów historycznych, jakie miałam okazję przeczytać. Pomysł był bardzo ciekawy, ale wykonanie to porażka - zaczynając od śmiesznych dialogów, kulawej kreacji bohaterów, a kończąc na prostackim słownictwie określającym męskie części ciała. Naprawdę trzeba tak dosadnie? Niestety wydawnictwo nie postarało się nawet o porządną redakcję i korektę. Jeśli to naprawdę jest najlepszy romans roku według czytelniczek Amazona, to ja im bardzo współczuję. Ale jak wspomniałam - pomysł był niezły, tylko narracja jest do bani.

Trochę za mocna dla mnie. Zwłaszcza, że utożsamiam się z główną bohaterką. Przez to trochę ciężko mi się czytało. Mimo to wciągnęło mnie i jestem naprawdę zachwycona.

Romans historyczny, pełen poczucia humoru z erotycznym zabarwieniem oraz odrobiną nowoczesności.
Książkę polecam tym, którzy chcą się odprężyć przy niewymagającej lekturze.

Książkę polecam tym, którzy chcą się odprężyć przy niewymagającej lekturze.

Tom 8
1787-1800 rok
Emilia "Mia" Gwendolyn Carrington od lat żywi ciepłe uczucia w stosunku do Evander'a Septimus'a. Niestety, ale przez romans jakiego dopuścił się jej ojciec wraz z matką Evander'a, może się ona pożegnać z dobrym traktowaniem przez innych oraz z potencjalnym związek. Mia w wieku piętnastu lat została upokorzona przez Septimus'a i jego przyjaciół. Jej uroczy, miłosny wiersz został zinterpretowany jako erotyczny. Zostaję to przypomniane, gdy po kilkunastu latach ubiega się ona o rękę księcia Pindar (czyli ES). Naturalnie książę ją wyśmiewa i traktuje jak desperatkę, która potrzebuję pieniędzy. Prawda jest natomiast inna. ---------------------------------------------------------------------------------- Muszę zaznaczyć, że pierwszy raz stykam się z romansem historycznym i nie czytałam poprzednich tomów. Spodziewałam się intryg dworskich, nauk etykiety itp., czyli rzeczy, do których przyzwyczaiły mnie książki takie jak #szklanytron czy #czerwonakrolowa
Oczywiście tego nie dostałam, bo okazuje się że Romans Historyczny, to tak na prawdę romans z dużą ilością scen seksu. Nosi miano historycznego, gdyż tło wydarzeń to XVIII i IX wiek i tyle. Gdyby wrzucić bohaterów w czasy współczesne, byłby to zwykły erotyk, a może nawet harlekin.
Mój problem z tą książką jest taki, że oczekiwałam czegoś innego i po prostu się zawiodłam. Przynajmniej poznałam nowy podgatunek romansu.
Być może znajdą się tu fani takiej literatury, ja niestety do nich nie należę. Nie była to książka w moim guście, nie podobała mi się. Nikomu nie bronię jej czytać. Dla mnie to niestety (4/10⭐)

Tom 8
1787-1800 rok

Od czego by tu zacząć... Może od tego, że pomysł na książkę był bardzo dobry, ale wykonanie nieco gorsze. Główni bohaterowie momentami w dechę, a momentami tak bardzo irytujący, że chce się na nich krzyczeć. Denerwowało mnie to ciągłe rozmyślanie Mii, czy jest wystarczająco dobra, wystarczająco ładna i wystarczająco chuda. To samo tyczy się Vandera. Niby kumaty chłop, ale jak przychodzi co do czego, to nie potrafi się zebrać i wyznać tej biednej dziewczynie miłości, tylko robi to na raty i jakoś tak bez polotu... Zakończenie do wymiany. Ani to romantyczne, ani wzniosłe, ani żadne. Szczerze to myślałam, że Vander nasłał na Mię tego durnia żeby udowodnić jej, że ją kocha i żeby miała swoje zakończenie w stylu długo i szczęśliwie. Mam mieszane uczucia, co do tej powieści. Co mogę stwierdzić na pewno, to to, że nie jest ona wybitna.

• Romans historyczny
  • Romans