Bezcenna miłość

Okładka książki Bezcenna miłość Lisa Kleypas
Okładka książki Bezcenna miłość
Lisa Kleypas Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Bow Street (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Bow Street (tom 3)
Worth Any Price
Prószyński i S-ka
2015-07-23
2015-07-23
Agnieszka Myśliwy
romans miłość ucieczka propozycja małżeństwo kochanek namiętność

Dawno nie zdarzyła mi się sytuacja, żebym czytała jakąś serię i każda następna książka okazywała się lepsza od poprzedniej. Ostatnia część jest inna niż dwie poprzednie, nie ma tu wyraźnie widocznego wątku kryminalnego, czy sensacyjnego, a całość oparta jest na emocjach i reakcjach bohaterów. Nick Gentry, a właściwie lord Sydney, który wypiera się swego nazwiska i tytułu jest najlepszym detektywem Bow Street, nie bojącym się żadnego ryzyka dostał zlecenie od lorda Randora znalezienia panny Charlotte. Okazuje się, że nie jest ona lekkomyślną, czy samowolną panną lecz dojrzałą kobietą, która żyjąc w strachu przed lordem Randorem musiała się dwa lata ukrywać. Z początkowo niezrozumiałych nawet dla Nicka powodów nie oddaje jej lordowi, lecz proponuje małżeństwo. Jedno, co od początku ich łączy, to fala olbrzymiego pożądania - sam związek ma być małżeństwem z nazwy. Buduje się między nimi więź, oboje doświadczają nowych uczuć, które ich totalnie zaskakują i oboje - zwłaszcza Nick, walczą z demonami przeszłości. Dużo musi się jednak wydarzyć zanim oboje powiedzą "kocham" i sami przed sobą przyznają się do swoich uczuć.

Jest to druga książka autorki o detektywach z Bow Street, którą przeczytałam i pomimo tego, że nie była tak wciągająca jak poprzednia z przyjemnością zasiadałam do lektury. Podobało mi się w jaki sposób pisarka wykreowała bohaterów oraz to z jakim realizmem odtworzyła ówczesny świat. Polecam wszystkim, który uwielbiają romanse historyczne.

Myślałam, że nic nie przebije tomu 1 i 2 cyklu Bow Street. Tak myślałam... Jednak rzeczywistość okazała się być zupełnie inna. Tom 3 był tak interesujący, wciągający, zaskakujący, intrygujący, pochłaniający, iż niemalże płakałam, gdy doczytywałam ostatnią stronę! Dlaczegóż musiał się tak szybko skończyć?!

Nick Gentry to człowiek o wielu twarzach. Właściwie to o dwóch, ale o tym już wiecie. Tak naprawdę to lord John Sydney, który nieustępliwie wypiera się swojej prawdziwej tożsamości. Jedynie najbliżsi wiedzą, kim naprawdę jest. Nick to naprawdę wyrafinowany detektyw. Nie boi się podejmować nawet największego ryzyka. Właściwie nie boi się niczego. Nawet śmierci.

Lottie to dobra uczennica, której przyszłość została już skrupulatnie określona. Kobieta ma być ideałem. I ma poślubić lorda Radnora, który całkowicie sprawuje kontrolę nad jej życiem. Kontroluje jej jedzenie, naukę, zachowanie. Robi z niej swój ideał, by zaraz ją poślubić. Dziewczyna nie chce już tak żyć i postanawia uciekać. I tak udaje jej się przeżyć 3 lata z dala od niebezpieczeństwa...

Odnajduje ją Nick, na zlecenie Radnora. Jednak jakimś cudem, nie dostarcza ją do zleceniodawcy od razu. Coś mu na to nie pozwala. I po chwili zdaje sobie sprawę, że Charlotte może należeć tylko do jednego mężczyzny. Do niego.

Czy uda mu się zdobyć Lottie? Czy zapomni o lękach przeszłości? Czy będzie potrafił jej zaufać?

Czy Lottie pokocha łajdaka, jakim jest Nick? Jak zareaguje na jego przeszłość? Czy da sobie radę w obliczu wyzwań, które na nią czyhają?

O tym dowiecie się już sami, nie chcę wam psuć tej zabawy. Mogę tylko wspomnieć, że to dopiero początek przygód... To, co wydarzy się między Nickiem a Lottie... To, co wydarzy się w życiu Nicka... Zmiany, jakie zajdą w Charlotte... To niesamowita mieszanka uczuć. Strach, pożądanie, nienawiść, lęk, miłość. Wybuchowa mieszanka, która w tym przypadku daje wyjątkowy rezulatat. Polecam z całego serca!

Nick Gentry to człowiek o wielu twarzach. Właściwie to o dwóch, ale...

Przyjemny romans w odbiorze. Świetny na chwile relaksu. Ciekawi bohaterzy.

Przyjemny romans w odbiorze. Świetny na chwile relaksu. Ciekawi bohaterzy.

Uwielbiam książki Lisy.
Nick ma ciemną duszę i mnóstwo wspomnień związanych z niewolą na barce. Jego lęk przed dotykiem łamie Gemma, właścicielka ekskluzywnego przybytku dla panów.
Trzy lata później Nick jest mistrzem sztuki kochania i wybitnym detektywem z Bow Street.
Podczas dochodzenia poznaje Charlotte, jedyną kobietę którą chciałby mieć tylko dla siebie.
Nie ma problemu z zawładnięciem jej ciałem, ale nie wie jak zdobyć jej uczucie.
Lisa Kleypas nawet, gdy naszpikuje książkę erotyką, robi to w taki sposób że stają się one narzędziem do rozpracowania postaci, a nie chwytem przykuwającym uwagę (pragnienie kontroli, brak zaufania czy symbolika związana z tym, że Charlotte, pomimo iż oddała mężowi ciało, ani razu nie podarowała mu pocałunku).
Zarówno Nick jak i Charlotte uciekają od narzuconego im wizerunku i pragną żyć w zgodzie z sobą.
Coś, co miało być związkiem zbudowanym na wymianie korzyści, staje się jedyną w swoim rodzaju więzią, opartą na gorącej pasji i starciu pragnienia prawdziwej miłości z demonami przeszłości.
Wspaniała opowieść, ale nie jestem obiektywna, bo kocham twórczość tej pisarki.
Podobała mi sie zmysłowość Nicka, jego walka wewnętrzna, sposób w jaki szanował wolę Charlotte.
Podobała mi się siła Lottie, stalowy kręgosłup, pragnienie wolności i rezolutne zachowanie wobec męża.
Podobał mi się także wątek zrzeczenia tytułu szlacheckiego i lęk Nicka przed reakcją innych, gdy dowiedzą się prawdy, a także cierpliwość i wiara w to, że mimo wewnętrznej ciemności uda mu się zaskarbić miłość żony.
Podobał mi sie dobór słów, opisy sytuacji, wrażeń, szczegóły.
A najbardziej podoba mi się, że bohaterowie są targani silnymi uczuciami, dla których gotowi są spojrzeć śmierci w oczy.
Jak zwykle wszystko współgrało i było przesycone pasją.

Uwielbiam książki Lisy.
Nie ma...

2097

Historia jakich wiele, ale nie każdy tak potrafi to opisać :)
Gorąco i duszno czasami, ale ten pieprzyk czasami też potrzebny .
Polecam.

Historia jakich wiele, ale nie każdy tak potrafi to opisać :)
Gorąco i duszno czasami, ale ten pieprzyk czasami też potrzebny .
Polecam.

Najlepsza z całej serii!!

Najlepsza z całej serii!!

❤❤❤❤❤❤❤❤

❤❤❤❤❤❤❤❤