Barnim. Kamienie

Wydawnictwo: TEGONO
Barnim. Kamienie
Barnim
Katarzyna Krupa

Z kościoła w Rączu ginie cenna ikona i kilka pozornie nieistotnych drobiazgów. O kradzież zostaje posądzony Barnim. To dopiero początek jego kłopotów.

źródło opisu: http://barnimsaga.com/index.php/produkt/kamienie/

źródło okładki: http://barnimsaga.com/index.php/produkt/kamienie/

Rudaczyta | 2017-02-23
Na półkach: Posiadam

Barnim Kamienie to tak naprawdę krótkie opowiadanie stanowiące uzupełnienie po przeczytaniu Barnim Ogień, albo wdrożenie w akcję przed lekturą Barnim Ogień. Nie ma znaczenia, którą z dwóch perypetii Barnima przeczytamy jako pierwszą. I tak będziemy mieć radochę nie z tej ziemi.

Barnim przyjmuje od Edgara Erta zlecenie. Ma za zadanie potwierdzić autentyczność kamiennego ołtarzyku z portatylu sprzed ośmiu wieków. Nie pała zbyt wielkim entuzjazmem na myśl o tułaniu się po górskich miejscowościach i przeszukiwanie okolicznych kościołów. Jednak sytuacja finansowa zmusza go do podjęcia się wyzwania. Udaje się do miejscowości Rącz, aby zrealizować kontrakt. Ale... krew nie woda... więc prócz nieprzyjemnych okoliczności, jakim jest oddanie się realizowaniu kontraktu Barnim postanawia słuchać podszeptów własnego ciała. Zuzanna jest wszak zacną, młodą i urodziwą niewiastą, dlatego wielkim nietaktem byłoby nie skorzystać z okazji poznania jej walorów z bardzo bliskiej odległości. Innymi...

man | 2017-02-28
Na półkach: Posiadam

Genialny wstęp do książki Barnim. Ogień. Wartka akcja. Krótkie opowiadanie a tyle się dzieje <3 Czytania tyle co na 15 min ale pokazuje czego można się spodziewać w książce.

Ami | 2017-02-28
Na półkach: Posiadam

Dostałem opowiadanie na ulicy. Przeczytałem czekając na pociąg. Zainteresowało mnie na tyle żeby kupić książkę Barnim. Ogień. Jeśli ktoś zastanawia się nad tym tytułem, opowiadanie można ściągnąć za darmo na stronie barnimsaga.com

Bacha85 | 2017-05-10
Przeczytana: kwiecień 2017

Do projektów selfpublishingowych zawsze podchodzę z wielkim dystansem i sporą dawką niechęci. Mocno przyczyniła się ku temu powieść „Arte” Haliny Grudzieckiej, w której można znaleźć wszystkie wady tego typu publikacji. Takie samo sceptyczne podejście mam do książek wydawanych na zasadzie crowdfundingu, który to proces znacznie łatwiej mi zrozumieć w przypadku wydawania gier planszowych niż literatury. Niemniej jednak skusiłam się na lekturę darmowego opowiadania „Barnim. Kamienie” Bernarda Berga będącego swoistym demem powieści „Barnim. Ogień” i jedno muszę stwierdzić z całą pewnością – spełniło swoją rolę.

Krótkie opowiadanie sprowadza się do zarysowania głównej postaci. Ciąg wydarzeń ukazuje czytelnikowi jak Barnim radzi sobie w trudnych sytuacjach i jakie są główne cechy jego charakteru. Jednak nawet te informacje są dość skąpe i opowiadanie skupione jest na akcji. Bohaterowie z drugiego i pozostałych planów są ukazani symbolicznie. Pojawiają się, robią, co mają do zrobienia...

kala | 2017-02-28
Na półkach: Posiadam

Krótkie opowiadanie znalezione w kawiarni :) Fajna sprawa jak czekasz na kogoś 10 min. Zachęca do kupna książki. +++

abelart | 2017-02-28
Na półkach: Posiadam

Ściągnięte za darmoszka ze strony przed kupnem Książki Barnim. Ogień. Później zamawiając książkę z oficjalnej strony dostałem wersję papierową gratis. Wiadomo że papier to papier :) Fajnie wydana, pasuje do książki. Krótkie opowiadanie jako wstęp do książki ale może być również traktowane jako osobna historia. Co widać po ocenie zdecydowanie mi się podobało :)

skalorek | 2017-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2017