Bezsenność

Seria: Literatura z Pociskiem
Wydawnictwo: POCISK
giovanna

Gdy śni ci się zawsze ten sam sen... sen, który mimo że nie jest typowym koszmarem, nie pozwala ci spać, wyrywając nawet z najgłębszego snu… sen, który zaczyna rządzić całym twoim życiem. Gdzie szukałbyś pomocy? Jak próbowałbyś go wyjaśnić? Czy potrafiłbyś przewidzieć, do czego doprowadzi próba jego wyjaśnienia? Czy umiałbyś domyślić się, do jakiego miejsca cię zaprowadzi? A może odpowiedź...

A może odpowiedź na te pytania nie jest tak oczywista, jak moglibyśmy się spodziewać? Może to, co uważamy za wytwór naszej podświadomości, ma znacznie większe znaczenie, niż moglibyśmy się spodziewać?

źródło opisu: http://www.skarpawarszawska.pl/

źródło okładki: http://www.skarpawarszawska.pl/

Aneta Wiola | 2017-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2017

BREDNIE SZALEŃCA CZY OKRUTNA PRAWDA?
Lidia cierpi na bezsenność. Ciągle śni jej się ten sam sen, który nie pozwala jej zmrużyć oka. Pewnego dnia pewien nieznajomy zaczepia ją na ulicy. Wkrótce potem na jej oczach ginie, a tuż przed śmiercią wyjawia jej pewne słowa, o których nie może zapomnieć. Wraz z pomocą swojej najlepszej przyjaciółki i terapeuty nie spocznie, póki nie pozna prawdy. Zaś metody jej działania będą szokujące i niewiarygodne.

LEŚNY SERYJNY MORDERCA
Policja gubi trop w sprawie zabójstwa nieznajomego mężczyzny, który zaczepił Lidię. Wkrótce jeden z funkcjonariuszy - Igor - odkryje w podziemiach komendy materiały ze sprawy seryjnych morderstw sprzed kilkudziesięciu lat. Sprawców nie odnaleziono a ludzie, którzy tracą do ostatniej kropli krew nadal giną.
Jak potoczy się sprawa znalezionych ciał na obszarach lasu?

Skusiłam się jak idiotka okładką. Nie ma wątpliwości, że ludzie odpowiedzialni za marketing i sprzedaż spisali się na medal. Złamałam nawet swoją żelazną...

Miłka Kołakowska | 2017-02-21
Przeczytana: 20 lutego 2017

Miłka Kołakowska | www.mozaikaliteracka.pl
___

Trudności w zasypianiu, przedwczesne pobudki, a także zauważalnie zła jakość snu to najczęstsze objawy bezsenności. Męcząca dolegliwość dotyka wielu, często powodując niewyobrażalne zmęczenie lub znacznie pogorszony stan ducha, ale szczęśliwie nie każdy musi dźwigać ciężar bezsennych nocy. Tak obrazuje tę przypadłość rzeczywistość, ale literatura również nie pozostaje jej obojętna. Monika Siuda tytułem Bezsenność wkracza w zamgloną aurę sennej wegetacji i krok po kroku otwiera drzwi do tajemnic z mrocznej przeszłości.

Lidia Nowa walczy z nietypowym objawem bezsenności. Powodem jej nocnych pobudek okazuje się bowiem regularnie powracający koszmar, w którym jest małą dziewczynką. Kobieta nie potrafi zinterpretować obrazów własnej wyobraźni, a jej jedynym ratunkiem zdają się być nocne rozmowy z wirtualną znajomą Igą, która również ma problemy ze snem. Conocne zmagania z bezsennością zmieniają się w rutynę, do której trudno się...

Aneta | 2017-03-02

A może to tylko sen?

Najgorsze instynkty budzą się, gdy pragnienie władzy zawładnie umysłem człowieka. Niezrozumiałe, nieodgadnione i od podszewki złe. Pieczołowicie skrywane, wypływając na światło dzienne staje się trudnym do uwierzenia faktem. Jak się z tym pogodzić? A może to tylko zły sen?

Lidia od lat śni koszmarny, powracający sen. Trudno go wyjaśnić i znaleźć przyczynę jego pojawiania się. Zwierza się z tego swej przyjaciółce, która radzi Lidii konsultację u terapeuty. Wprowadzenie w stan hipnozy daje nieoczekiwane efekty, a mroczna przeszłość powraca z podwójną mocą. Czy Lidii uda się odnaleźć równowagę? Czy bezsenność jest lepsza od realnego snu?

Podświadomość zwykle szeptem daje sygnały o wszystkim, co dręczy nas w codzienności. Może również przypominać o nierozliczonej przeszłości. Ta, niby zapomniana, bo odległa, bywa równie toksyczna, jak ta, o której za wszelką cenę chcemy zapomnieć. Ważne, by nie dopuścić do głosu takiego zarządcę życiem.

Monika Siuda postawiła...

Czytadło | 2017-02-17
Przeczytana: 2017 rok

Okładka, przyciągająca spojrzenia to połowa sukcesu. I nie mam tutaj na myśli krwawych łez. Do mnie, bardziej przemawia ten mroczny las, przypominając wszystkie makabryczne sceny jakie się tam rozgrywały w filmach czy serialach.
Uważam, że autorka ma duży potencjał. Przystępny język powoduje, że książkę czyta się bardzo szybko. Ciekawa historia, która została przedstawiona w interesujący sposób.
Chętnie przeczytałabym serię kryminalną autorstwa p.Siudy.

"Bezsenność" jest w pewnym sensie wyjątkowym kryminałem. Choć właściwie od początku wiemy, o co chodzi w całej intrydze, jakoś nie powoduje to zniechęcenia, a nawet odwrotnie- staramy się odszukać motywy, jakimi kierowali się niektórzy bohaterowie, oraz wraz z główną bohaterką- Lidią- rozwikłać do końca tajemnicę jej koszmaru sennego. Niestety, miałam wrażenie, że Autorce zabrakło pomysłów jak doprowadzić pewne sprawy do końca- choćby wątek rytualnych mordów nie zostaje wyjaśniony tak, jakbym chciała. Wymyślony bożek jakoś mnie tutaj nie przekonuje, szkoda, że nie było np. jakiegoś powiązania z np. mitologią słowiańską. Może się czepiam, ale takie szczegóły budują klimat powieści, sprawiają że wydaje się ona bardziej wiarygodna, a na pewno nie urazilibyśmy uczuć religijnych wyznawców choćby Pripegala (pierwsze lepsze bóstwo z mitologii słowiańskiej, które "wyguglowałam"). Czyżby Autorka odrobinę poszła na skróty?
Zakończenie odrobinę mnie rozczarowało, wydawało się...

Claudia | 2017-02-17

GDY ŚNI CI SIĘ ZAWSZE TEN SAM SEN ...

...sen, który mimo że nie jest typoowym koszmarem, nie pozwala ci spać, wyrywając nawet z najglębszego snu...
sen, który zaczyna rządzić całym twoim życiem .

Gdzie szukałabyś pomocy ? Jak próbowałabyś go wyjaśnić ?
Czy potrafiłabyś przewidzieć , do czego doprowadzi próba jego wyjaśnienia?
Czy umiałabyś domyślić się, do jakiego miejsca cię zaprowadzi ?

A może odpowiedź na te pytania nie jest taka oczywista ?
Może to, co uważamy za wytwór naszej podświadomości, ma zdecydowanie większe znaczenie ?

Bezsenność jest to z pewnością powieść z dreszczykiem. Od niej się nie da oderwać, wciąga z pewnością nie pozwoli swojemu czytelnikowi dobrze i spokojnie zasnąć tej nocy.

Skomplikowane zagadki z przeszłości, zabójstwa najbliższych, hipnoza, sekta, terapia by ukoić bezsenność głównej bohaterki, czy policja prowadzona na manowce.

Bezsenność jest to thriller psychologiczny, który wciąga, pochłania, czytelnik po zamknięciu książki jest z...

Madi | 2017-08-04
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Do przeczytania tej książki zachęciła mnie intrygująca i mroczna okładka,która aż wołała żeby ją przeczytać.
W domu zorientowałam się,że już czytałam powieść tej autorki "Tajemnica Niny" i ani na jotę nie przypadła mi do gustu.
Nie powiem ,trochę się zniechęciłam ,ale że już przytargałam "Bezsenność" z biblioteki postanowiłam dać jej szansę, i o dziwo... zaciekawiła mnie i wciągnęła,choć sama okładka nijak się ma do samej treści.
Sny,które miewa główna bohaterka nie są tajemnicze ani mroczne ,bo już na samym początku można się domyśleć czego dotyczą ,a wątek tajemniczej sekty moim zdaniem nie do końca został dopracowany.
Pod sam koniec akcja przyspiesza i trochę za dużo niepotrzebnych morderstw,a tak nie ma się do czego przyczepić.
Wahałam się między 6 ,a 7 gwiazdkami,bo czytało mi się dobrze,ale jak tak się zastanowić ,to rzeczywiście jest trochę niedociągnięć -moja ocena ,to 6 ,czyli oceniam powieść jako DOBRĄ.

MoniS | 2017-10-31
Przeczytana: 30 października 2017

Czyta się szybko i są momenty kiedy fabuła wciąga. Ogólnie jednak książka trochę przegadana, zakonczenie mdłe.
Chociaż pomysł bardzo fajny to jego realizacja pozostawia wiele do życzenia.
Raczej nie polecam, lepiej sięgnąć po coś innego.

majeczka241 | 2017-03-01

Niepożądane wspomnienia tak trudno wymazać ze świadomości. Pomimo, że zostaną zakopane w najdalszych zakamarkach podświadomości, to któregoś dnia znajdą drogę, by przypomnieć o swoim istnieniu. Będą mącić, spędzać sen z powiek, usilnie niszczyć ułożony świat bohatera. Pozwolić im na dobre zawładnąć umysłem, czy na dobre tłumić wszystko w zarodku? A co, jeśli powtarzający się koszmar przeszłości, o której zapomniałaś, sprawia, że nie możesz normalnie funkcjonować z niewyspania? Bezsenność- strach przed kolejnym powrotem do strasznego wydarzenia.

Otrzymałam propozycję przeczytania książki pt.: Bezsenność. Zaintrygowała mnie nie tylko tajemniczym tytułem, ciekawą okładką, ale także interesującym opisem. Zapowiadał emocjonujący thriller psychologiczny, więc czemu nie? Warto się chyba w nim zagłębić? Przecież lubię bardzo takie klimaty, gdzie strach trzyma w swoich szponach, adrenalina towarzyszy na każdym kroku, wydarzenia wbijają w fotel, a emocje wylewają się z każdej strony, by...

nuteria | 2017-03-29
Przeczytana: 29 marca 2017

Sama historia całkiem ciekawa. Jednak jej finał mnie rozczarował. Liczyłam na coś bardziej spektakularnego. Wyjaśnienie całej zagadki było jak dla mnie zbyt powierzchowne. A język, którym posługuje się autorka, zbyt ugrzeczniony. Przez to spora część dialogów wydała mi się za mało realistyczna.
Pomysł na historię był. Trochę gorzej z jego realizacją. Stąd jedynie 6/10.

Premiera serii „Literatura z Pociskiem”

15 lutego 2017 roku swoją premierę miał pierwszy tom serii „Literatura z Pociskiem". Serię rozpoczyna „Bezsenność" autorstwa Moniki Siudy – thriller psychologiczny, który nie pozwala czytelnikom zasnąć. Gdy śni ci się zawsze ten sam sen, który mimo że nie jest typowym koszmarem, nie pozwala ci spać, … sen, który zaczyna rządzić całym twoim życiem... Gdzie szukałbyś pomocy? Jak próbowałbyś go wyjaśnić?