Pływająca wyspa

Tłumaczenie: Maria Smulewska
Cykl: Zaginione dzienniki Vena Polyphema (tom 1) | Seria: Fantasy
Wydawnictwo: Rebis
The Floating Island

Charles Magnus Ven Polypheme, najmłodszy syn słynnej naińskiej rodziny budowniczych statków, marzy o żeglowaniu w poszukiwaniu magii. Gdy zostaje wybrany do przeprowadzenia inspekcji najnowszego statku, nieoczekiwanie rozpoczyna się podróż jego życia. Zaatakowanego przez piratów, zagubionego na morzu Vena ratuje tajemnicza Merkunka. Nain dociera do Pływającej Wyspy - ważnego źródła Żywej Wody, której poszukują tajemniczy ludzie, pewni, że Ven może im pomóc dotrzeć do tego skarbu. I nie cofną się przed niczym, by osiągnąć swój cel...

źródło opisu: okładka książki

Jale | 2014-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Na pierwszy rzut oka taka sobie młodzieżowa przygodówka - w końcu bohater jest mentalnie nastolatkiem, a książka roi się od słabych rysunków, udawanych na wykonane ręką narratora. Przy bliższym kontakcie okazuje się jednak, że opowieść jest zaskakująco rozsądna, wyważona, pełna nieszablonowych pomysłów i na dokładkę mądra w ten nienachalny, dość naturalny sposób, pozbawiony krzty infantylizmu czy gryzącego w oczy moralizatorstwa. Muszę przyznać, że "Pływająca wyspa" zupełnie niepostrzeżenie wessała mnie w swój świat i puściła dopiero z finalną kropką. Ostatnimi czasy nieczęsto mi się zdarza takie zjawisko. ;)

Dariusz_S Jasiński | 2015-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2015

Książki kupuję na trzy sposoby. Albo upatruję sobie potencjalny nabytek i cierpliwie czekam na dobrą okazję do zakupu w Internecie. Ostatnio kupiłem tak "Pomruki burzy" Jordana za 14 zł. Albo tracę rozum i nie liczę się z kosztami wydając np. na inną książkę z serii Koła czasu 100 zł. Albo też wchodzę do marketu i w Carrefourze lub Biedronce w ciemno biorę ciekawiej wyglądające pozycje z przedziału cenowego do 10 zł. Każda z form zakupu sprawia mi dużo przyjemności, choć zazwyczaj inaczej ją odczuwam. Te upragnione i wyczekiwane - delektuję się nimi. Te kupione w przypływie nagłej potrzeby pochłaniam równie szybko, jak je kupuję. Te outletowe zwykle mnie zaskakują. "Pływającą wyspę" kupiłem za 5 zł. W promocji z nią za 2,50 dokupiłem "Zapisane w kościach", co uznaję za II miejsce w życiu w kategorii jakość do ceny. Wygrał tu Jacek Izworski i jego "Gwiezdne szczenie", które udało mi się dostać za 1 zł. Jak już wspomniałem - po książkach z marketów można spodziewać się wszystkiego....

Karlajn18 | 2014-07-15

Naprawdę zadziwiająca książka, pełna mądrych słów. Poznać Ven'a Polyphem'a i słyszeć jego pechowo szczęśliwej przygody to doprawdy zaszczyt. Miło mi, że mogę roznosić słowa napisane w tej książce dalej. Książka dosłownie na dwa dni, lepiej zabezpieczyć się w czas i duży zapas herbaty, bo można stracić cały dzień. ;)

coldlily | 2014-07-06

Przeczytana w ciągu trzech dni. Wciągająca, pełna akcji i fantastyki historia o Venie, który miał pecha, yy... właściwie to szczęście, choć sam prawie do końca nie był pewien, jak nazwać to, co go spotykało:)

Cezio | 2014-04-04

Książka niezła. Fabularnie dobrze , choć czegoś mi brakowało . Może za mało fantastyki? Tak , to raczej książka przygodowa niż fantasy. Szybko sie ją czytało . 7/10

CieplaPoscielSatynka | 2012-12-18
Przeczytana: 16 grudnia 2012

Świetna książka. Warto poświecić jej trochę uwagi. Co prawda arcydzieło, czy bestseller to, to nie jest, ale naprawdę wciąga. Zakończenie wydaje mi się trochę banalne i przeciągane tylko po to by skończyć książkę, ale mimo tego będę ją ciepło wspominać :) Gdy zacząłem ją czytać, wydawało mi się, że jest oparta na faktach. Dzienniki wplecione w treść są napisane bardzo realistycznie.

Kakyuu | 2015-12-21
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Książka uniwersalna. Poruszane tematy zawsze na czasie. Bardzo dużo inspirujacych cytatów. Proste w wymowie i bardzo dźwięczne nazwy i imiona. Historia robi kilka zaskakujących zwrotów, były momenty, kiedy nie mogłam oderwać się od lektury. Czasami opisy na statkach sprawiały, że odczuwało się to specyficzne bujanie :) prosta, przystępna, lekka :)

Winky | 2013-01-15

Taka ładna okładka i ani jednego smoka! FOCH.
A tak na poważnie: ocena dość niska, bo zupełnie nie tego się spodziewałam. Historia ma jakiś urok, ale generalnie nie zrobiła na mnie dużego wrażenia.

Lenessis | 2015-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Książka na prawdę warta przeczytania.

Elleya9 | 2016-10-28
Na półkach: Półka 3, Posiadam, Przeczytane