Jak oni pracują: rozmowy o pracy, pasji i codziennych sprawach polskich twórców

Okładka książki Jak oni pracują: rozmowy o pracy, pasji i codziennych sprawach polskich twórców
Agata Napiórska Wydawnictwo: W.A.B. publicystyka literacka, eseje
397 str. 6 godz. 37 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo:
W.A.B.
Data wydania:
2017-03-01
Data 1. wyd. pol.:
2017-03-01
Liczba stron:
397
Czas czytania
6 godz. 37 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328042322
Tagi:
pisarze pisarki praca pisarza
Średnia ocen

                6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
291 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
690
82

Na półkach: , ,

Dla osoby, która uważa dialog za lekturę niemalże idealną, 400 stron wywiadów z 58 osobami ze świata kultury: pisarzami, artystami malarzami, twórcami komiksów i picturebooków oraz muzykami stanowi powód do wzmożonej ekscytacji.

Jak się okazało, Anna Napiórkowska nie ma jednak mocy Agnieszki Drotkiewicz, czy Zofii Zaleskiej. Jednak to nie znaczy, że miałam do czynienia z marną pozycją. Nie. Jedynie to, że przy lekturze nie doświadczyłam zbyt wielu momentów „acha” i chwil głębokiej inspiracji.
Jakie są jednak zalety „Jak oni pracują?”?

Po pierwsze, rozmowa z Andrzejem Sapkowskim była, jak na niego, niezwykle przyjemna. Bo, aby tego zbyt dosadnie nie ująć, autor „Wiedźmina” miewa tendencję do przemawiania w sposób trochę arogancki i zadufany z wyżyn tronu ojca polskiej fantastyki. Warto tylko wspomnieć jego kuriozalną rozmowę w Magazynie Książki, gdzie na pytania odpowiadał oszczędnie pogardzając tymi, którzy języków nie znają. Dodatkowo „Historia i Fantastyka”, czyli wywiad-rzeka z Beresiem, gdzie w paru momentach Sapkowski odmawia odpowiedzi na pytanie, bo twierdzi, że go nie usłyszał.

Tutaj, był w miarę uprzejmy, nie szafował cytatami i powiedzonkami w obcych językach, no i nie napomknął, że ma IQ na poziomie ok 200. Co spowodowało, że jego odpowiedzi były rzeczowe i ciekawe? Nie wiem. Może urok Anny Napiórkowskiej, może krótkość wywiadu, może forma korespondencyjna?

Drugim atutem „Jak oni pracują?” jest odczarowanie procesu tworzenia. Znalazłam bardzo dużo miejsc wspólnych w mojej pracy i w zarządzaniu firmą z pracą twórczą artystów. Stres, konsekwencja bywa, że i prokrastynacja zdarzają się każdemu. Mało było też epatowania stylem a la Witkacy (wyjątek Marek Raczkowski), a każdy z rozmówców wydawał się dobrze społecznie funkcjonującą jednostką. Choć Łukasz Orbitowski sprawiał wrażenie napiętego.

Ostatnim ważnym elementem była radość jak płynęła z robienia tego, co się lubi. Wszystko ładnie można podsumować słowami Jakuba Żulczyka (scenarzysta)
„ I generalnie jestem pewien, że pomimo różnych codziennych problemów, trosk i tak dalej prowadzę najlepsze życie, jakie mogłem mieć.” (str. 282)

Co jest dla mnie minusem? Przede wszystkim powtarzalność pytań i długość wywiadów. Czasem, aż mnie korciło dopytać o coś jeszcze w związku z ich pracą.

Dla osoby, która uważa dialog za lekturę niemalże idealną, 400 stron wywiadów z 58 osobami ze świata kultury: pisarzami, artystami malarzami, twórcami komiksów i picturebooków oraz muzykami stanowi powód do wzmożonej ekscytacji.

Jak się okazało, Anna Napiórkowska nie ma jednak mocy Agnieszki Drotkiewicz, czy Zofii Zaleskiej. Jednak to nie znaczy, że miałam do czynienia z...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    479
  • Przeczytane
    376
  • Posiadam
    115
  • Teraz czytam
    25
  • 2019
    11
  • 2020
    10
  • 2018
    10
  • Chcę w prezencie
    8
  • Ulubione
    6
  • 2021
    5

Cytaty

Więcej
Agata Napiórska Jak oni pracują: rozmowy o pracy, pasji i codziennych sprawach polskich twórców Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także