Inwigilacja

Cykl: Joanna Chyłka (tom 5)
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Chłopak, który zaginął kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie, odnajduje się na jednym z warszawskich osiedli. Posługuje się innym imieniem i nazwiskiem, i mimo że rodzice rozpoznają w nim syna, on sam utrzymuje, że nie ma z zaginionym nic wspólnego. Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu na islam i powrocie do Polski mężczyzna znalazł się na celowniku służb. Gdy pojawiają się...

Sytuację komplikuje fakt, że po przejściu na islam i powrocie do Polski mężczyzna znalazł się na celowniku służb. Gdy pojawiają się zarzuty, że przygotowuje zamach terrorystyczny, zwraca się o pomoc do prawniczki, która niegdyś zasłynęła obroną pewnego Roma.

Joanna Chyłka niechętnie podejmuje się sprawy. Słynie bowiem nie tylko z ciętego języka, ale także z niechęci do obcych. W dodatku nie jest przekonana, czy jej nowy klient w istocie nie planuje zamachu…

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/

Pinkiman | 2017-03-22
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 marca 2017

Kolejna część, która mocno wybija się na podium, jeśli chodzi o jakość. Zdecydowane top autora, które ląduje tylko za Kasacją i Immunitetem :)

Sprawa jest zawiła, dużo wątków przeplata się ze sobą, a część została wprowadzonych tylko dla zmyłki. Przekazanie czytelnikowi rozwiązania, również przychodzi z dość niespodziewanej strony i w niespodziewanych okolicznościach.

Panie Mróz, zrobił to Pan po raz kolejny - żal było odkładać ten tom. Czekam na więcej z niecierpliwością, bo jest na co :-)

książek: 1940
ZaaQazany | 2017-03-18
Na półkach: ZaaQ'17, Przeczytane
Przeczytana: 18 marca 2017

„Tarcie wyzwala energię kinetyczną”
I Pan Mróz trze jak może. Hmmmm, tarciarz (trzacz?) zawodowy??? Wielość wątków utarta w całkiem pyszną papkę. Powtarzam, dobrą papkę, a nie arcydzieło literatury. Autor nie jest twórcą „literatury głównego nurtu” i proszę to sobie zaliczyć na plus. Ale też zastanawiam się co tworzy. Jak sam Mróz w książce odwołał się do kazusu Nicoli Tesli (oczytana ta Chyłka) – wszystko zależy od tego jak to przedstawimy. W takiej interpretacji doświadczam dysonansu poznawczego. PATRZĘ na członków, ewentualnie „półczłonków”, palestry a WIDZĘ detektywów.
Iskrzy. Chyłka w swoim repertuarze, zawsze gotowa do ciętej riposty i przyszpilenia ego współrozmówcy. Przy tym co raz bardziej poprawna moralnie. Moralny bluźnierca, O!, tak ją nazwę. Bo w tej moralności nie przestaje bluźnić i dewaluować. Czy ma powody? Pamiętamy co dla Chyłki było najważniejsze w poprzednich tomach? Tequila, fajki i ikspiątka… I to wszystko jest powodem jej frustracji w Inwigilacji (jeszcze...

jamczyk | 2017-03-23
Przeczytana: 22 marca 2017

Dalsze losy prawniczego duetu. Książka bardzo schematyczna i przewidywalna, choć szybko się ją czyta. Jedyne plusy, za ważki temat terroryzmu i ustawy inwigilacyjnej. I tyle, ale to jest moja subiektywna ocena.

Nina | 2017-03-16
Na półkach: 2017, Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 16 marca 2017

Gdyby Pan Mróz skoncentrował się tylko na serii z Chyłką i Zordonem nie mogłabym mu niczego zarzucić. Przeczytane w jeden dzień, ponownie bardzo dobrze, może trochę nierealnie, chociaż kto to wie, co się naszych służbach dzieje. Tym razem mamy głośny proces islamisty, oskarżonego o planowanie zamachu terrorystycznego. Krwiożercza Chyłka broni go do upadłego, ciąża w niczym jej tu nie przeszkadza, robi się gorąco nie tylko w prowadzonej przez duet sprawie, ale również między Joanną a jej aplikantem. No i na koniec bomba, oczywiście, co każe z niecierpliwością czekać na kolejną odsłonę.

3telnikPL | 2017-02-27

Przemysław Garczyński :: 3telnik.pl » Potrójna przyjemność z czytania

* * * * * * * * * *

Znacie ten dylemat czytelnika, który czeka kilka miesięcy na książkę, a potem czyta ją strasznie szybko? Ja to znam z autopsji, przy książkach Remigiusza Mroza to norma. „Inwigilacja” ledwie wpadła w moje ręce, zbyt długo nie nacieszyła się swobodą i świeżością – jej lektura zajęła mi 3 godziny i 10 minut (tak, u tego autora mierzę czas) ;) I co? I raz, że teraz mam czytelniczego kaca, a dwa – to było niesamowite 190 minut niemal na bezdechu ;)

Do Joanny Chyłki – po sprawie Bukano uznawanej przez coponiektórych za specjalistkę od bronienia praw wszelakich mniejszości – zgłaszają się państwo Tadeusz i Anna Lipczyńscy. Adoptowali niegdyś chłopca, Przemka (a jak wiadomo, wszystkie Przemki to fajne chłopaki :D), jednak gdy miał pięć lat, zaginął bez śladu podczas ich wycieczki do Egiptu. Teraz, po latach, dorosły już mężczyzna został odnaleziony na jednym z osiedli w Warszawie. Sęk w tym, że po...

żurawie_origami | 2017-03-19
Na półkach: 2017, Ulubione, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 19 marca 2017

To nie może tak być, że ja kończę kolejną część cyklu o Chyłce i Zordonie i na następną muszę czekać kilka miesięcy!!! Składam formalny protest. Bo jak to tak, Panie Autorze, takie zakończenie i potem cisza... Kilka miesięcy katorgi w oczekiwaniu na kolejny tom. A jest na co czekać.
Joanna Chyłka i Zordon to mój ulubiony duet bohaterów literackich. Joanne polubiłam bardzo mocno. Uwielbiam jej bezkompromisowość, siłę charakteru, poglądy i cięty język. Uwielbiam dialogi prawniczego tandemu i "chemię" między nimi.
W "Inwigilacji" jest podobnie, jak w poprzednich częściach: czyli dużo zwrotów akcji, nieoczekiwanych wydarzeń, niedomówień i znaków zapytania. Dochodzi do tego polski islamista, którego próbuje wybronić Chyłka. Finał jest niemniej zaskakujący, a zakończenie??!! Ja nie mogę się otrząsnąć i z niecierpliwością, zresztą jak zawsze, czekam na kolejny tom :)

elenkaa | 2017-03-13
Przeczytana: 13 marca 2017

Recenzja znajduje się również na moim blogu: http://pasion-libros.blogspot.com/2017/03/219-inwigilacja-remigiusz-mroz-recenzja.html

Od kiedy skończyłam czytać "Immunitet" czekałam na kontynuację, bo zakończenie okazało się prawdziwą bombą dla głównej bohaterki. Jednak nie tylko dlatego. Chciałam po prostu poznać kolejną trudną sprawę, której podejmie się mój ulubiony duet, bo z tomu na tom, te historie są coraz bardziej zagmatwane i skomplikowane.

Chyłka i Zordon już po raz piąty współpracują ze sobą w wielkiej sprawie. Tym razem ich zadaniem jest obrona człowieka, który został oskarżony o chęć przeprowadzenia ataku terrorystycznego. Fahad Al-Jassam przyjechał do Polski z któregoś państwa arabskiego i jest wyznawcą islamu. Okazuje się jednak, że istnieje możliwość, że podejrzany to tak naprawdę Przemek Lipczyńki, który zaginął wiele lat temu na wakacjach w Egipcie. Rodzice go rozpoznają i są przekonani, że właśnie odnalazł się ich syn, natomiast sam Fahad twierdzi, że nie ma z...

corgi | 2017-03-16

"- Mamihlapinatapai - wyrecytowała bez zająknięcia Chyłka. Tego się nie spodziewał.
- Powtórz - poleciła.
- Co... co to ma niby znaczyć?
- Powtórz, Zordon.
- Mami...
- Mami. Hlapi. Natapai. Z trudem udało mu się połączyć te trzy człony w jedno i powtórzyć. Czekał na wyjaśnienie, ale Chyłce najwyraźniej sprawiało przyjemność trzymanie go w niepewności.
- Wytłumaczysz mi o co chodziło?
- To z jagańskiego. Najtrudniejsze do przetłumaczenia ze znanych słów, bo w żadnym języku nie ma bezpośredniego odpowiednika.
Nigdy nawet nie słyszał o jagańskim, ale nie miał zamiaru o tym wspominać.
- Oznacza spojrzenie wymieniane przez dwójkę ludzi, które sugeruje, że obydwoje chcieliby sobie coś powiedzieć, tyle że żadne z nich nie ma odwagi, by to zrobić"

Nareszcie! Za Chyłką i Zordonem tęskniłam najbardziej ze wszystkich Mrozowych bohaterów. Relacji jaka ich łączy nie da się z niczym porównać. I dobrze, bo cały czas jest w tle chemia, emocje, uczucia, przeskakująca iskra, ale nie...

Jolka | 2017-03-25
Przeczytana: 25 marca 2017

Kolejne przygody Chyłki i Zordona, i kolejny sukces R.Mroza.Po takie książki sięgam z miłą chęcią,bo wiem,że nie mam szan przy nich się nudzić.
Z czym się tu spotykam?Kolejne zawirowania w życiu zawodowym jak i prywatnym Chyłki przez co musi zmienić nieco swoje istniejące dotychczas przyzwyczajenia.Troszeczkę nie przypadła mi do gustu sprawa terrorysty,choć przyznam szczerze nie spodziewałam się takiego zakończenia i to wielki ukłon w stronę autora.Z drugiej jednak strony patrząc R.Mróz w doskonały sposób tak pokazał wątek terrorystyczny,że czytelnik przy okazji może zadać sobie pytanie,czy każdy muzułmanin musi być terrorystą i czy władze mogą ingerować w nasze życie prywatne.No i zakończenie,które u Mroza jest spektakularne i kończy się w najmniej spodziewanym momencie,że z miła chęcią i ciekawością będę czekać na kolejny tom.

Gostia | 2017-03-04
Przeczytana: 04 marca 2017

Najlepsza seria Mroza! Warto było zarwać noc i spędzić sobotę z Chyłką i Zordonem:) Och będzie się działo!!!:)

Patronaty tygodnia

Mroczny thriller o miłosnym trójkącie, kolejny kryminał Remigiusza Mroza, debiutancka powieść, która odniosła niebywały sukces nad Sekwaną, portret odkrywcy zaginionej stolicy Majów i człowieka, który wybierał się na Księżyc – to tylko niektóre z historii, które znajdziecie w książkach mających premierę w najbliższych dniach. Jakich tytułów warto szukać w księgarniach? Sprawdźcie!

Wiemy kim jest Ove Løgmansbø!

Prawdziwa tożsamość tego rzekomo farerskiego pisarza nie była znana prawie nikomu. Ba! niewiele osób podejrzewało, że to w ogóle jest pseudonim literacki! Jak się okazuje Ove Løgmansbø nie istnieje. Pod tymi personaliami ukrywa się pewien bardzo popularny, bestsellerowy autor kryminałów młodego pokolenia! Jego prawdziwe nazwisko zmrozi Wam krew w żyłach! Kim jest Ove Løgmansbø?!