Inwigilacja

Patronat LC
Remigiusz Mróz Cykl: Joanna Chyłka (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller 592 str.
Czwarta Strona
kryminał, sensacja, thriller
Joanna Chyłka kryminał literatura polska mistyfikacja oskarżenie prokurator sędzia służby specjalne szantaż śledztwo terroryzm wyścig z czasem

Czwarta Strona
kryminał, sensacja, thriller

Kup książkę

Oficjalna recenzja

Dobro publiczne najwyższą wartością?

44 Link do recenzji

Na półkach: , , , , , ,

To w sumie takie "Na Wspólnej", "Ksiądz Mateusz", "Suits" i konkurs na naczelnego grafomana w jednym.
Nic a nic nie trzyma się kupy. Jeśli ktoś kupuje intrygę o wielkich i tajnych służbach, inwigilacji, podsłuchach, ISIS, spisku światowym (dodatkowo jeszcze ubraną w otoczkę najtańszego romansu), to niestety - ale mam wrażenie, że i w płaską zie...

Chyłka nie zwalnia tempa. Muszę przyznać, że i tym razem zagadka jest bardzo wciągająca i osadzona w bardzo współczesnych realiach - islamistyczne zamachy i inwigilacja służb. I nawet jeśli zwroty akcji są dość przewidywalna, czyta się z zapartym tchem.

Ciągle to samo tylko trochę inaczej:) długie rozwinięcie...klient śledztwo rozprawa wyrok ...wyjaśnienie sytuacji. Moje wrażenie nie jest dobre. Książka trąci nudą. Najlepsza w tym wszystkim jest główna bohaterka, która w tej części po części tez staje się nijaka.

Arcydzieło! Tak mogę powiedzieć o tej książce choć jest to kolejna część przygód Chyłki i Zordona to moim zdaniem z tych przeczytanych najlepsza. Nie tylko akcja jest naprawdę szybko rozwijająca się ale również, mówiąca całą prawdę o inwigilacji obywateli jaką państwo stosuje nie tylko na osobach przybywających z państw Arabskich, jak również na normalnych obywatelach. Teksty ...

Kolejny tom zakończony wielką niewiadomą i ZMUSZAJĄCY do przeczytania kolejnego,ale może zacznijmy od początku.
Tym razem Chyłka wraz z Zordonem bronią młodego mężczyznę podejrzanego o planowanie zamachu poprzez wysadzenie się .Nie jest to na pewno łatwa sprawa,tym bardziej ,że co do jego niewinności nie są przekonani sami prawnicy-A jeśli rzeczywiście jest terrorystą i prz...

W mojej opinii najlepsza część z ekscentryczną panią Adwokat. Fabuła spójna nie za bardzo wybujała. Pojawienie się pasożyta bardzo komplikuje losy bohaterów. Zakończenie wreszcie nie wybujałe i mało realne, po za tym ostatnie kartki książki nie pozwalają nam sięgnąć po kolejną część.

To nie jest pierwsza "Chyłka", którą zaliczyłam, ale też i nie najlepsza z serii.

naprawdę dobra

Do kolejnej częsci serii o Chyłce przekonałam się po przerwie, bo poprzedni tom był nieudany. "Inwigilacja" jest chyba udana jeszcze mniej - bohaterowie zachowują sie nielogicznie, Oryński jak zwykle daje sobą pomiatać jak szmatą do podłogi a wyjaśnienie zbrodni jest całkowicie nielogiczne i naciągane.

Ulubiona Chyłka i kolejna sprawa z zamachem terrorystycznym w tle. Będziesz zachwycony! Polecam.

Dyskusje