Inwigilacja

Okładka książki Inwigilacja Remigiusz Mróz Patronat LC
Zwycięzca w plebiscycie 2017
Okładka książki Inwigilacja
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Joanna Chyłka (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Joanna Chyłka (tom 5)
Czwarta Strona
2017-03-15
2017-03-15
Joanna Chyłka literatura polska mistyfikacja oskarżenie prokurator sędzia służby specjalne szantaż śledztwo terroryzm wyścig z czasem
Inne

Okładka książki Rewers Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Gaja Grzegorzewska, Marta Guzowska, Joanna Jodełka, Robert Małecki, Marta Mizuro, Remigiusz Mróz, Joanna Opiat-Bojarska, Małgorzata Sobieszczańska, Marcin Wroński
Ocena 6,1
Rewers Wojciech Chmielarz,...

Oficjalne recenzje i

Dobro publiczne najwyższą wartością?

65 63 61

Im dłużej czytam serię Chylki tym bardziej lubię Joannę i coraz mniej Kordian. Nie rozumiem dlaczego ich relacje zmierza w tym kierunku. Sprawę która prowadzą jest dość pogmatwana, kolejny mrukliwy klient który nie chce współpracować,nie wiadomo dlaczego.

Inwigilację zaczęłam czytać na początku roku i w połowie poczułam przesyt Chyłką 😅. Zrobiłam sobie przerwę i mogę czytać dalej. Oczywiście jak na Joannę przystaje podejmuje się niemożliwej do wygrania sprawy. Zatrzymany zostaje chłopak posądzany o przygotowanie zamachu terrorystycznego. Wyznaje islam więc z góry niektórzy przesądzają o jego losie. Sam zainteresowany raczej słabo współpracuje z obrończynią, która również ma wątpliwości co do jego niewinności. Sprawa jak zawsze nie jest ani klarowna, ani oczywista. Wiele rzeczy się nie zgadza. Zordon jest coraz bliżej egzaminu, a gdy w końcu do niego podchodzi staje się rzecz nieoczekiwana. Mocne zakończenie, które momentalnie sprawia, że chce się czytać dalej.

Na półkach: , , , ,

Chyłka wybiera tylko skomplikowane sprawy
i w rozwiązywaniu ich jest bardzo dociekliwa.
Z Oryńskim tworzą świetny duet. Ma świetne poczucie humoru. Książka bardzo wciąga.

Chyłka wybiera tylko skomplikowane sprawy
i w rozwiązywaniu ich jest bardzo dociekliwa.

Po 4 Tomie musiałam odpocząć od „Chyłki”, byłam na nią zła. Oczywiście przyszedł ten moment, że zatęskniłam za jej ciężkim poczuciem humoru, zdolnościami do pakowania się w „trudne sprawy”. To jak została zakończona „Inwigilacja” podniosło mi mocno czytelnicze zaintrygowani, żeby nie napisać „wkurzenie”. Całe szczęście, że nie muszę czekać na wydanie kolejnego tomu, żeby płynnie kontynuować przygody z „Chyłką”.

Chyłka trzyma poziom! Dawno nie czytałam książek, które nie pozwalają się oderwać od fabuły. Tę "połknęłam" za jednym razem i z niecierpliwością czekam na więcej.

Coraz więcej ciekawych wątków prywatnych, dzięki którym lepiej poznajemy głównych bohaterów. Wątek prawniczo-kryminalny bardzo współczesny i ciekawy, z mocnym tłem społecznym. Dużo napięcia i niespodzianek. Trudno się oderwać, jak zawsze!

Chyłka ma pecha do trudnych klientów. Tym razem trafia się jej muzułmanin, oskarżony o przygotowanie zamachu. Szybko okazuje się, że nic nie jest takie, jak się wydaje. A do tego Oryński zdaje się skrywać jakąś tajemnicę.

Muszę przyznać, że Mróz mnie nie zawiódł. Zgrabna intryga, dowcipne dialogi i ciekawe postacie sprawiają, że ciężko się oderwać od książki. Spokojnie mogę polecić.

Kolejny raz Mróz mi mega zaimponował!

W tej części Chyłka podejmuje się bardzo trudnego zadania, próbując obronić chłopaka wyznania islamskiego przy którym znaleziono ładunek wybuchowy, czy naprawdę planował zamach? Jak Chyłka z tego wybrnie....?
Mroza się czyta/słucha z zapartym tchem, ta książka miała duży ładunek emocjonalny i przyniosła mi też dużo pozytywnej energii, oby tak dalej 👏
Polecam.

Kolejny raz Mróz mi mega zaimponował!

I jak tu nie rozpocząć kolejnej części? Zakończenie hit!

I jak tu nie rozpocząć kolejnej części? Zakończenie hit!

Na półkach: , , , , ,

Wyjątkowo bardziej wciągnęłam się w wątki poboczne niż w "sprawę". Ciekawe zakończenie.

Video

Video