Krew nie wysycha nigdy

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
historia
bierzanka

Najnowsza książka Bohdana Urbankowskiego jest ważną lekcją historii. Tworzy ją zbiór opowieści, których początkiem było zawsze czyjeś wspomnienie. Autor opowiada między innymi o zbrodniach popełnionych przez Rosjan w śląskich Przyszowicach i w Miechowicach, o łagrze nad Pieczorą, o torturach w obozie „Zgoda”, o procesie Roberta Brasillacha. Jak sam pisze, „wierność prawdzie – jak to odkrył już Conrad – jest zarazem wiernością dobru, w ten sposób »pisarz wymierza sprawiedliwość widzialnemu światu«”.

Bohdan Urbankowski – jeden z najwybitniejszych pisarzy współczesnych, poeta i dramaturg, twórca i teoretyk Nowego Romantyzmu. Laureat wielu nagród literackich i najważniejszej z nagród dziennikarskich – Lauru SDP. Ma w dorobku liczne zbiory poezji i dramatów, powieść Fraktale, rozprawy z dziejów polskiej filozofii, szkice z tajnej historii Polaków Pierścień Gygesa, a także monografie: Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza, Karola Wojtyły i Zbigniewa Herberta. Poświęcona analizie kultury stalinowskiej Czerwona msza doczekała się już czterech wydań.

źródło opisu: Zysk i S-ka

źródło okładki: google

Mecha_Kulturacja | 2017-04-24

Bohdan Urbankowski to wyjątkowy pisarz, autor wielu poczytnych publikacji. Znany jest głównie za sprawą rewelacyjnych biografii Fiodora Dostojewskiego, Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza i Karola Wojtyły. W dorobku ma również liczne zbiory poezji i dramatów oraz rozprawy z dziejów polskiej filozofii. Obecnie na naszym rynku wydawniczym pojawiła się kolejna jego publikacja - Krew nie wysycha nigdy.

Za sprawą wydawnictwa Zyski S-ka czytelnicy mogą zapoznać się ze zbiorem nietypowych, fascynujących i tragicznych opowieści, których punktem wyjścia zawsze jest czyjeś wspomnienie dotyczące wojny. Efekt tego jest dwojaki. Po pierwsze autor tworzy coś dla czytelnika. Jego opowieści są przepełnione emocjami, które wylewają się z każdej strony. Historie porażają i zmuszają do refleksji. Jest jeszcze jeden ważny element. Dzięki tej książce, autor utrwala od zapomnienia wiele wydarzeń z naszej historii, które prawdopodobnie nigdy nie trafiłyby do świadomości szerszego grona...

Klaudia Cebula | 2017-06-21
Jagga | 2017-04-30