Entretiens sur la fin des temps
koniec historii
tsantsara

Czy istnieje zależność pomiędzy wzrostem zagrożeń globalnych a przełomem tysiącleci? Jak dziedzictwo chrześcijańskiego Zachodu stawia czoło powtarzającej się zapowiedzi końca świata? W jaki sposób różne religie obrazują ten koniec? Co mówi nauka i filozofia o czasie, o końcu XX wieku i końcu czasów? Czterech wybitnych współczesnych uczonych przenikliwie, a niekiedy z humorem, zastanawia się...

Czterech wybitnych współczesnych uczonych przenikliwie, a niekiedy z humorem, zastanawia się nad wyzwaniem nowego tysiąclecia. Udział w rozmowie biorą kolejno: amerykański paleontolog Stephen Jay Gould, historyk strachu w kulturze Zachodu Jean Delumeau, związany z teatrem i literaturą Jean-Claude Carrière oraz semiolog i powieściopisarz Umberto Eco. Rozmawia z nimi trójka pisarzy i dziennikarzy francuskich.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2000

źródło okładki: google