Prawie to samo. O doświadczeniu przekładu

Okładka książki Prawie to samo. O doświadczeniu przekładu
Umberto Eco Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Seria: Translatio językoznawstwo, nauka o literaturze
językoznawstwo, nauka o literaturze
Translatio
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
2021-02-17
2021-02-17

Pozycja niesamowicie ciekawa, traktująca temat przekładu kompleksowo. Do tej pory nie sądziłem, że tłumaczenie może być tak skomplikowanym procesem. Dużym plusem są odniesienia autora do własnych tekstów. Jeśli ktoś czytał powieści Eco może skonfrontować swoje osobiste odczucia z tym co Eco starał się osiągnąć. Dla mnie książka jest miejscami nieco zbyt zawiła, co w zasadzie niczego jej nie ujmuje. Naprawdę polecam, zwłaszcza dla czytelników Umberto Eco.

Dodaj cytat z książki Prawie to samo. O doświadczeniu przekładu