Czas odzyskany

Cykl: Alicja w krainie czasów (tom 3)
Wydawnictwo: Zwierciadło
literatura polska
Ag2S

Trzecia, ostatnia już część opowieści o obdarzonej niezwykłym darem kobiecie. Dzięki odprawionym niegdyś przez matkę czarom, Alicja żyje tak, jak nie żył jeszcze żaden człowiek... Jest rok 1942, Paryż znajduje się pod nazistowską okupacją. Alicja, jako agentka Luna pracuje dla aliantów. Jednym z jej zadań jest zdobycie wzorów nowej broni chemicznej, nad którą pracuje znany austriacki fizyk...

Jest rok 1942, Paryż znajduje się pod nazistowską okupacją. Alicja, jako agentka Luna pracuje dla aliantów. Jednym z jej zadań jest zdobycie wzorów nowej broni chemicznej, nad którą pracuje znany austriacki fizyk Ludvig Bernstorff. Alicja podejrzewa, że Ludvig nie jest tym, za kogo się podaje, robi jednak wszystko, by wykonać zadanie. Rodzące się pomiędzy nią a naukowcem uczucie naraża Alicję na ogromne niebezpieczeństwo. Jest śledzona przez gestapo a własna agencja podejrzewa ją o zdradę. Prawdziwym cudem Alicji udaje się opuścić Paryż i zamieszkać z córką w Szwajcarii. Jednak po ponad dwudziestu latach od wojennych wydarzeń Alicja musi zmierzyć się z demonami przeszłości…

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Nina | 2017-04-02
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Dobrze, że to ostatnia część, bo więcej chyba bym nie dała rady przyjąć. Pierwsza część cyklu była rewelacyjna, zakochałam się w Alicji i niecierpliwie czekałam na tom drugi, który był niezły ale już nie tak rewelacyjny jak część pierwsza. Natomiast to, co autorka narobiła w tomie trzecim, to już lekka przesada. Naprawdę poniosła ją wyobraźnia i to chyba za bardzo się lekturze nie przysłużyło. Do jakichś 3/4 książki było całkiem nieźle i uważam, że na tym Pani Ałbena powinna zakończyć tę część. Ostatnia 1/4 była już tak wydumana, tak nieprawdopodobna i pogmatwana, że naprawdę zatarła dobre początkowe wrażenie.
Proszę nie zrozumieć mnie źle, to wciąż jest całkiem niezła lektura, tyle, że ja mam wobec tej autorki znacznie większe wymagania :) Nie skreślam jej absolutnie z listy moich ulubionych, każdemu zdarzają się potknięcia, dalej będę czytać książki jej autorstwa.

Guzikowianka | 2017-04-10
Na półkach: Przeczytane, Farsa
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Porażka. O ile pierwszą część trylogii można zakwalifikować jako obyczajową, druga nabrała cech powieści przygodowej, o tyle trzecia część to czysta fantastyka. Mam nadzieje, że nie będzie części czwartej, którą autorka rozpocznie od słów: "Jest rok 2308. W kierunku Ziemi zmierza meteoryt. Jedyną osobą, która może uratować ziemię jest Alicja"

tercja | 2017-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Uwielbiam książki pani Ałbeny, na każdą czekam z ogromną niecierpliwością, na tę też... Niestety, ta mnie totalnie zawiodła!!! Pierwszy tom o Alicji połknęłam z wypiekami na twarzy, drugi też mi się podobał, ale trzeci już nie. Za dużo było tych przygód, podchodow, Alicja - kobieta, która kulom się nie kłania i uplywowi czasu też, rodzi dziecko mając ok sześćdziesiątki, to już lekka przesada. Agent podwójny pogania agenta potrójnego agentem podziesiątnym.... ten tom powinien mieć tytuł: Wszyscy jesteśmy agentami!!
Po genialnym Stuleciu Winnych i innych świetnych książkach tej autorki, ta jest delikatnie mówiąc nieudana. 😞 Pani Ałbeno, niech Pani nie idzie tą drogą...
P.S.
Na następną książkę i tak czekam...

CzytAśka | 2017-04-07
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 kwietnia 2017

www.czytaska.blogspot.com

Alicja znów czarodziejsko wiedzie nas przez XX wiek, sama nic a nic nie ulegając czasowi.
Tym razem zabiera nas w paskudny czas II wojny światowej, gdzie w Paryżu jest agentką prawie J-23. Na nic podchody, zakusy i inne prowokacje. Niezwykła Alicja zabija wrogów, przewozi przesyłki przez pół wojennej Europy, chroni współpracowników, leczy dzieci, ratuje synków oficerów Abwehry, prawie kocha i prawie niemawidzi i przy tym ciągle wszystkim umyka, nie tracąc urody i mądrości.
A potem jest już zupełne szaleństwo czasów i postaci. Zimna Wojna w rozkwicie nie mogłaby nie mieć incydentu z Alicją. Hans Kloss w spódnicy był już nieco denerwujący, ale wszyscy bohaterowie Forsytha i Folletta wepchnięci w skórę Alicji wręcz zniechęcają. :(
_
Pamiętam jak zachwycił mnie pierwszy tom, drugi miał wiele uroku. A przez trzeci pędziłam jak opętana - ale po to, żeby mieć go z głowy. No niestety, Alicja Czasu Odzyskanego nie zdobyła mojej sympatii. Szkoda, ale mam nadzieję...

maj | 2017-04-13

Pierwszy tom jest sympatycznym czytadłem.
Pozostałe dwa - nie do strawienia.

Okulary_na_nosie | 2017-04-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Czegoś było w tej części za mało, a może właśnie za dużo ... Lektura wymagała skupienia, aby zrozumieć kto jest czyim szpiegiem i to było męczące. Pomimo tego nieustannie mam słabość do autorki.

palalela | 2017-04-07
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2017
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

Za dużo było tego wszystkiego, stanowczo za dużo... i cieszę się niezmiernie, że to koniec, bo 4. części nie dałabym rady przeczytać.

sarablack | 2017-05-21
Przeczytana: maj 2017

Cała seria godna polecenia. Każdy tom świetny sam w sobie. W trzecim najbardziej uderza fakt wieku głównej bohaterki... Polecam całą serię. Mnie podobała się tak samo, jak "Stulecie Winnych".

Katarzyna | 2017-05-27
Przeczytana: 25 maja 2017

Książki Grabowskiej czytam ciekawości, czy znowu będzie tak samo źle, czy może chyba jakoś tym razem udowodni, że ma coś do powiedzenia. Tom trzeci, na szczęście ostatni, jest niestety jeszcze słabszy niż poprzednie.Grabowska uparcie powtarza to samo, co do tej pory. Trochę wiedzy medycznej, trochę ukłon w stronę bułgarskich korzeni, nieudane zupełnie ciągoty ku powieści szpiegowskiej, nieprzekonujący bohaterowie, z Alicją, która cieszy się ze swojego daru, a nawet go nienawidzi, na czele. Gdyby nie związki z Brwinowem, żadna siła by mnie nie zmusiła, by to czytać.

MonicaAlice | 2017-04-13
Przeczytana: kwiecień 2017

III tom zupełnie nieudany. Naprawdę dobra powieść historyczno-obyczajowa, którą historia Alicji była w pierwszej części, ostatecznie zmieniła się w aferę szpiegowską, zagmatwaną do granic absurdu. Mam nadzieję, że to tylko jednorazowa "wpadka" pisarki.

Godzę się na ryzykowne pomysły. Wywiad z Ałbeną Grabowską

Czy pisarska profesja jest ciekawsza niż zawód lekarza? Czy główne postaci książek autor wzoruje na sobie? I wreszcie, dlaczego warto zajmować się literaturą? M.in. na te pytania odpowiada w wywiadzie Ałbena Grabowska, autorka trylogii „Alicja w krainie czasów”.

Patronaty tygodnia

Co nowego w księgarniach w tym tygodniu? Kilka ciekawych nowości! Wśród nich kontynuacja cyklu „Alicja w krainie czasów” Ałbeny Grabowskiej, literacki concept album Michała Cetnarowskiego i emocjonujące powieści o miłości, ambicjach i uśmiechach fortuny. Sprawdźcie sami! Polecamy!