Czas odzyskany

Cykl: Alicja w krainie czasów (tom 3)
Wydawnictwo: Zwierciadło
Ag2S

Trzecia, ostatnia już część opowieści o obdarzonej niezwykłym darem kobiecie. Dzięki odprawionym niegdyś przez matkę czarom, Alicja żyje tak, jak nie żył jeszcze żaden człowiek... Jest rok 1942, Paryż znajduje się pod nazistowską okupacją. Alicja, jako agentka Luna pracuje dla aliantów. Jednym z jej zadań jest zdobycie wzorów nowej broni chemicznej, nad którą pracuje znany austriacki fizyk...

Jest rok 1942, Paryż znajduje się pod nazistowską okupacją. Alicja, jako agentka Luna pracuje dla aliantów. Jednym z jej zadań jest zdobycie wzorów nowej broni chemicznej, nad którą pracuje znany austriacki fizyk Ludvig Bernstorff. Alicja podejrzewa, że Ludvig nie jest tym, za kogo się podaje, robi jednak wszystko, by wykonać zadanie. Rodzące się pomiędzy nią a naukowcem uczucie naraża Alicję na ogromne niebezpieczeństwo. Jest śledzona przez gestapo a własna agencja podejrzewa ją o zdradę. Prawdziwym cudem Alicji udaje się opuścić Paryż i zamieszkać z córką w Szwajcarii. Jednak po ponad dwudziestu latach od wojennych wydarzeń Alicja musi zmierzyć się z demonami przeszłości…

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Nina | 2017-04-02
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2017
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Dobrze, że to ostatnia część, bo więcej chyba bym nie dała rady przyjąć. Pierwsza część cyklu była rewelacyjna, zakochałam się w Alicji i niecierpliwie czekałam na tom drugi, który był niezły ale już nie tak rewelacyjny jak część pierwsza. Natomiast to, co autorka narobiła w tomie trzecim, to już lekka przesada. Naprawdę poniosła ją wyobraźnia i to chyba za bardzo się lekturze nie przysłużyło. Do jakichś 3/4 książki było całkiem nieźle i uważam, że na tym Pani Ałbena powinna zakończyć tę część. Ostatnia 1/4 była już tak wydumana, tak nieprawdopodobna i pogmatwana, że naprawdę zatarła dobre początkowe wrażenie.
Proszę nie zrozumieć mnie źle, to wciąż jest całkiem niezła lektura, tyle, że ja mam wobec tej autorki znacznie większe wymagania :) Nie skreślam jej absolutnie z listy moich ulubionych, każdemu zdarzają się potknięcia, dalej będę czytać książki jej autorstwa.

Już pod drugiej części miałam złe przeczucia ale trzecia jest naprawdę niezrozumiała. O co chodzi?

Uważam, ze ta trylogia została zmarnowana od połowy drugiej części, od kiedy Alicja wyszła ze szpitala.

Udaję, że nie ma trzeciej częśći. Zostawiłam sobie tylko pierwszą część cyklu, druga i trzecia oddane do biblioteki. Niestety u mnie Ałbena Grabowska spadła z kategorii kupuję wszystko co wychodzi w wersji papierowej do kupuję tylko ebooka i to z obawami.

Nie polecam.

książek: 2028
Wojciech Gołębiewski | 2018-03-01
Przeczytana: 01 marca 2018

Albena Grabowska (ur. 1971) to człowiek Renesansu, bo to neurolog i epileptolog z doktoratem i drugim stopniem specjalizacji, a jednocześnie autorka książek dla dzieci i dorosłych (naliczyłem 17). To, że zna bułgarski to rozumiem, że działa społecznie też, ale, że ma czas na wychowanie trójki dzieci, to podziwiam.

Wydawało mnie się, że znam ją lepiej, lecz znajduję tylko recenzję "Stulecia winnych" (10 gwiazdek)

A teraz zaliczyła wpadkę; każdemu się zdarza; komu to ja już nie stawiałem pały? Nawet mojemu ulubionemu Coetzee !!

Na LC wynik najgorszy ze wszystkich jej siedemnastu książek 5,77 (213 ocen i 38 opinii), a że ja nie znam pierwszych dwóch tomów tego cyklu, to nie wymądrzam się, tylko przyłączam się do innych i daję 3 gwiazdki zamiast pały. Amen.

Marciuchna | 2017-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Oceniam cały cykl.Dobre czytadło na wakacje. Miła i niezwykła bohaterka, której się kibicuje.Jej losy są osadzone w tz. historii najnowszej więc dobrze nam znanej. Najbardziej podobał mi się I tom a najmniej III ale to tak jak innym biorąc pod uwagę oceny.
Trudno nazwać książkę niezwykłą albo wciągającą.

Gosik62 | 2017-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2017

Nie, nie i jeszcze raz nie!!! Czy ktoś podmienił panią Ałbenę Grabowską w tworzeniu tej ostatniej części trylogii??? Próbowałam, naprawdę próbowałam przeczytać, dawałam książce i sobie kolejną szansę w dokończeniu powieści czytając w między czasie coś innego, ale nie dałam rady, poddałam się. Męczące były szpiegowskie wątki, gubiłam się kto z kim, po co i dlaczego. Jestem fanką autorki, "Stulecie Winnych" czy "Lady M." - rewelacja, ale "Czas odzyskany" to jak dla mnie porażka. Szkoda...

maj | 2017-04-13

Pierwszy tom jest sympatycznym czytadłem.
Pozostałe dwa - nie do strawienia.

Guzikowianka | 2017-04-10
Na półkach: Przeczytane, Farsa
Przeczytana: 09 kwietnia 2017

Porażka. O ile pierwszą część trylogii można zakwalifikować jako obyczajową, druga nabrała cech powieści przygodowej, o tyle trzecia część to czysta fantastyka. Mam nadzieje, że nie będzie części czwartej, którą autorka rozpocznie od słów: "Jest rok 2308. W kierunku Ziemi zmierza meteoryt. Jedyną osobą, która może uratować ziemię jest Alicja"

Anna-mojeksiążki | 2017-06-21

Alicja w krainie czasów to niesamowita opowieść o Alicji Księgopolskiej, której upływ czasu się nie imał. Mijają lata, a ona się nie starzeje - ciągle jest młodą i piękną kobietą. Aby nie wzbudzać podejrzeń musi się przeprowadzać i zmieniać tożsamość.

Nadszedł czas II wojny światowej, mamy rok 1942 w Paryżu. Nasza Alicja, teraz Alina Charme, jako agentka Luna współpracuje z aliantami przeciwko najeźdźcy. Kobieta jest wdową po ukochanym Danielu, jednak dla dobra sprawy musiała się wyrzec jego żydowskiego nazwiska i przeszłości. Bywa na salonach i zbiera informacje dla aliantów, jest w tym naprawdę świetna, a za przykrywkę służy jej praca w szpitalu, którą naprawdę uwielbia. Na jednym z rautów poznaje Ludviga Bernstorffa, znanego austriackiego fizyka współpracującego z Niemcami. Alina nie ufa mu, ale nie przeszkadza jej to wdać się z nim w gorący romans. Obserwują się nawzajem i badają grunt, żadne z nich nie wie, dla kogo tak naprawdę pracuje druga strona. Ich związek jest bardzo...

tercja | 2017-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2017

Uwielbiam książki pani Ałbeny, na każdą czekam z ogromną niecierpliwością, na tę też... Niestety, ta mnie totalnie zawiodła!!! Pierwszy tom o Alicji połknęłam z wypiekami na twarzy, drugi też mi się podobał, ale trzeci już nie. Za dużo było tych przygód, podchodow, Alicja - kobieta, która kulom się nie kłania i uplywowi czasu też, rodzi dziecko mając ok sześćdziesiątki, to już lekka przesada. Agent podwójny pogania agenta potrójnego agentem podziesiątnym.... ten tom powinien mieć tytuł: Wszyscy jesteśmy agentami!!
Po genialnym Stuleciu Winnych i innych świetnych książkach tej autorki, ta jest delikatnie mówiąc nieudana. 😞 Pani Ałbeno, niech Pani nie idzie tą drogą...
P.S.
Na następną książkę i tak czekam...

Kiedy zaczęłam czytać serię o Alicji, byłam zachwycona.
Druga część, która opowiadała o jej studiach, znajomości z Freud'em, oraz o pobycie w cyrku Empire - wydała mi się dosyć fantazyjna.
Ale to, co dzieje się w ostatniej części - to już lekka przesada. Trochę szkoda, że autorka jakby...nie miała do końca pomysłu, co zrobić z naszą Alicją.
Ona się nie starzeje, potrafi w zasadzie wszystko, miała wielu mężów, romansów... A jednak czegoś na koniec brakuje. Sądzę, że wątek o byciu agentką Luną też nie został do końca poprowadzony z większą kreatywnością.
Dlatego na zakończenie tylko 3 gwiazdki na 10.