To Have It All

2018-09-21
9781720120889
Paranormal Romance Fantasy Romance

Na półkach: , , , , , ,

Liam wiódł normalne życie w Nowym Jorku do czasu aż zdarzył się wypadek i wszelkie marzenia jakie miał przepadły, a on wylądował na ulicy.

To był kolejny dzień na ulicy NY, kiedy arogancki, wyglądający na mającego wszystko mężczyzna wyśmiewa go i traktuje jak śmiecia. Chwilę później Liam ratuje mu życie, a sam zostaje pozostawiony na pastwę losu.

Każdy z nas słyszał o Karmie... tak, Karma ma swój udział w tej historii.

Po kilku dniach Liam się budzi, ale nie w swoim ciele, tylko w ciele mężczyzny, którego życie uratował - Maxa Portera.

Teraz Liam staje przed zadaniem, aby dowiedzieć się z jakiego powodu stało się to co się stało. Czemu jego dusz przeszła do ciała Maxa i co ma z tym zrobić. Zwłaszcza, że na horyzoncie pojawiła się była żona Maxa - Waverly z ich córeczką Pimberly. Kiedy Max ich nie chciał, Liam oddałby wszystko, aby one dwie były jego wszystkim.

Jakie podejmie decyzje? Jakie będą konsekwencje?

Poniżej możliwe SPOILERY!

Napalona byłam na tę książkę... BARDZO! Nie ma co ukrywać, cenię sobie bardzo panią Toler, więc mimo, że To Have It All nie jest do końca w gatunku, który mnie pochłania, chętnie po nią sięgnęłam.

Jakie wrażenia? Bardzo mieszane.

Liam jest naprawdę świetnym facetem. Ciężko jest go nie lubić, a sytuacja w jakiej się znalazł... no nie jest łatwa. Radzi sobie jak może, a przy okazji próbuje chociaż w małym stopniu poznać kim jest Max.
A Max... Max to całkiem odmienna historia. To arogancki, zadufany w sobie mężczyzna, który raczej nie cieszy się sympatią w otoczeniu. Jednak w jego osobie jest więcej, jest chory, a decyzje które podejmował były przez to ukierunkowane.
No i jeszcze Waverly... Waverly, która przeszła przez Maxa przez wiele, została przez niego odepchnięta i upokorzona, a teraz kiedy wreszcie miała się od niego uwolnić na dobre... Max zmienia zdanie? Jak tu zrozumieć o co chodzi. W każdym razie, W jest naprawdę fajną kobietą. Dobrą matką i kochającą osobą. Jej córeczka Pim to po prostu sama słodycz.
Obserwowanie relacji Pim z Liamem (w postaci Maxa oczywiście) było rozwalające. No cudownie.

Ale co dalej? Ta książka ma według mnie kilka mocnych elementów (bohaterów to na pewno),ale też czułam jakieś echo, pustkę w wypełnieniu książki.
Pomysł z Karmą? Z jednej strony okej, a z drugiej - oklepany. Wszędzie ostatnio słyszy się "Karma to s.ka", "Karma wraca" bla bla bla. Ile można? Ale ma to swój urok i sens w tej historii. Szansa na drugie życie, ale ta szansa zostanie wykorzystana po podjęciu decyzji przez dwie osoby. Maxa i Liama.

No i powiem jeszcze, że po raz pierwszy czułam w książce B.N. Toler, że chciała ona na siłę wywołać łzy. Owszem, uroniłam kilka, ale nie były to tak czyste i pochodzące z duszy łzy jak np. przy Desperately Seeking Epic czy przy Where One Goes. Ta książka ma luki i tak książka mogła być dużo lepsza.

Wystawiłam 7 gwiazdek, ale szczerze to nie wiem czy ta książka nie zasługuje na 6. Chyba sentyment mnie do tego nakłonił.

Książka dobra, ale nie rewelacyjna.

Każdy z nas słyszał o...

"There is magic in this world beyond any explanation. It exists only because a scale steadies the universe, and it is the unknown that keeps the balance. The human race needs miracles; it needs the unthinkable to happen because without it, hope would not exist."

B.N. Toler po raz kolejny udowadnia, jak świetną jest pisarką i że warto czasem pozwolić sobie uwierzyć w niemożliwe. Poznałam ją czytając powieść "Where One Goes" która wycisnęła ze mnie morze łez... później tak sie trafiło, że w ręce wpadła mi jej kolejna powieść "Desperately Seeking Epic", która nieskończenie wiele razy łamała mi serce, by potem częściowo je skleić.
Z "To Have It All" już czytając prolog ciągle w kółko w głowie słyszałam własną ekscytację "to będzie miazga!" i tak też było.
Jest to powieść z elementem paranormalnym - podobnym do tego z "Where One Goes", kiedy to dusza człowieka i jej nieśmiertelność jest najważniejszym elementem fabuły. Liam - oddając życie za drugiego człowieka budzi się pewnego dnia w ciele mężczyzny, którego ocalił - nie rozumiejąc nic postanawia odkryć co dokłądnie się stało i dlaczego, lecz nie spodziewa się jak bardzo życie Maxa, któremu zazdrościł, będzie wyboiste i pełnie zaskakujących sytuacji, z których przyjdzie mu wybrnąć. Czego jednak najmniej się spodziewa, to poznać byłą żonę Maxa, do której zacznie żywić silne, trudne do powstrzymania uczucia...

Piękna... naprawdę piękna. Niepowtarzalna miłość dusz... Wzruszająca, niesamowita książka, która rozbudziła nadzieję i wiarę w niemożliwe.
Niezapomniana.
Gorąco Polecam!