Tam dokąd zmierzamy

Okładka książki Tam dokąd zmierzamy B.N. Toler
Okładka książki Tam dokąd zmierzamy
B.N. Toler Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Tam dokąd zmierzamy (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Tam dokąd zmierzamy (tom 1)
Where One Goes
NieZwykłe
2018-05-09
2018-05-09
2015-02-04
Monika Rodziewicz
duchy przyjaźń miłość dramat

Wspaniała książka która w pewnym sensie złamała mi serce. Opowieść o dziewczynie która po stracie brata zyskała dar widzenia zmarłych. Czasem w najgorszych momentach życia pojawia się ten promyk nadziei i tak było w tym przypadku . Wspaniała książka która na długo zostanie w mojej pamięci .

13/2024

Książka inna niż wszystkie. Morze wylanych łez.

13/2024

Książka inna niż wszystkie. Morze wylanych łez.

Książka ma kilka niedociągnięć jak np błędy, przez które ciężko zrozumieć sens zdania czy dialogi, które były sztywne, głupie i przerysowane. Przynajmniej takie wrażenie miałam przez pierwsze ćwierć książki, zqstanawialam się czy to książka dla młodszego odbiorcy, czy jednak tego bardziej dojrzałego. W dalszej części książkina szczęście stają się bardziej ambitne i dojrzałe.

Całkowicie pochłonęła mnie relacja Ike'a i Charlotte. Zakochałam się w niej. Ich związek i siła uczuć niejednokrotnie doprowadziły mnie do łez. Odczuwałam wszystkie emocje związane z ich relacją wraz z głównymi bohaterami 💔

Niestety ciężko mi było uwierzyć w uczucie Charlotte i George'a. Relacja była zbyt chaotyczna i w sumie ciężko było załapać podstawy do ich miłości. Mam wrażenie, że w większym stopniu przyczyniła się do tego narracja autorki, niż ich opisana i zbudowana historia tych dwojga.
Zdziwiły mnie też na końcu słowa Charlotte, że nie zamieniłaby George'a na Ike'a, ponieważ osnioslam wrażenie, że większym uczuciem dażyła tego drugiego.

Ciężko byłoby odjąć jakąkolwiek gwiazdkę, ze względu na emocje towarzyszące mi przy czytaniu tej pozycji. Zdecydowanie jest to Książka inna niż do tej pory czytałam. Historia jest oryginalna i wyjątkowa. Będzie to mój top 💜

Niestety czegoś mi w tej historii brakowało. Za pewne miała wywołać emocje, ale nie w moim wypadku. Dla mnie naciąganą, absurdalna, niedorzeczna. Nie rozumiałam postępowania głównej bohaterki i Ike'a. Zbyt wiele rzeczy mnie w niej drażniło, na zbyt wiele rzeczy przewracałam oczami. Nie podeszła mi historia tego trójkąta miłosnego. Cieszę się że dobrnęłam do końca.

Lubię książki, które mają szansę na odzwierciedlenie w rzeczywistości. Ta pozycja jest czystą fikcją. Ale jakże piękną! Żałowałam, że książka skończyła się tak szybko. Liczyłam na "Epilog 2", "Epilog 3" itd. Mogłabym czytać o miłości Charlotte, Ike'a i George'a w nieskończoność. To było takie piękne, intensywne, choć mało realne uczucie :)

Jestem troche rozczarowana ta ksiazka.
Uwielbiam romanse z elementami fantastyki. Liczylam na spektakularna powiesc, w ktorej sie zakocham.
Niestety, pomimo sympatii do glownych bohaterow i ciekawej fabuly, nie porwala mnie ta historia.
Moze mialam za duze oczekiwania, biorac pod uwage bardzo wysokie noty tej ksiazki?
Nie wiem.

Jestem troche rozczarowana ta ksiazka.
Nie wiem.

Żałuję,że nie potrafię tak pięknie ubrać w słowa myśli i uczuć,które mi towarzyszyły.
Przepiękna ale bolesna historia.

Historia straty,ogromnego bólu...niewypowiedzianych słów..pożegnań.
Historia rodzącej się przyjaźni i miłości.
Historia niosąca nadzieję otulająca jak ciepły koc,pokazująca,że można żyć dalej nawet gdy "brakuje "czesci serca.

To książka,której na pewno nie zapomnę i wrócę jeszcze nie raz.

Przepiękna ale bolesna historia.

Historia straty,ogromnego bólu...niewypowiedzianych słów..pożegnań.
Historia rodzącej się przyjaźni i miłości.

To książka,której na...

Piękna książka, jedna z lepszych jakie ostatnio przeczytalam . Prosze sie przygotowac na wylanie morza łez. Szczerze polecam

Pożegnania… Jedyna rzecz, której wszyscy zgodnie nienawidzimy, i której każdy z nas nie wyczekuje. Jednak jedyną rzeczą gorszą od pożegnań jest ich brak. Nic nie boli bardziej od braku możliwości pożegnania się z bliską osobą. Czy gdybyście mieli ostatnią szansę powiedzenia kilku słów do ukochanej osoby skorzystalibyście z niej? Czy gdyby ktoś powiedział wam, że widzi duchy waszych bliskich i może pomóc wam się z nimi porozumiewać, uwierzylibyście mu?

Charlotte jest medium. Pomaga zrozpaczonym rodzinom pożegnać się z bliskimi a zagubionym duszom zamknąć niedokończone sprawy i przejść na drugą stronę. Charlotte ma niezwykły dar, jednak jak wszytko na tym świecie ma to swoją cenę. W tym przypadku ceną jest: samotność. Wszystko się jednak zmienia kiedy Charlotte poznaje duszę Ike’a McDermonta.

„Tam dokąd zmierzamy” jest książką niesamowitą. Przepiękna historia o miłości, samotności, pożegnaniach oraz o tym co czeka na nas po drugiej stronie. Jest to niezwykle wzruszająca opowieść. Po raz pierwszy płakałam czytając książkę. Co chwila musiałam przerywać lekturę, ponieważ łzy zaburzały mi zdolność widzenia.

Postacie były niezwykle dobrze wykreowane. Były bardzo autentyczne i niezwykle łatwo było się z nimi utożsamić. Bo któż z nas nie czuje się czasem samotny i zagubiony? Jakby przez całe życie błądził w ciemnościach, szukając małego promyczka światła z nadzieją, że to on wskaże nam drogę.

Kolejnym atutem książki jest poruszony w mniej motyw śmierci. Jestem przekonana, że każdy z nas zastanawiał się co czeka nas po drugiej stronie. Czy spotkamy się tam z naszymi bliskimi? I jak wygląda miejsce, do którego zmierzamy.

„Tam dokąd zmierzamy” jest książką absolutnie wyjątkową i to pod wieloma względami. Oryginalna fabuła, autentyczne postacie i niesamowicie poruszająca. Czytając „ Tam dokąd zmierzamy” nie mogłam się od niej oderwać, a przerwę robiłam tylko po to żeby pójść po kolejną paczkę chusteczek. Gorąco polecam wszystkim, którzy lubią motyw duchów i pragną oddać się chwili refleksji nad życiem i miejscem, do którego zmierza

Charlotte po wypadku zaczyna widzieć dusze zmarłych. Od tego czasu pomaga im, ale gdy dochodzi do niej, że przez to nie ma swojego życia postanawia je sobie odebrać. Na jej drodze w tej chwili staje niejaki Ike, który proponuje jej umowę. Czy kobieta się na nią zgodzi? Czy pomoże jego bratu? Czy duch przywróci jej chęć do życia?

Miałam lekki strach przed przeczytaniem tej książki. Miała tyle dobrych opinii, że bałam się rozczarowania. Gdy tylko ją przeczytałam, żałowałam, że tak długo zwlekałam.

Pokochałam głównych bohaterów. Ich po prostu nie dało się nie polubić. Byli kochani, cudowni… Miałabym dylemat, żeby wybrać pomiędzy Ike’a, a George’m, ale finalnie wybrałabym chyba tego pierwszego. Urzekł mnie jak nikt inny. Mogłabym o nim czytać bez końca.

Autorka opisuje stratę, pożegnanie, miłość i wiele, wiele innych sytuacji. Pani Toler ma przyjemny styl pisania, a co najważniejsze nie zarzuca nas zbędnymi opisami.

Fabuła jest bardzo ciekawa, a końcówka tak wzruszająca, że miałam łzy w oczach. Pisarka wie jak grać na emocjach. Całą historię czyta się bardzo szybko i nie tylko z punktu widzenia Charlotte, ale także Ike’a. Pod koniec żałowałam, że nie ma kolejnych rozdziałów. Powieść warta przeczytania. Ja polecam z całego serduszka.

Miałam lekki strach przed przeczytaniem tej...

• Romans