Budownictwo szkieletowe w Toruniu: pruski mur – nielubiane dziedzictwo

Cykl: Zabytki toruńskie młodszego pokolenia (tom 1)
Wydawnictwo: Stowarzyszenie Historyków Sztuki
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
PoTORUNIU

Tom rozpraw wygłoszonych podczas pierwszej konferencji „Zabytki toruńskie młodszego pokolenia”, zorganizowanej w 2015 roku przez Toruński Oddział SHS. Formuła owych cyklicznych konferencji stworzona została, jak czytamy we wprowadzeniu, z myślą o popularyzacji wiedzy o zabytkach z XIX i XX wieku – mniej znanych, często niedocenianych, ginących w naszych oczach. Dobrym przykładem znikania owych „nowych zabytków” z miejskiego krajobrazu jest tytułowy pruski mur, często zaniedbany i popadający w ruinę.

Tom ilustrowany kolorowymi zdjęciami obiektów i zwierający indeksy osób i nazw geograficznych.

źródło opisu: http://www.shs.pl/

źródło okładki: skan by © PoToruniu.blogspot.com