Mur Hadriana

Wydawnictwo: Bellona

Znakomity romans historyczny osadzony w realiach starożytnego Rzymu. Od wyrazistego początku do dramatycznego zakończenia Mur Hadriana jest pasjonującą lekturą, od której trudno się oderwać. Postacie bohaterów są nakreślone tak ostro i tak sugestywnie, jak sylwetki w rzymskiej mozaice, a otoczenie równie tajemnicze i obce jak celtycki głaz pokryty pismem runicznym. Ta porywająca i inteligentnie napisana powieść na długo zapada w pamięć ( Michael Curtis Ford autor Dziesięciu tysięcy oraz Bogów i Legionów)

Emerald | 2013-11-24
Na półkach: Biblioteka, Przeczytane
Przeczytana: 24 listopada 2013

Historia, jakich wiele- młoda arystokratka wychodzi za mąż za nieznajomego żołnierza, ale zakochuje się w "dzikim" mężczyźnie. Tytułowy mur jest elementem łączącym (choć w rzeczywistości rozdzielającym) te dwa światy. Ciekawa forma- dochodzenie w sprawie opisywanych w książce wydarzeń przeplatane jest retrospekcjami.

Tiita | 2010-03-28
Na półkach: Przeczytane, 2009

Takie historyczne romansidło ^^

Kaśka | 2016-09-14
Przeczytana: 23 września 2016

troszkę poplątna, ale ogólnie da się czytać ;)

Morgana1976 | 2012-11-06

2006