Nocne fajerwerki

Tłumaczenie: Melania Drwęska
Wydawnictwo: Harlequin
Nightshade, Night Smoke
pożar, dochodzenie, wybuch

Wybuch drugiego pożaru potwierdza jego opinię: w grę wchodzi umyślne działanie. Czy należy podejrzewać konkurencyjną firmę? Wkrótce, zanim sprawca zostanie ujęty, dochodzi do trzeciego, najgroźniejszego w skutkach podpalenia. Na szczęście Natalie może liczyć na Ryana, którego zaangażowanie w sprawę znacznie przekracza granice obowiązku...

gwiazdka | 2013-12-20
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Książka składa się z dwóch opowiadań. Pierwsze: „Nocny seans" to historia policjantki i prawnika- detektywa- faceta od wszystkiego w jednej osobie w poszukiwaniu zaginionej nastolatki. Drugie opowiadanie: tytułowe „Nocne fajerwerki" to opowiadanie o bizneswoman i specjaliście od spraw podpaleń. W obu przypadkach główne bohaterki to heroiny bez skazy zarówno w wyglądzie jak i zachowaniu, a faceci wprost wszechmogący. W przypadku „Nocnego seansu" Althea bardzo przypominała mi zachowaniem i życiorysem Eve Dallas, czyli mało oryginalnie. Całość raczej przypomina romans w typowym wydaniu, jak na Roberts to jednak słabym. Wszystko przewidywalne, od opisu bohaterów przez rozwój romansu. Ponieważ po książkę sięgnęłam ze względu na wątek kryminalny tym większe moje rozczarowanie, bo był on tam potraktowany bardzo po macoszemu. W „Nocnych fajerwerkach" dodatkowo kompletnie mnie załamał wątek niewidzialnego człowieka. Jak widać więc książka nie zaliczy się do moich ulubionych, słaba czwóreczka.

Jaguś | 2012-09-10
Przeczytana: 10 września 2012

Kolejna niezła książka Pani Roberts. Tym razem akcja rozgrywa się w środowisku policjantów i strażaków. Wartka akcja, dużo dialogów, ciekawi bohaterowie - po tej książce można spodziewać się wszystkiego, do czego Nora Roberts przyzwyczaiła swoich czytelników. Polecam;)

Marianna | 2016-05-06
Przeczytana: 2014 rok

Połączenie elementów romansu i sensacji sprawia, że od powieści ciężko się oderwać. Miłość, namiętność, strach, niebezpieczeństwo - to mieszanka iście wybuchowa. Fajny romans, idealny do poduszki i czytania przed snem.

Virginia | 2014-11-27
Przeczytana: 2014 rok
Marysieńka | 2011-05-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2007 rok

Ryan Piasecki pracuje w straży pożarnej jako detektyw. Na miejscu kolejnego pożaru poznaje piękną Natalie, włascicielkę spalonego budynku. Kobieta niezwykle mu się podoba, ale Ryan nie ma złudzeń, jest tylko zwykłym strażakiem. Muszą jednak spotkać się parę razy w sprawie pozaru a kazde kolejne spotkanie zbliża ich do siebie. Oboje są wolni, samotni i spragnieni miłości...i różnice klasowe nie mają tu znaczenia...Miłość rządzi się własnymi prawami a jeśli w grę wchodzi jeszcze niebezpieczeństwo grożące kobiecie....co z tego wyniknie???

Małgorzata Chabzda | 2015-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2015

I kolejne spotkanie z Norą Roberts uznaję za nieźle zakończone, tym razem dwa kryminały połączone z romansem. Pisane trochę banalnym językiem ale mi się podobały.

toska1982 | 2013-02-09
Przeczytana: 21 lipca 2012

Nora tu, Nora tam, chyba nie ma osoby, która by nie słyszała o tej autorce. Ja nie tylko słyszałam, ale i czytam wszystko, co dostane w swoje ręce pani Roberts, a że jestem naprawdę wielką fanatyczką, to i książka na własność mi się sięgnęła :) No i to nie byle jaka, bo jest to nie tylko romans ale też kryminał po trochu !

Nocny seans.
Althea Grayson nie miała łatwego dzieciństwa, nie raz uciekała z domu, a właściwie z domów zastępczych, czy też poprawczych. Jednak z czasem wiedziała, że żeby sobie poradzić w życiu, musi zapomnieć o tym co było, i z całych sił skupić się na przyszłości. Teraz jest już dorosłą kobietą, panią porucznik, która bardzo sumienie wypełnia swoje obowiązki, i jest naprawdę jedną z lepszych policjantek. Jednak często w życiu tak bywa, że przeszłość nie daje o sobie zapomnieć, a jedyne co można zrobić to w końcu się z nią zmierzyć, ale zanim do tego dojdzie, Althea musi zrobić wszystko by odnaleźć Liz. Czas ucieka, a jedyny człowiek, który mógł cokolwiek...

Aleksandra90 | 2011-08-05

Fajna opowieść. A w zasadzie to dwie opowieści. Bardzo fajnie i przyjemnie się czyta. Wciągająca. Polecam

Smajl | 2014-05-11

Pierwszy pożar wydaje się Natalie Fletcher, znanej i operatywnej bizneswoman, właścicielce sieci luksusowych sklepów, dziełem przypadku. Ryan Piasecki, najlepszy policyjny specjalista od podpaleń, ma na ten temat odmienne zdanie, uzasadnione wieloletnim doświadczeniem. Wybuch drugiego pożaru potwierdza jego opinię: w grę wchodzi umyślne działanie. Czy należy podejrzewać konkurencyjną firmę? Wkrótce, zanim sprawca zostanie ujęty, dochodzi do trzeciego, najgroźniejszego w skutkach podpalenia. Na szczęście Natalie może liczyć na Ryana, którego zaangażowanie w sprawę znacznie przekracza granice obowiązku.

monikaaa04 | 2013-11-13

szybko przewijaøam strony, natomiast sama fabuła książki dość prosta.