Nocne fajerwerki

Okładka książki Nocne fajerwerki Nora Roberts
Okładka książki Nocne fajerwerki
Nora Roberts Wydawnictwo: Harlequin Cykl: Nocne opowieści (tom 3-4) literatura obyczajowa, romans
Nocne opowieści (tom 3-4)
Nightshade, Night Smoke
Harlequin
2007-01-01
2007-01-01
Melania Drwęska
pożar dochodzenie wybuch

Przyjemna książka.

Przyjemna książka.

Romansidło w którym jest niewidzialny człowiek xD, NIEWIDZIALNY CZŁOWIEK. Czyta sobie człowiek normalną książkę o jakimś typie i typiarze i nagle jest NIEWIDZIALNY CZŁOWIEK. Zero innych elementów paranormalnych, czegoś co by świadczyło że magia istnieje poza NIEWIDZIALNYM CZŁOWIEKIEM. Który swoją drogą nei dodaje nic do historii, nie ma to żadnego sensu. Ten wątek to jakiś mocny motyw przegranego zakładu bo nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie ktoś racjonalnie myśląc wstawia NIEWIEDZIALNEGO CZŁOWIEKA do książki i ot tak to olewa.

NOCNE FAJERWERKI to książka podzielona na dwa opowiadania. Pierwsze z nich – NOCNY SEANS, to historia młodej, pięknej i ambitnej policjantki, Althei. Molestowana i wykorzystywana w dzieciństwie, teraz walczy z przemocą wobec nieletnich. Dlatego też, kiedy pojawia się Colt Nightshade, próbujący odnaleźć nastoletnią córkę swoich przyjaciół, postanawia zrobić wszystko, żeby odnaleźć małą, zanim będzie za późno. W trakcie śledztwa wychodzi na jaw, że, mała Liz najprawdopodobniej trafiła do pornobiznesu. Niestety, autorka skupiła się przede wszystkim na relacjach Althea-Colt, co powoduje, że zaginięcie małej i akcja poszukiwawcza jest zbędnym tłem dla romansu i późniejszego ślubu wspomnianej pary. Osobiście, spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. Irytujące było dla mnie również ogromne wyidealizowanie głównych bohaterów. Czy, żeby napisać książkę, konieczne jest stworzenie idealnych postaci, które nawet podczas pójścia do toalety prezentują sobą czysty perfekcjonizm? NOCNY SEANS jest nie dość, że banalny, to dodatkowo strasznie nudny. Szkoda, że książka mogłaby być naprawdę dobra i to z ciekawym romansem w tle. Drugie opowiadanie to NOCNE FAJERWERJKI, które jest bezpośrednio związane z wcześniejszą historią. Kiedy Althea przesiaduje w domu i czeka na narodziny swojego pierwszego dziecka, jej przyjaciółka Natalie, poznaje wspaniałego (również niesamowicie idealnego) specjalistę od podpaleń, Ryana Piaseckiego. Ryan ma polskie korzenie, o czym autorka kilkakrotnie wspomina.Niestety, ani razu nie wypowiada się o nas pochlebnie. Tymczasem Piasecki prowadzi dochodzenie w sprawie podpaleń ekskluzywnych sklepów Natalie. Szukając podpalacza, Ryan i Natalie poznają się i zakochują w sobie. Dodatkowym elementem tego opowiadania jest postać prawnika, przyjaciela Natalie, który potrafi stawać się niewidzialny i jako Nemezis niejednokrotnie ratuje najbliższych z opałów. Z czystym sumieniem mogę przyznać, że książka mi się nie podobała. Dla mnie jest to 543 strony o niczym.

Dość dobra chociaż nie powala, zakończenia przewidywalne,ale może stanowić dobrą odskocznię...choćby od remontu.

Przyjemnie się czyta książka pełna uczuć przed którymi się bohaterowie bronią wątek "kryminalny" przystępnie opisany :) Jak dla mnie książka dobra, ale nie wiem czy wrócę jeszcze kiedyś do niej pomimo podobała mi się czytało się ją bardzo lekko :)

Natalie Fletcher jest siostrą Boyda i szwagierką Cilli(Nocna zmiana). Zarządza rodzinnym majątkiem-prowadzi kilka firm. Właśnie otwiera nową -sieć sklepów z elegancką bielizną "Piękna pani". Gdy w siedzibie firmy dochodzi do pożaru, Nat traci prawie wszystko. Sprawę prowadzi były strażak Ryan Piasecki, będący obecnie inspektorem ds. podpaleń.
Tych dwoje ciągnie do siebie. W trakcie drugiego pożaru Ryan ratuje Natalie. Trafia też na trop podpalacza.
Pomimo, iż podejrzany nie może już zaszkodzić pięknej bizneswoman, ogień wybucha po raz trzeci. Kto chce zniszczyć dzieło panny Fletcher?
Czy Ryan zdoła ją uratować? Czy rozpali ogień w jej sercu?

Tych dwoje ciągnie do siebie....

Połączenie elementów romansu i sensacji sprawia, że od powieści ciężko się oderwać. Miłość, namiętność, strach, niebezpieczeństwo - to mieszanka iście wybuchowa. Fajny romans, idealny do poduszki i czytania przed snem.

I kolejne spotkanie z Norą Roberts uznaję za nieźle zakończone, tym razem dwa kryminały połączone z romansem. Pisane trochę banalnym językiem ale mi się podobały.

Pierwszy pożar wydaje się Natalie Fletcher, znanej i operatywnej bizneswoman, właścicielce sieci luksusowych sklepów, dziełem przypadku. Ryan Piasecki, najlepszy policyjny specjalista od podpaleń, ma na ten temat odmienne zdanie, uzasadnione wieloletnim doświadczeniem. Wybuch drugiego pożaru potwierdza jego opinię: w grę wchodzi umyślne działanie. Czy należy podejrzewać konkurencyjną firmę? Wkrótce, zanim sprawca zostanie ujęty, dochodzi do trzeciego, najgroźniejszego w skutkach podpalenia. Na szczęście Natalie może liczyć na Ryana, którego zaangażowanie w sprawę znacznie przekracza granice obowiązku.

Przyjemnie się czytało:) Polecam:)

Przyjemnie się czytało:) Polecam:)

• Nora Roberts
  • Romans