The Anatomical Shape of a Heart
ew_cia

Oboje zakochali się w sztuce. Tylko taka miłość nie boli… Jedna z najlepszych realistycznych młodzieżowych powieści o miłości według czytelniczek Goodreads Osiemnastoletnia Bex wie, jak spędzi lato przed ostatnią klasą liceum. Chce zdobyć stypendium plastyczne. Od dawna rysuje anatomiczne szkice. Na konkurs narysuje… martwe ciało. Najpierw jednak musi je zobaczyć… Seksowny, uroczy Jack...

Oboje zakochali się w sztuce. Tylko taka miłość nie boli…

Seksowny, uroczy Jack wywraca jej plany do góry nogami. Jest najlepszym malarzem graffiti w San Francisco. I najbardziej poszukiwanym.

Bex wie, że Jack to kłopoty. I miłość od pierwszego wejrzenia…

Bex czuje, że Jack coś ukrywa. Jakąś ranę, która wciąż boli. Czy wyzna jej prawdę o sobie i swojej rodzinie? Czy Bex otworzy się przed nim? I czy kiedy poznają swoje tajemnice, będą chcieli być razem?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Nietuzinkowa historia o uczuciu dwojga młodych ludzi.

Pragnę zwrócić uwagę na jeden drobny szczegół.
Mianowicie chodzi mi o okładkę, a raczej tekst:
"Oboje zakochali się w sztuce
Tylko taka miłość nie boli"
Samo to, sprawia, że chce się tą książkę przeczytać i dodatkowo wzrusza, przynajmniej mnie, już na samym początku ;-)

Co do samej książki, to nie jest już tak "FAJNIE"
Ogólnie podoba mi się fabuła, jest taka tajemnicza, ale na ostatnich stronach jest do bólu przewidywalna, co mnie zaszokowało.
Nie było nic z efektu WOW na końcu, co w gruncie rzeczy jest dla mnie bardzo ważne ;-D

Książka spodoba się nastolatkom, nie mam co do tego wątpliwości, ale nie wiem, czy się w niej zakochają.

Milena | 2016-12-27
Na półkach: Przeczytane, New Adult, 2016
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Ona pragnie zdobyć stypendium, bo tylko tak będzie mogła iść na wymarzone studia. Od zawsze lubi rysować anatomiczne szkice. On maluje na ścianach, murach budynku, słowa, które są dla niego ważne. Choć wie, że jest ścigany przez policję to nie zaprzestaje tego robić. Los stawia ich na swojej drodze.

"Spojrzenie na sprawę z punktu widzenia innej osoby na pewno pomaga znaleźć rozsądne rozwiązanie. Ale czasami rozsądne rozwiązanie nie jest tym samym co właściwe. I tylko osoba zainteresowana widzi różnicę."

Temat na książkę mi się spodobał, choć już po części wiedziałam czego mam się po niej spodziewać. Nie jest ona oryginalna, jest w niej trochę schematów, ale czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Styl autorki jest lekki, idealny do tego typu literatury. Bohaterowie są różnorodni i dopełniają się wzajemnie. Lubię tego typu książki, ponieważ zawsze uczą czegoś czytelnika, tak samo było w tym przypadku. Autorka pokazuję nam, że człowiek chory, czy też bezdomny to też człowiek i należy...

Daria | 2017-09-19
Przeczytana: 19 września 2017

Absolutnie niesamowita. I nie ma w tym ani krzty przesady, bo a. „połknęłam” książkę w całości w niesamowicie krótkim czasie i b. bohaterowie – wyjątkowo! – nie zniechęcili mnie już w pierwszych kilku rozdziałach. Dodatkowo język – luźny, prosty, w sam raz dla czytelnika zmęczonego ciężkim dniem w pracy. Cała historia – idealna na odreagowanie i „odcięcie” się od tego, co dzieje się wokół.
Historia lekka, przyjemna, która chwilami potrafiła rozbawić mnie do łez. Historia głęboka, poruszająca naprawdę trudne tematy, dramaty rodzinne, ludzkie rozterki i to, w jaki sposób zwykły człowiek – nastolatek – próbuje sobie z nimi poradzić.
Zazwyczaj darzę żeńskie bohaterki niechęcią – głównie dlatego, że bywają one aż za bardzo naiwne lub – wręcz przeciwnie – zbyt pewne siebie, żeby nie użyć określenia „skrajnie sukowate”. Zwykle też idealizuje się męskich bohaterów. „Miłosne Graffiti” nie jest historią, w której bohaterka to postać ze skrajnie określonym charakterem, a bohater nie jest...

Zuzia Gorska | 2016-08-08
Przeczytana: 03 lipca 2016

"Miłosne Graffiti" autorstwa Jenn Bennet to książka, która nie jest typowym romansem z typowymi bohaterami.

Beatrix to nastolatka z marzeniami, które zdarzają się rzadziej niż raz na milion. Przecież nie każdy z nas chce zobaczyć prawdziwego trupa, aby móc go narysować. Dziewczyna od dawna uwielbia rysować anatomiczne szkice, żeby później zarabiać udostępniając swoje dzieła do podręczników od biologii.

Już w pierwszym rozdziale poznaje Jacka, chłopaka, które zdecydowanie jest zbyt tajemniczy. Kiedy okazuje się, że to właśnie on jest najbardziej poszukiwanym malarzem graffiti, Beatrix jest jedyną osobą, która o tym wie. Niestety, sprowadza to na nią niejeden problem, ale przecież dla takiego przystojniaka oraz przyjaciela, jakim jest Jack, dziewczyna nie wyda jego tajemnicy nikomu.

Ta książka niesamowicie wciąga. Zwłaszcza osoby, które lubią nietuzinkowe historie miłosne z tajemnicą w tle. Powiem szczerze, nie spodziewałam się tego po tej powieści. Nie wiedziałam, że aż tak...

InnyŚwiat | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Miłosne Grafitti to książka, która początkowo sprawiała wrażenie nieciekawej, nudnej i typowej. Jednak z każdą stroną stawała się coraz ciekawsza, a losy Bex i Jacka coraz bardziej zaczęły mnie interesować. Mimo że książka ta nie była wybitna, z pewnością warto było poswiecic na nią trochę swojego czasu.

Myślę, że spodobała mi się ta książka, dlatego że postacie nie były w niej typowe - chłopak wcale nie musiał być alvaro i zaliczać każdej laski, a dziewczyna niekoniecznie była święta, mimo że wszystko na to wskazywało na początku. Dlatego też poczułam sympatię do tej książki.

magda25-m1 | 2017-04-29

Bardzo fajna książka. Polecam jak ktoś akurat szuka czegoś lekkiego do czytania.

RebelJustice | 2018-08-07
Przeczytana: 06 lipca 2018

Lekka i przyjemna lektura. Specyficzna bohaterka, nietuzinkowy bohater. Niezwykła pasja, niezwykła przygoda ale także przesłanie że błędy można naprawić i wybaczyć.

Lusia | 2017-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2017

Książka "Miłosne Grafiti" od początku zaintrygowała mnie. Po przeczytaniu krótkiego opisu zdecydowałam się na przeczytanie jej i nie żałuje tej decyzji .
Książka jest doskonale napisana dlatego czyta się ja bardzo płynie strona po stronie w zawrotnym tempie. Dialogi jak i cała akcja są ciekawe i w ciekawy sposób napisane.
Autorka ukazuje nam miłość nastolatków którzy zrobią wszystko żeby tylko nie być rozdzieleni ale ukazuje nam życie na dwóch płaszczyznach mam tu namyśli płaszczyznę finansową bo pokazane są nam dwa światy które reprezentują bohaterzy
Bex która uwielbia malować wszystko co związane z Anatomią człowieka w domu w którym się nie przelewa finansowo i
Jack przystojny i utalentowany buddysta który ma kilka sekretów jak np. Grafiti dlaczego to robi i po co a może dla kogo to jest ta wielka tajemnica. Która z czasem wychodzi na jaw co dla czytelnika jest wielkim szokiem lub nie.
Książka ma w sobie coś co ja określam jako magia a ta zdecydowanie ją posiadała...

Jaśmin | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016

Całkowicie zasłużona nagroda dla autorki za bohaterkę. Rzadko mi się zdarza polubić główną bohaterkę młodzieżowego romansu a tutaj polubiłam i ją i wszystkich innych bohaterów. Nawet ojca Bex.
Polecam. :)

Marcelade | 2016-12-13
Przeczytana: 11 grudnia 2016

Brak mi słów po przeczytaniu tej książki. Dlaczego odebrało mi mowę? to wszystko przez tego wandala Jacka...