Róża, bratki i wariatki

Wydawnictwo: Lucky
7 (11 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
giovanna

Róża po dramatycznych doświadczeniach spędza czas w pałacu wśród lasów i jezior.

Przebywa tam wielu wrażliwców pokaleczonych przez los.
Wszyscy próbują ułożyć sobie życie na nowo.
Co odkryje w sobie Róża?
Jak zmieni się jej życie?
A miłość?
Czy da sobie szansę, żeby się na nią otworzyć?

źródło opisu: http://aros.pl/ksiazka/roza-bratki-i-wariatki

źródło okładki: https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/1594...»

Justyna Antoniewicz | 2017-10-11

Poznajemy główną bohaterkę Różę, która przebywa w pięknym pałacyku dla nerwusów chorych osób, znerwicowanych wśród jezior i ładnych terenów po swoich dramatycznych przeżyciach zapoznaje się tam z pięcioma osobami i zaprzyjaźnia się z nimi.
Pełna ciepła, uczuć, dostarczyła mi wzruszeń...dużo emocji jestem pod wielkim wrażeniem i to pozytywnie wpłynęła na mnie ta książka.
Wciągnęłam się w losy Róży i jej siostry Lilii.
"Róża, bratki i wariatki"t mądra, bardzo dobra, wspaniała powieść chwytająca za serce.
Bardzo mi się podobała, przyjemny wieczór spędziłam przy tej książce, z przyjemnością ją przeczytałam.

Stokrotka | 2017-03-29
Przeczytana: 29 marca 2017

Kupiłam książkę z sentymentu dla autorki, która poprzednią powieścią "Owce, barany i gminne szykany" rozbawiła mnie. Niestety, tym razem jestem rozczarowana. "Róża, bratki i wariatki" przedstawia historię pobytu Róży w zakładzie dla osób "znerwicowanych". Główna bohaterka zamieszkuje z pięcioma innymi paniami, z których każdą coś dręczy, jednak dość szybko zaprzyjaźniają się one ze sobą i próbują wspomagać się nawzajem w pokonywaniu swoich problemów. Zakład mieści się w malowniczym pałacyku i jest wyjątkowo przyjazny dla "pacjentów", którzy przechodzą różne terapie, mogą wychodzić na zewnątrz, przyjmować bliskich. W zasadzie to trochę nudziłam się przy czytaniu, pod koniec książki wyjaśnia się, dlaczego Róża bała się kwiatów...
Czy porozumie się ze swoją siostrą bliźniaczką, jaką rolę odegra jedna z dziewcząt /Kasia/, jakie relacje damsko-męskie nawiążą się wśród "kuracjuszy", a może Róża znajdzie wreszcie swoją przystań i... miłość?
Można...

agnieszka | 2017-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Pełna ciepła i pozytywnego nastawienia do życia historia Róży,która po życiowych perypetiach ląduje w pałacyku dla" nerwusów".Tam spotyka innych borykających się ze swoimi fobiami pacjentów, którzy stają się ważniejsi niż jej rodzina.
Autorka pokazuje nam ,ze każdy ma w sobie coś z czym musi walczyć ,ale najważniejsze jest to, aby mieć dla kogo to robić.

gosik1901 | 2017-08-19
Na półkach: Obyczajowe
Przeczytana: 19 sierpnia 2017
Emilia Paczkowska | 2017-07-23
Jusia | 2017-06-21
Przeczytana: 05 czerwca 2017
jackie_s | 2017-05-23
Na półkach: 52 książki (2017)
MałaMi | 2017-04-19
PaniDulska | 2017-04-11