Życie do poprawki

Okładka książki Życie do poprawki Marta Osa
Okładka książki Życie do poprawki
Marta Osa Wydawnictwo: Lucky Cykl: Kontrakt (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Kontrakt (tom 2)
Lucky
2024-03-07
2024-03-07

Wierzycie w prawdziwą miłość – taką pierwszą, jedyną, niezapomnianą? Ja tak, chociaż zgadzam się z główną bohaterką, że nic nie jest w życiu pewne – „Nawet skarpetki nie wiedzą, czy całe życie będą razem. To przecież wszystko wychodzi w praniu.”

Małgorzata cieszy się każdą chwilą, korzysta z efektów swojej pracy, docenia fakt, że ma możliwość delektować się wschodami i zachodami słońca w apartamentowcu nad samym brzegiem morza… Odnowiona znajomość z Adamem – szkolną miłością skutkuje wieloma zawirowaniami, szczególnie wtedy, gdy okazuje się, że mężczyzna znika, a zrozpaczona gosposia zastaje w mieszkaniu nie tylko bałagan, ale i porzuconego, oszołomionego psa…
Powieść zgrabnie łączy w sobie elementy kryminału, romansu z refleksjami nad życiem. Autorka, podążając śladami doświadczeń głównej bohaterki, maluje nam obraz skomplikowanych międzyludzkich relacji oraz miłości, która dojrzewa wraz z wiekiem.
Cieszę się, że poznałam Gosię, jej zmagania z wyzwaniami codzienności, decyzje, doświadczenia i marzenia. W zupełności zgadzam się z jej nastawieniem do życia i przekonaniem, że miłość i pasja nie mają wieku ani terminu ważności. Podziwiam rozwagę, poczucie humoru, cięty umysł i poczucie własnej wartości tej mistrzyni ciętej riposty…
Książkę czyta się szybko. Narracja jest płynna i angażująca, prowadzi czytelnika przez różnorodne emocje i refleksje, nie pozwalając na nudę. Autorka ma zdolność tworzenia realistycznych sytuacji i dialogów, co sprawia, że czytelnik łatwo może się utożsamić z bohaterami i ich przeżyciami.

Jest to poruszająca powieść, pozwalająca zagłębić się psychologicznych i emocjonalnych rozterkach dorosłego życia, na nowo zweryfikować doświadczenia i sposób postrzegania miłości. Bo okazuje się, że w każdym drzemie iskra romantyzmu – nawet w zadufanym w sobie podstarzałym playboyu….

I tym razem pióro autorki nie zawodzi. Prowadzi historię tak ,że nie ma czasu na nudę. Tym razem wplata tajemicze zniknięcie głównego bohatera...jesteście ciekawi co mu się przydarzyło?
Tego wam nie zdradzę..
Okazuje się,że nie wszystko jest takie jak wygląda jak to w życiu,a splot różnych sytuacji sprawia,że sprawy się komplikują.
Bardzo polubiłam postać głównej bohaterki. Kobiety,która szybciej mówi niż myśli przez co popada w masę różnych sytuacji ,ciety język i błyskawicznie riposty sprawiają,że uśmiech pojawia się często.
Bardzo wam polecam jeśli jeszcze nie znacie tej historii.

Tego wam nie zdradzę..
Bardzo polubiłam postać głównej...

📚Tytuł: „Życie do poprawki”
🖋️Autor: Marta Osa
📃Ilość stron: 352
🏢Wydawnictwo: @luckywydawnictwo

🌊Życie do poprawki” jest drugą częścią Kontraktu autorstwa Marty Osa. Od razu chciałabym nadmienić, że książki można czytać osobno, a autorka zadbała, aby czytelnik nie zagubił się w fabule.

🌊Po burzliwym lecie spędzonym na polskim wybrzeżu Małgorzata powraca do swojego domu. Roczny kontrakt związany z Adamem dobiegł końca i teraz kobieta może odsapnąć i skupić się na swoim życiu. Niestety nie ma za dużo spokoju, gdyż niespodziewanie dzwoni Pani Maria (gosposia Adama),z informacją o zaginięciu pracodawcy.
Gośka, nie myśląc za wiele, wsiada z samochód i pędzi na wybrzeże. Musi ściągnąć na miejsce byłą żonę Adama, Elwirę, która jako jedyna może zgłosić oficjalnie zaginięcie mężczyzny. Już wtedy coś jej nie pasuje w zachowaniu kobiety, która nie jest zbyt przerażona zniknięciem Adama. A przecież powinna, gdyż jest on odpowiedzialny za wypłatę sowitych alimentów na wspólne dzieci.
Kolejną podejrzaną, w oczach Goski, jest wspólniczka mężczyzny, Nadia. To z nią kiedyś był związany Adam, a obecnie nadal prowadzą szemrane interesy.
Grono podejrzanych się powiększa z każdą stroną, bo przecież zaginiony uchodził raczej za gbura i narobił sobie wrogów w wielu miejscach.
W prywatnych poszukiwaniach Małgorzatę wspomaga Pani Maria oraz nieoceniona Karolina, z którą kobieta zaprzyjaźniła się już w poprzedniej części i z którą wspólnie prowadzą stronę autorką Gosi. Z czasem dołącza przystojny prywatny detektyw, który bardzo angażuje się w poszukiwania. Tomasz również jest zafascynowany główną bohaterką, która mimo różnicy wieku (on jest młodszy) bardzo go pociąga.
Niestety w trakcie działań prowadzonych przez wszystkich bohaterów na świtało dzienne, wychodzi coraz więcej kłamstw i tajemnic. Czemu Tomasz pomaga kobietom? I gdzie jest Adam? Jakie sekrety skrywa Elwira?

🌊Książka, która jest świetnie napisana i bardzo lekko się ją czyta.
Żartobliwe dialogi potrafią rozbawić czytelnika. Małgorzata jest bohaterką, z którą chce się przebywać i ciężko odłożyć tą powieść. A sam epilog do końca trzymał mnie w niepewności odnośnie relacji Gosi i Adama.

📚Tytuł: „Życie do poprawki”
🖋️Autor: Marta Osa
📃Ilość stron: 352
🏢Wydawnictwo: @luckywydawnictwo

Drugi tom przygód Małgorzaty pochłonął mnie całkowicie na kilka godzin.
Gdy kontakt z Adamem dobiegł końca kobieta mogła wrócić na dawne tory. Nieoczekiwana wiadomość, że wspomniany mężczyzna zaginął sprawia, że nasza bohaterka ponownie zawita w niedawno opuszczone rejony.

Oficjalne zaginięcie może zgłosić jego była żona,Elwira,lecz ta z kolei nie zbyt mocno przejmuje się tym faktem. Małgorzata z pomocą bliskich postanawia rozpocząć poszukiwania. Oczywiście takie wydarzenie nie może obyć się bez prywatnego detektywa, który jest zauroczony starszą od niego Gosią...

Jeśli nie czytaliście pierwszej części nie będziecie aż tak bardzo na straconej pozycji. Niemniej jej znajomość znacznie przyspieszy zrozumienie działań bohaterów.

Bawiłam się wyśmienicie przy niej. Zaskakujące zwroty akcji, pojawiające się nowe fakty z życia Adama dodatkowo nadawały smaczku. Powieści o dojrzałych i doświadczonych życiowo zawsze czyta się nieco inaczej. To osoby, które niejednokrotnie dostały nauczkę, już rozumieją na czym polega egzystencja w tym niełatwym czasie.

Bardzo polubiłam postać Małgorzaty. Nie jest to zdecydowanie stereotypowa pani w wieku emerytalnym 😅

Drugi tom przygód Małgorzaty pochłonął mnie całkowicie na kilka godzin.

Czy zdarzyło się Wam, że główny bohater wydaje się być do Was bardzo podobny? Ja chyba znalazłam swój odpowiednik literacki, postać, która jest jakby moją starszą siostrą. To Małgosia, główna bohaterka książki Marty Osy "Życie do poprawki".
Małgorzatę miałam okazję poznać w pierwszym tomie, noszącym tytuł "Kontrakt". Wówczas to kobieta otrzymała propozycję nie do odrzucenia od mężczyzny, w którym kiedyś była na zabój zakochana. Szczegółów nie zdradzę, bo chciałabym Was zachęcić do lektury obu części...
Teraz ponownie spotykamy Gosię, która przyjeżdża do swojego nadmorskiego mieszkanka i okazuje się, że Adam, jej przyjaciel- dobrodziej, zniknął w tajemniczych okolicznościach, pozostawiając po sobie niezły bałagan- dosłownie i w przenośni. Kobieta wkracza do akcji i wraz z byłą żoną zaginionego postanawia rozwiązać zagadkę bądź co bądź jakby kryminalną.

"Życie do poprawki" to powieść, która czytelnikowi nie pozwoli się nudzić. Wartka akcja z wieloma zwrotami, wyłaniające się kolejne tajemnice i wątki sensacyjne, okraszone zabawnymi tekstami to recepta na świetną zabawę.
No i tutaj dochodzimy do wcześniej wspomnianej głównej bohaterki, która bardzo przypadła mi do gustu...
Małgosia jest kobietą nie pozwalającą sobie wejść na głowę. Jest konkretna, dynamiczna, a jej dewizą jest najprawdopodobniej: umiesz liczyć- licz na siebie. Dodatkowo ma przypadłość, którą i mnie los obdarzył, czyli szybciej mówi niż myśli, z czego wynika mnóstwo zabawnych, choć czasem zaskakujących i niewygodnych sytuacji. Tak, Gosia potrafi wprawić rozmówcę w zakłopotanie, ale też ubawić do łez. Cięta riposta, to drugie imię bohaterki, za co bardzo ją polubiłam. Mogłabym tu długo cytować, ale po co? Musicie przeczytać to sami.
Bardzo polecam tę serię i oczywiście radzę czytać po kolei i zacząć od "Kontraktu" bo wtedy będzie to miało sens.

,, - Ja zakładam, że facet ma oczy, mózg i coś tam sam wykmini. Nie potrzebuje szczegółowej instrukcji.
-No, kochana... to widocznie trafiła ci się wersja deluxe - przyznała poważnie. -Ja dostałam pakiet ekonomiczny. "

A wasi partnerzy czy partnerki do której wersji się zaliczają? Czyżby w większości tnęli koszty:-) Tak naprawdę miałam ogrom możliwości co do wyboru cytatów, ale chciałam abyście zwrócili uwagę na niesamowity humor jaki przeplata się od tomu pierwszego do drugiego. Koniecznie też czytajcie je po kolei, gdyż w pierwszym tomie postacie bardziej się poznały, poszły na układ i zmieniły coś tam, gdzie było to możliwe. Z pewnością dużo zyskali, a teraz wychodzi na to, że jedno z nich zaginęło. Dodatkowo porywacz przetrząsając pokój zaginionego bezczelnie do kamery posłał im oczko! Czemu zatem pokazał się w całości i kim on jest? Sprawę starają się rozwikłać dwie kobiety; była żona zaginionego i druga, której był on pierwszą miłością. Tyle, że jedna z nich coś ukrywa. Podobno najlepszej przyjaźni nie da się złamać, ale czy na pewno?
Słuchajcie, to nie jest tylko zwykła pusta historia. Postacie tutaj dużo rozmawiają, oczywiście z humorem. Lubią szukać odpowiedzi na każde pytanie i roztrząsają sprawy dorosłych osób. Pokazują dwie wersje widzenia pieniądza i tego czy można kogoś zmienić na lepsze. To kobiety starsze, po przejściach, które tak naprawdę od życia oczekiwały tylko jednego, by ta druga połówka je szanowała. Naprawdę są mądre, potrafią manipulować ale tylko w dobroci dla drugiej strony, widzą więcej i czytają pomiędzy wierszami. Chcą spełniać marzenia tu i teraz, bo wiedzą, że jutra może nie być.
Naprawdę wspaniała opowieść, która bardzo daje do myślenia. No i co z tym zaginionym? Czy zostanie znaleziony? Czy możliwe by w pakiecie to co nie szukane samo się odnalazło? Cudowna seria, duży druk i wciągające wątki poprawiające nasz humor. Historia, której długo nie zapomnicie i która może odmienić nawet wasze życie. Czego chcieć więcej od książki:-) Bardzo, bardzo polecam!

"Co było, już nie wróci. Trzeba żyć dniem dzisiejszym, cieszyć się każdą chwilą i wierzyć, że jest jeszcze jakaś przyszłość."

Małgorzata znowu wyrusza na wybrzeże, by ratować miłość ze szkolnych lat czyli Adama. Co tym razem? Sprawa wydaje się poważniejsza, niż wtedy, gdy mieszkała z nimi na kontrakcie. Mężczyzna zniknął, a pozostał po nim bałagan w mieszkaniu, opuszczony Max i mnóstwo tajemnic. I znów za sprawą Adama, kobieta zdaje się wplątać w jego nieuporządkowany, pełen chaosu i dziwnych relacji, świat. Jak tym razem zakończy się pobyt Małgorzaty nad ukochanym morzem? Czym zaskoczy ją jeszcze Adam? I najważniejsze pytanie, kto stoi za jego zaginięciem?

"Życie do poprawki" to kolejna część, po "Kontrakcie", powieści o perypetiach dojrzałej kobiety, Małgorzaty, która jest przykładem na to, że życie potrafi zaskoczyć w każdym wieku. Ciekawa fabuła, pełna zabawnych dialogów, nieoczekiwanych zwrotów akcji, które stawiają główną bohaterkę, często w niezręcznych sytuacjach. Ale ona z każdej potrafi wyjść z twarzą, dzięki ciętej ripoście i sile charakteru. Niepozorna historia, napisana lekkim piórem, która w gruncie rzeczy porusza ważne tematem. Znajdziemy tutaj powierzchowne traktowanie kobiet przez mężczyzn, zdradę, kobiece przyjaźnie, odwagę do zawalczenia o siebie, i wreszcie tę cenną prawdę o życiu, że wcale nie kończy się ono wraz z pojawiającymi się zmarszczkami.

#opinia

Książka Marty Marta Osa "Życie do poprawki" to kontynuacja "Kontraktu", to historia pełna zwrotów akcji z zaskakującym zakończeniem.
Malgorzata emerytowana nauczycielka teraz może robić to co chce a nie to co musi. Dużo radości daje jej przebywanie nad morzem w jej pięknym apartamencie, z okien którego podziwia piękne wschody i zachody słońca. Kobieta żyje dniem dzisiejszym z wiarą, że wkroczyła w najpiękniejszy wiek.
Życie w apartamencie nad morzem dzieli z pobytem w swojej rodzinnej miejscowości. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość, że darczyńca apartamentu i jej wielka szkolna miłość zaginął. Co robi Małgorzata? Jedzie na Pomorze, aby pomóc w odnalezieniu Adasia.
Czy uda jej się go znaleźć?
Jakie tajemnice o zaginionym mężczyźnie wyjdą na jaw?
Czy te tajemnice wpłyną na dalsze życie Małgorzaty?
Czy stara miłość nie rdzewieje a przeciwieństwa się przyciągają?
Kim jest tajemniczy Tomasz?
W jakie zaskakujące sytuacje wplącze się Małgorzata?
Na te pytania i na wiele innych znajdziecie odpowiedź po przeczytaniu książki.
Ta historia jest napisana z dużą dawką humoru. Dialogi są rewelacyjne. Akcja jest bardzo dynamiczna. Bohaterowie tacy z życia wzięci.
Reasumując pisarka pokazała, że życie na emeryturze nie musi być monotonne i nudne. Pragnienia i marzenia można realizować w każdym wieku pod warunkiem, że przestaniemy liczyć lata.
Zachęcam do przeczytania książki. Ja podczas jej czytania świetnie się bawiłam, uśmiałam się i zrelaksowałam.
Drogi czytelniku "...umiera się raz. Żyje się każdego dnia od nowa. Pamiętaj o tym."

LUCKY Wydawnictwo dziękuję za umożliwienie mi przeczytania i zrecenzowania tej książki.

#opinia

Nigdy nie jest za późno na realizację życiowych pragnień.
Umiera się raz, żyje się każdego dnia od nowa.

Dalsze losy ludzi, którzy kochali się będąc uczniami szkoły średniej.
Po roku od zawarcia pamiętnego kontraktu Gosia niespodziewanie odbiera telefon od zaniepokojonej gospodyni Adama.
Pani Maria z przerażeniem odkryła, że mieszkanie jej chlebodawcy zostało splądrowane, on sam zaś pozostawił w środku swego pupila- Maxa z którym nigdy się nie rozstawał.
Zaniepokojona kobieta przystępuje do działania i przyjeżdża na wybrzeże by odnaleźć zaginionego mężczyznę.
Zawiadamia też jego byłą żonę.
W miarę rozwoju wypadków okazuje się, że nie tylko pisarka jest zainteresowana zniknięciem dawnej sympatii. Kto mógł interesować się biznesmenem i dlaczego? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Czy ta dwójka ma szansę na szczęśliwe zakończenie?
A może na drodze byłej nauczycielki stanie ktoś inny?
Jakże ja wsiąknęłam w tę historię. Od początku do końca intrygujaca, pełna życiowej mądrości, ze świetnie wykreowanymi bohaterami i błyskotliwym humorem nie pozwala się odłożyć nie poznawszy zakończenia.
Nie można było się przy niej nudzić a czytanie było prawdziwą przyjemnością.
Otrzymalam piękną napisaną z polotem powieść z której można czerpać garściami.
Pióro autorki jest lekkie i niesamowicie wciąga- czytajcie , naprawdę warto 🩵🤍🐚

Nigdy nie jest za późno na realizację życiowych pragnień.
Umiera się raz, żyje się każdego dnia od nowa.

Dalsze losy ludzi, którzy kochali się będąc uczniami szkoły średniej.
Pani Maria z przerażeniem odkryła, że mieszkanie jej chlebodawcy zostało...

Kontynuacja była pełna zwrotów akcji ,nie myślałam że tak mnie wciągnie .

"Życie do poprawki" Marta Osa Lucky Wydawnictwo to druga część cyklu Kontrakt.
Wydawało się,że czeka na nas proza życia. Nic bardziej mylnego u bohaterów nie ma nudy i zawsze dzieje się coś ciekawego .
Dalsze losy Adama i Małgorzaty nie pozwolą Wam się oderwać od lektury. Autorka sprytnie poprowadziła fabułę do zakończenia,którego trochę się nie spodziewałam.

"Co było, już nie wróci. Trze­ba żyć dniem dzi­siej­szym, cie­szyć się każdą chwi­lą i wie­rzyć, że jest jesz­cze ja­kaś przy­szłość. Wie­rzyć, że wła­śnie wkro­czy­łeś w naj­pięk­niej­szy wiek".

Małgorzata wiedzie spokojne życie. Raz będąc nad ukochanym morzem w apartamencie który otrzymała od Adama za roczny kontrakt ,raz w rodzinnym mieście. Choć zachodami i wschodami słońca nad morzem mogłaby zachwycać się przez cały rok. Niespodziewanie musi wyruszyć na Pomorze ratować swoją szkolną miłość ,bo jak się okazuje Adaś zaginął.W trakcie poszukiwań kobieta dowiaduje się niespodziewanych informacji o mężczyźnie. Do tego w życiu Małgorzaty pojawia się Tomasz. Kobieta musi ratować Adama ,ale też korzysta z życia . Czy uda się jej odnaleźć Adama? Czy kobieta odnajdzie szczęście i znajdzie miłość ? Czy tajemnice i sekrety które ujrzą światło dzienne namieszają w relacji bohaterów ?

Tego musicie się dowiedzieć czytając książkę . Autorka w ciekawy sposób poprowadziła fabułę wplatając w nią ważne tematy. Życie wcale nie musi być nudne w pewnym wieku. To właśnie po latach i zdobytym doświadczeniu możemy decydować świadomie co jest w naszym życiu ważne.

Kontynuacja była pełna zwrotów akcji ,nie myślałam że tak mnie wciągnie .

"Życie do poprawki" Marta Osa Lucky Wydawnictwo to druga część cyklu Kontrakt.

• Do zdobycia
  • Lektury dorosłości
  • Audiobooki
  • RW 2024
  • 52booksin2024

Dodaj cytat z książki Życie do poprawki