Zabić Jane. Część 2

Tłumaczenie: Anna Sperling
Cykl: Stacy Killian (tom 1) | Seria: Z zimną krwią
Wydawnictwo: Edipresse, HarperCollins
See Jane Die

Jane Killian, potrącona przez motorówkę, cudem uniknęła śmierci. Po serii operacji plastycznych wreszcie może cieszyć się pełnią życia. Z mężem, doktorem Ianem Westbrookiem, oczekują narodzin pierwszego dziecka. Szczęście pryska, gdy Ian staje się głównym podejrzanym w sprawie o brutalne morderstwo. Jane wierzy w niewinność męża, lecz w trakcie śledztwa narastają w niej wątpliwości. Zaczyna otrzymywać anonimowe listy. Wie, że pochodzą od człowieka, który przed laty celowo spowodował wypadek na jeziorze. Musi stawić czoło przerażającej prawdzie. Prześladowca zna jej najgłębiej skrywane lęki. I z pewnością bezlitośnie je wykorzysta, by tym razem zabić Jane.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ania | 2014-03-09
Przeczytana: 09 marca 2014

To co najbardziej podoba mi się w książkach Erici Spindler to,to że nigdy nie wiadomo kto jest mordercą,zawsze zakończenie jest dużym zaskoczeniem dla czytelnika.W tej powieści również tak było.Przez cały czas podczas czytania książki zastanawiałam się kto prześladuje Jane,komu zależy na tym by ją zabić,podejrzewałam wiele osób ale jak zwykle nie spodziewałam się że stoi za tym akurat ta osoba (oczywiście nie zdradzę kto) Zastanawiało mnie to czy te zarzuty o jakie jest oskarżony mąż Jane są prawdziwe.Cała sprawa zawiera wiele pytań i ukrytych tajemnic a przez to Jane zaczyna podejrzewać każdą osobę,która jest w jej otoczeniu.
Ogólnie szybko i lekko czytało mi się tą powieść gdyż od samego początku jest wciągająca a z biegiem stron akcja nabiera coraz większego tempa.
Polecam bo warto!

gwiazdka | 2014-08-14
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Całkiem niezły thriller, intryga została wymyślona wprost po mistrzowsku, splata się tutaj wiele motywów, co czyni książkę bardziej wciągającą i ciekawą. Autorka rzuca wiele wątków, ciągle nowe podejrzenia, żeby już na kolejnej stronie zaprzeczyć i kusić czytelnika nowymi. Lekki styl i prosty język ułatwiają czytanie, wszystko więc ok. Jednak zakończenie mnie zbytnio nie zaskoczyło, może nie do końca odkryłam motywy, ale taki sprawca gdzieś po drodze przyszedł mi do głowy jako jeden wielu. Za to bardzo nieprzekonywająco wypadli główni bohaterowie. Jane jako pokrzywdzona, uwielbiana przez wszystkich tyle, że autorka nie precyzuje za co, wiecznie naiwna i cierpiąca (nie zliczę, ile razy Spindler opisywała, że Jane jest o krok od zemdlenia), wierząca wszystkim i we wszystko, dalej jej siostra Stacy, którą autorka zaczyna kreować na niezbyt sympatyczną, ale kompetentną policjantkę i po drodze zapomina o pierwotnym planie pokazując nam zupełnie inną postać, dalej Ian, dziwkarz,...

Pola | 2016-08-29
Przeczytana: sierpień 2016

Bardzo dobry, wciągający thriller. Szybko się czyta.
Polecam

Poznajemy główną bohaterkę Jane Killian która w wieku piętnastu lat będąc na wagarach została potrącona motorówką przez nieznanego mężczyznę cudem uniknęła śmierci. Musiała przejść dużo bolesnych serii operacji plastycznych,po siedemnastu latach teraz może się cieszyć pełnią życia jest bardzo szczęśliwa jest utalentowaną artystką, spełnioną jej rzeźby są bardzo doceniane przez krytyków największych sztuki. Ze swoim mężem Ianem Westbrookiem niecierpliwie oczekują narodzin swojego pierwszego dziecka.I czego chcieć więcej już od życia!
Ich szczęście nagle pryska jak bańka mydlana jej mąż Ian zostaje głównym podejrzanym w sprawie brutalnego, przerażającego morderstwa.Jednak Jane wierzy, że on jest niewinny, że nie mógł być mordercą, po pewnym czasie toczącego się tego śledztwa narastają w niej wątpliwości czy aby jest winny. Powraca ten koszmar z tamtych lat od nowa do Jane, Jane dostaje anonimowe listy z pogróżkami, odbiera głuche telefony jest pewna, że za tym ukrywa się człowiek,...

enigmatique | 2014-10-07
Przeczytana: 07 października 2014

Zachęciły mnie do przeczytania tej książki bardzo pozytywne opinie i muszę stwierdzić, że się nie zawiodłam.
W wieku piętnastu lat Jane Killian przeżyła na swoich pierwszych w życiu wagarach koszmar. Została potrącona przez motorówkę, przeżyła, ale jej obrażenia były na tyle zaawansowane, że musiała przejść przez parę poważnych operacji.
Kiedy Jane po siedemnastu latach odnosi sukces jako artystka, koszmar z przeszłości powraca, a jej mąż zostaje oskarżony o morderstwo.
Świetny thriller trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej strony!
Akcja się rozwija, bardzo wciąga i ciekawi.
Nie polubiłam za bardzo głównej bohaterki, jakoś denerwowała mnie swoją
naiwnością od razu natomiast polubiłam Stacy, siostrę Jane.
Nieprzewidywalna fabuła, nie domyślałam się kompletnie co się następnie wydarzy.
Autorka tak genialnie poprowadziła akcją przenosząc podejrzenia na inne osoby, że naprawdę trudno odgadnąć sprawcę.
Moje podejrzenia na chwilę w trakcie czytania przeniosły się na tą...

Natalia | 2014-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Niewiele książek oceniam bardzo nisko, a to z prostego powodu: sięgam po tytuły, które - według mej intuicji, popartej wieloma przeczytanymi powieściami - mają dużą szansę przypaść mi do gustu. Autorom "bubli" daję zwykle drugą szansę, a jeśli nie wykorzystają jej należycie i inna pozycja z ich dorobku okaże się niewypałem... Cóż. Wtedy żegnam się z nimi bez większego żalu i szufladkuję jako "nigdy, przenigdy, fu, ble, fuj". Ale Erica Spindler... jest żywym dowodem na to, że i najlepszym zdarza się popełnić jakiś fatalny błąd. "Naśladowca" nie podobał mi się kompletnie, ale ostatnio, z braku laku, sięgnęłam po "Zabić Jane", pół nocy czytałam pod kołdrą, z samego rana zabrałam się za kolejną książkę z serii, a następnie za trzecią i... nie mogę wyjść z podziwu jak ta kobieta pisze! Wybacz mi, proszę, jeśli ta recenzja będzie pieśnią pochwalną. Wybacz mi, jeżeli ten tekst sprawi, że w szlafroku i kapciach zapragniesz czym prędzej pobiec do biblioteki tudzież księgarni, aby zaopatrzyć...

Anja | 2015-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2015

To już trzeci przeze mnie przeczytany spektakularny thiller psychologiczny pani Spindler! Ma w sobie wszystko, co kocham najbardziej w kryminałach: intrygującą fabułę, która wciąga czytelnika od pierwszych stron, niebanalne postaci, które kryją za sobą wiele okrutnych sekretów, a także ciągłe zwroty akcji. Niepewność, ciekawość pchała mnie do tego, abym brnęła przez kolejne strony tej powieści i w zaskakująco szybkim czasie ją zakończyłam.
Jak tytuł wskazuje - jedną z głównych bohaterek jest Jane Westbrook, która przeżyła koszmar w młodości. Przejechała ją motorówka, otarła się o śmierć, wtedy całe jej życie zmieniło się nieodwracalnie. Przeszła mnóstwo operacji plastycznych, żeby jej twarz nie była odrażająca. Przez ten czas walczyła z trudnościami losu, starała wrócić do normalności... i udało się jej. Obecnie ma przystojnego męża Iana - chirurga plastycznego, niedługo będzie miała dziecko, w dodatku jest sławną, docenianą artystką o pseudonimie Cameo, ma ogromną fortunę...

odAdoZ | 2013-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2013

Powieść "Zabić Jane" okazała się rewelacją. Nie spodziewałam się, że przez dwa popołudnia połknę tą grubaśną książkę.
Dramatyczne losy Jane, wspaniała dynamiczna akcja, niesamowite tajemnicze wątki do końca trzymają w napięciu. Zastanawiałam się nad zabójcą i zdarzyło mi się (przez chwilę) nawet trafnie GO wytypować, ale szybko zmieniłam zdanie nie znajdując motywu. Rozwiązanie zagadki tajemniczych morderstw naprawdę mnie zaskoczyło. Wspaniały kryminał z głęboką treścią! Polecam z pełną premedytacją!

alicjuszka | 2014-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2014

Książka znalazła się właściwie przypadkiem w moich rękach. Wypożyczałam dziecku lekturę i nie mogłam oczywiście przejść obojętnie obok półki z moim ulubionym gatunkiem. Trafiło na "Pętlę" - trafiłam na wydanie o takim tytule. Nie żałuję oczywiście. Może mąż, bo stracił mnie na parę godzin.

Ale do rzeczy ...
Nie będę opisywać treści, bo zrobiły już to koleżanki w swoich opiniach.
Ja mogę od siebie dodać - książka wciągająca od pierwszej do ostatniej strony (a mówią, że kobiety nie potrafią pisać). Jak zwykle u autorki został zgrabnie wpleciony wątek miłosny.
Pozytywne wrażenie zrobiła na mnie, udana w końcu, próba pojednania sióstr przyrodnich.
Pisarka potrafi sobie tylko znanym sposobem rozebrać na czynniki pierwsze postaci z książki bezbłędnie przedstawiając ich portrety psychologiczne.
Erica Spindler ma niezwykle łatwe pióro, dzięki któremu jej książki są wciągające i nie można się od nich oderwać.
Jednym słowem - warto przeczytać.

Zapatrzona_W_Książki | 2011-12-13
Na półkach: Przeczytane, Recenzyjnie
Przeczytana: 11 grudnia 2011

„Zrobiłem to specjalnie, żeby usłyszeć jak krzyczysz.”*

Przeszłość ma na każdego duży wpływ, to co się zdarzyło nami kieruje i dzięki tym jest się tym kim się jest. Większość może się cieszyć pozytywnymi zdarzeniami, niestety nie wszyscy. Są tacy, których przeszłość przeraża, czują jej gorący oddech na karku. Oni muszą sobie z tym poradzić by przetrwać dalej, muszą pokonać demony przeszłości.

Jane Killian w wieku piętnastu lat została potrącona motorówką, miała szczęście, że przeżyła. Konsekwencją wypadku była utrata połowy twarzy, blizny i koszmary. Dziewczyna myślała, że to już koniec, no bo jak ma tak żyć? Pewnego dnia poznaje Iana, chirurga plastycznego dającego jej szansę na rozpoczęcie nowego etapu życia. Po wielu operacjach plastycznych dziewczyna odzyskuje twarz. Z czasem też Ian i Jane zakochują się w sobie i teraz kobieta ma kochającego męża, pracę, którą kocha i dziecko w drodze. Ma wszystko czego może pragnąć kobieta. Ma uporządkowane życie gdy nagle koszmary...