Rozważna i namiętna

Wydawnictwo: Amber
Affair before Christmas
romans, romans historyczny, XIX wiek,
literatura piękna

W pewne niezapomniane Boże Narodzenie piękna i niewinna lady Perdita spotkała zabójczo przystojnego księcia i zakochała się w nim bez pamięci z wzajemnością. Cztery lata później małżonkowie są ulubieńcami towarzystwa i ozdobą salonów. Lecz za zamkniętymi drzwiami sypialni ogień ich romansu przygasł. Książę postanawia więc odzyskać względy żony i uwieść ją raz jeszcze. W szokująco grzeszny sposób...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Beata | 2019-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2019

Rewelacyjny romans historyczny. Arystokratyczna panienka, potem żona, zniechęcona do obowiązków małżeńskich i kochający ją mąż, nawracający ją na właściwą drogę rozkoszy cielesnych. Lekki, przyjemny, niewymagający.

Kalissa | 2015-06-23
Na półkach: Przeczytane, Romantyczna
Przeczytana: czerwiec 2015

Często zdarza się, że II część cyklu, nie wytrzymuje porównania z częścią I – to tzw. fatum drugich części:) – wydają się dużo gorsze, choć same w sobie nie są takie złe. Jednak, ogólnie, część II bardzo mnie rozczarowała, bo chyba za wiele oczekiwałam.

Księżna Poppy i książę Fletch mieli tak urojone problemy małżeńskie, że tylko mnie irytowali. Nawet problem dzieciństwa Poppy i jej stosunków z matką – nie tłumaczył mi jej zachowania. Oboje byli za idealni i zdecydowanie za daleko przekroczyli wszelkie granice słodkości i naiwności. (Lubię, kiedy romanse są słodkie i naiwne, ale tu mnie mdliło!)

Dwie sceny rozmów Jemmy i jej męża trochę pobudziły moją uwagę:), ale za mało ich było i na razie wszystko w ich stosunkach, pozostaje nierozwiązane. Dwa turnieje szachowe poszły w cień! – a to mi się nie spodobało.

Na szczęście autorka nie pozbyła się Villiersa, choć zrobiła co w jej mocy, aby zmiękczyć świetną, opanowaną i trochę mroczną postać. Gdyby zniknął – porzuciłabym całą...

MysiaG | 2018-10-24
Przeczytana: 24 października 2018

Romans historyczny umiejscowiony w Anglii pod koniec XVIII w. Nie ma tu porwań, piratów ani wypraw pełnych przygód. Motorem wydarzeń są relacje między bohaterami, ich uwikłanie w sytuację, nieporozumienia i niedopowiedzenia. Śledzimy małżeńskie perypetie pary książęcej, w które wplątane są postaci drugoplanowe, brnące z kolei we własne problemy i uczuciowe zamieszanie.
Książkę czytało mi się dobrze i przyznałabym więcej gwiazdek, gdyby historia konfliktu w głównym wątku bardziej trafiła w mój gust. Ciekawsze i mniej przewidywalne były zmiany w relacjach pozostałych postaci.
Przypadkowy wydaje się być sam tytuł książki, bo trudno go dopasować do którejkolwiek bohaterki (tytuł oryginalny jest bardziej adekwatny do zawartości).
Ciekawa jestem za to dalszego rozwoju wypadków pomiędzy trojgiem innych książęcych bohaterów - niezgranym małżeństwem i wyniosłym diukiem, którzy balansując na krawędzi skandalu rozgrywają podwójny turniej szachowy. Sięgnę więc po kolejną część cyklu.

Dorota2210 | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017

Książka nie przypadła mi do gustu, historia głównych bohaterów jest bardzo nudna brakuje w niej akcji. Jedyne co ratuje ta ksiazke to kontynuacja opowiadania o ksieciu Villersie (za niepoprawna pisownie przepraszam)oraz o ksieznej Beumont i jej mężu.

Nika16wow | 2014-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Ogólnie fajna książka, ale zaczyna się w niej coś dziać około 150 strony... Najbardziej irytowało mnie w niej ubarwianie książki opisami losów znajomych głównych bohaterów (które koniec końców nie zostały rozwiązane) i zachowanie Poppy. Jaka ona jest dziecinna, nieuświadomiona i jak we wszystko wierzy mamusi. Jak czytałam te jej rozterki (które zajmowały 3/4 książki) to miałam ochotę na nią krzyknąć i to nie raz. Jeśli ktoś ma anielską cierpliwość i lubi czekać, aż coś się zacznie dziać to polecam, ale jeżeli ktoś jest niecierpliwy (tak jak ja) to będzie przerywał czytanie tej książki i będzie podchodził do niej kilka razy.

Sakarya | 2013-10-28
Przeczytana: 22 października 2013

Druga z serii "Księżna w desperacji".
Nadal trwa trzyosobowy turniej szachowy z udziałem księcia Villersa, księcia Beaumonta i księżnej de Beaumont. Tym razem pomiędzy rozgrywkami, księżnej Jemmie towarzyszy jej przyjaciółka księżna Poppy, która również postanowiła odejść na jakiś czas od męża po tym, jak podczas balu u księżnej Jemmy jawnie flirtował z piękną wdową, a następnie obraził ją w obecności dwóch swoich przyjaciół wyjawiając, że nie jest zadowolony ze swego małżeństwa, a sama Poppy jest dziecinna i nie mają wspólnych tematów. A wszystko dlatego, że małżonką absolutnie nie układa się pożycie małżeńskie.

kleopatratoja | 2018-11-21

Dziwnie czyta się romans o problemach małżeńskich. Większość książki traktuje właśnie o nich, pod koniec następuje zwrot, po którym małżeństwo się godzi. Tylko, że ten zwrot jest tak rozbudowany jak moja recenzja, czyli w ogóle. I tak samo wprowadzony... nagle, bez jakiegoś związku przyczynowo-skutkowego i bez sensu... Z całej książki najbardziej zainteresowała mnie historia drugoplanowa o księciu Villersie i pannie Tatlock, ba! nawet postać epizodyczna, kuzyn księcia Villersa był ciekawszy, niż cały romans razem wzięty.

Asik92 | 2012-09-23
Przeczytana: kwiecień 2009

Ksiązka niczego sobie, chociaz po początku i opisie - tak, szczególnie po opisie, spodziewałam się czegoś innego.

Momentami miałam ochotę potrząść tą Perditą, bo mnie strasznie denerwowała.

AnnaMaria | 2016-01-25

Nie skończyłam tej książki. Wątek nieciekawy, nudny i rozwlekły, bohaterowie drugoplanowi ciekawsi od głównych, a tępota głównej bohaterki - bezdenna.

Agamalenia | 2019-05-03