Rozważna i namiętna

Cykl: Zdesperowane księżne (tom 2) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
Affair before Christmas
romans

W pewne niezapomniane Boże Narodzenie piękna i niewinna lady Perdita spotkała zabójczo przystojnego księcia i zakochała się w nim bez pamięci z wzajemnością. Cztery lata później małżonkowie są ulubieńcami towarzystwa i ozdobą salonów. Lecz za zamkniętymi drzwiami sypialni ogień ich romansu przygasł. Książę postanawia więc odzyskać względy żony i uwieść ją raz jeszcze. W szokująco grzeszny sposób...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Kalissa | 2015-06-23
Na półkach: Przeczytane, Romantyczna
Przeczytana: czerwiec 2015

Często zdarza się, że II część cyklu, nie wytrzymuje porównania z częścią I – to tzw. fatum drugich części:) – wydają się dużo gorsze, choć same w sobie nie są takie złe. Jednak, ogólnie, część II bardzo mnie rozczarowała, bo chyba za wiele oczekiwałam.

Księżna Poppy i książę Fletch mieli tak urojone problemy małżeńskie, że tylko mnie irytowali. Nawet problem dzieciństwa Poppy i jej stosunków z matką – nie tłumaczył mi jej zachowania. Oboje byli za idealni i zdecydowanie za daleko przekroczyli wszelkie granice słodkości i naiwności. (Lubię, kiedy romanse są słodkie i naiwne, ale tu mnie mdliło!)

Dwie sceny rozmów Jemmy i jej męża trochę pobudziły moją uwagę:), ale za mało ich było i na razie wszystko w ich stosunkach, pozostaje nierozwiązane. Dwa turnieje szachowe poszły w cień! – a to mi się nie spodobało.

Na szczęście autorka nie pozbyła się Villiersa, choć zrobiła co w jej mocy, aby zmiękczyć świetną, opanowaną i trochę mroczną postać. Gdyby zniknął – porzuciłabym całą...

Dorota2210 | 2017-03-26
Przeczytana: 26 marca 2017

Książka nie przypadła mi do gustu, historia głównych bohaterów jest bardzo nudna brakuje w niej akcji. Jedyne co ratuje ta ksiazke to kontynuacja opowiadania o ksieciu Villersie (za niepoprawna pisownie przepraszam)oraz o ksieznej Beumont i jej mężu.

Nika16wow | 2014-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2014

Ogólnie fajna książka, ale zaczyna się w niej coś dziać około 150 strony... Najbardziej irytowało mnie w niej ubarwianie książki opisami losów znajomych głównych bohaterów (które koniec końców nie zostały rozwiązane) i zachowanie Poppy. Jaka ona jest dziecinna, nieuświadomiona i jak we wszystko wierzy mamusi. Jak czytałam te jej rozterki (które zajmowały 3/4 książki) to miałam ochotę na nią krzyknąć i to nie raz. Jeśli ktoś ma anielską cierpliwość i lubi czekać, aż coś się zacznie dziać to polecam, ale jeżeli ktoś jest niecierpliwy (tak jak ja) to będzie przerywał czytanie tej książki i będzie podchodził do niej kilka razy.

Sakarya | 2013-10-28
Przeczytana: 22 października 2013

Druga z serii "Księżna w desperacji".
Nadal trwa trzyosobowy turniej szachowy z udziałem księcia Villersa, księcia Beaumonta i księżnej de Beaumont. Tym razem pomiędzy rozgrywkami, księżnej Jemmie towarzyszy jej przyjaciółka księżna Poppy, która również postanowiła odejść na jakiś czas od męża po tym, jak podczas balu u księżnej Jemmy jawnie flirtował z piękną wdową, a następnie obraził ją w obecności dwóch swoich przyjaciół wyjawiając, że nie jest zadowolony ze swego małżeństwa, a sama Poppy jest dziecinna i nie mają wspólnych tematów. A wszystko dlatego, że małżonką absolutnie nie układa się pożycie małżeńskie.

Asik92 | 2012-09-23
Przeczytana: kwiecień 2009

Ksiązka niczego sobie, chociaz po początku i opisie - tak, szczególnie po opisie, spodziewałam się czegoś innego.

Momentami miałam ochotę potrząść tą Perditą, bo mnie strasznie denerwowała.

AnnaMaria | 2016-01-25

Nie skończyłam tej książki. Wątek nieciekawy, nudny i rozwlekły, bohaterowie drugoplanowi ciekawsi od głównych, a tępota głównej bohaterki - bezdenna.

ewka | 2017-04-19
Jhope19 | 2017-04-16