Piękna i szpieg

Cykl: Siostry Holt (tom 1) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
Beauty and the Spy

Inne wydania

Susanna nigdy nie spodziewała się, że los rzuci ją na wieś, z dala od splendoru wielkomiejskich salonów. W jednej chwili za sprawą długów ojca z bogatej arystokratki zmienia się w pannę bez posagu i bez dachu nad głową. A wkrótce przychodzi pierwsza groźba. Ktoś nastaje na jej życie. Ratunek może znaleźć tylko w ramionach tajemniczego księcia Whitelowa , mężczyzny, który skrywa sekret tak tak wielki, jak rodzące się w obojgu pożądanie.

źródło opisu: Amber, 2007

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Historia opowiada o siostrach Holt, a głównym bohaterem jest Kit.
Czarujące, wiejskie klimaty, lasy piękne i jeziora.
Przecudni bohaterowie, wartka akcja z niebezpieczną intrygą.
Wspaniały, poruszający romans historyczny trzymający w całkowitym napięciu.

wiola | 2015-09-16

Szczerze powiedziawszy czytałam lepsze książki tego gatunku. Na początku książka jest ciężkawa, dosyć mdła w przekazie, im dalej w las mam wrażenie utrzymuje się konstans. Gdybym miała polecić tą książkę raczej nie mogłabym powiedzieć, że mam czyste sumienie.

Klaudia95 | 2015-03-16
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 marca 2015

Kolejne spotkanie z panią Long.
"Piękna i szpieg" jest to początek historii o siostrach Holt. Tutaj główną bohaterką jest Susanna, a bohaterem Kit.
Susanna została sama, gdyż jej ojciec został zamordowany. Wyjeżdża na wieś z dala od londyńskich atrakcji.
Kit, znudzony londyńskim życiem i jego rozrywkami dostaje zlecenie - ma narysować i opisać całą faunę i florę w Barnastable.
I właśnie na wsi, bohaterowie spotykają się i wpadają sobie w oko. Niestety Kit, nie pozwala sobie na romantyczne uniesienia, podobnie jak Susanna.
Jednak podczas pracy, którą Susanna wykonuje dla Kita, zbliża się do niego, a on dowiedziawszy się, że jest w niebezpieczeństwie - chce ją chronić.
Susanna i Kit wyznają sobie miłość, ale na drodze do ich szczęścia stoi Caro i nierozwiązana tajemnica rodzinna Susanny.
Niebanalna, zabawna i miejscami dramatyczna historia miłości dwojga ludzi, którzy wbrew przeciwnościom losu i tak byli razem.

Nika16wow | 2016-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2016

Z jednej strony jestem na tak, a z drugiej na nie. Po pierwsze to coś interesującego zaczęło się dziać około 200 strony. Po drugie autorka piszę o czymś nagle przeskakuje do innego wątku (moim zdaniem mało istotnego). No i po trzecie już ostatnie, jak można było zmarnować tak dobrze (w moim odczuciu) zapowiadającą się powieść i zrobić z niej dość przeciętny romans. Pomysł- dobry, wykonanie- kiepskie.

Sakarya | 2013-09-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Piękne wiejskie klimaty i rodząca się "na oczach" czytelnika głęboka miłość. Czytając tą książkę przeniosłam się w ciche, spokojne, pachnące lasy, spacerowałam leśną ścieżką w piękny słoneczny dzień, słyszałam śpiew ptaków i szum drzew. A do tego towarzyszył mi uroczy i przemiły dżentelmen, dzięki któremu to co nie może być już wspanialsze, staje się... wspanialsze.

sosiks | 2016-11-24
Przeczytana: 02 grudnia 2016