Piękna i szpieg

Cykl: Siostry Holt (tom 1) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
Beauty and the Spy

Inne wydania

Susanna nigdy nie spodziewała się, że los rzuci ją na wieś, z dala od splendoru wielkomiejskich salonów. W jednej chwili za sprawą długów ojca z bogatej arystokratki zmienia się w pannę bez posagu i bez dachu nad głową. A wkrótce przychodzi pierwsza groźba. Ktoś nastaje na jej życie. Ratunek może znaleźć tylko w ramionach tajemniczego księcia Whitelowa , mężczyzny, który skrywa sekret tak tak wielki, jak rodzące się w obojgu pożądanie.

źródło opisu: Amber, 2007

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Historia opowiada o siostrach Holt, a głównym bohaterem jest Kit.
Czarujące, wiejskie klimaty, lasy piękne i jeziora.
Przecudni bohaterowie, wartka akcja z niebezpieczną intrygą.
Wspaniały, poruszający romans historyczny trzymający w całkowitym napięciu.

wiola | 2015-09-16

Szczerze powiedziawszy czytałam lepsze książki tego gatunku. Na początku książka jest ciężkawa, dosyć mdła w przekazie, im dalej w las mam wrażenie utrzymuje się konstans. Gdybym miała polecić tą książkę raczej nie mogłabym powiedzieć, że mam czyste sumienie.

Klaudia95 | 2015-03-16
Przeczytana: 15 marca 2015

Kolejne spotkanie z panią Long.
"Piękna i szpieg" jest to początek historii o siostrach Holt. Tutaj główną bohaterką jest Susanna, a bohaterem Kit.
Susanna została sama, gdyż jej ojciec został zamordowany. Wyjeżdża na wieś z dala od londyńskich atrakcji.
Kit, znudzony londyńskim życiem i jego rozrywkami dostaje zlecenie - ma narysować i opisać całą faunę i florę w Barnastable.
I właśnie na wsi, bohaterowie spotykają się i wpadają sobie w oko. Niestety Kit, nie pozwala sobie na romantyczne uniesienia, podobnie jak Susanna.
Jednak podczas pracy, którą Susanna wykonuje dla Kita, zbliża się do niego, a on dowiedziawszy się, że jest w niebezpieczeństwie - chce ją chronić.
Susanna i Kit wyznają sobie miłość, ale na drodze do ich szczęścia stoi Caro i nierozwiązana tajemnica rodzinna Susanny.
Niebanalna, zabawna i miejscami dramatyczna historia miłości dwojga ludzi, którzy wbrew przeciwnościom losu i tak byli razem.

Nika16wow | 2016-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2016

Z jednej strony jestem na tak, a z drugiej na nie. Po pierwsze to coś interesującego zaczęło się dziać około 200 strony. Po drugie autorka piszę o czymś nagle przeskakuje do innego wątku (moim zdaniem mało istotnego). No i po trzecie już ostatnie, jak można było zmarnować tak dobrze (w moim odczuciu) zapowiadającą się powieść i zrobić z niej dość przeciętny romans. Pomysł- dobry, wykonanie- kiepskie.

Sakarya | 2013-09-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Piękne wiejskie klimaty i rodząca się "na oczach" czytelnika głęboka miłość. Czytając tą książkę przeniosłam się w ciche, spokojne, pachnące lasy, spacerowałam leśną ścieżką w piękny słoneczny dzień, słyszałam śpiew ptaków i szum drzew. A do tego towarzyszył mi uroczy i przemiły dżentelmen, dzięki któremu to co nie może być już wspanialsze, staje się... wspanialsze.

ewa | 2017-04-17

Dość standardowa.

Ona panienka rozpieszczona pod względem finansowym nagle zostaje sierotą bez grosza przy duszy.Dodatkowo rzuca ja narzeczony(zachęcony do tego przez mamusię),a prawnik czyni jej niestosowna propozycję...Do siebie przyjmuje ja taka niby ciotka...Jakaś daleka krewna ojca Susanny...Do tego samego miasteczka zostaje wysłany niejaki Kit,wicehrabia,którego do wyjazdu zmusił ojciec,zaniepokojony zachowaniem syna...Kit jest zmęczony brakiem obowiązków(w wojsku pracował jako szpieg) i znudzony byciem sobą....Ojciec,pod groźbą wysłania go do Egiptu zmusza syna do zajęcia sie florą i fauna okolic miasteczka...Kit i Susanna wpadają na siebie...Niedługo potem dziewczyna dowiaduje się,że nie była rodzona córką swego ojca;jednocześnie zaczynają ją spotykać dziwne wypadki...

Jeśli chodzi o treść to w sumie brak jakichś wybuchów.Dość oczywiste się wszystko wydaje,tym bardziej,że czarny charakter znany jest z imienia i nazwiska od samego początku i wie o tym niejedna osoba(poza...

Soyunica | 2017-06-12
adafaka | 2017-04-17