Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska
Wydawnictwo: Znak
The Nature of Sex. The Ins and Outs of Mating in the Animal Kingdom
literatura faktu
Cabro

Poznając życie intymne zwierząt, odkrywamy wiele prawd o ludzkich związkach, romansach, flirtach i pragnieniach Czuli kochankowie, niewierni partnerzy i niedostępne królowe. Czarujący dranie, samotne matki, seryjni podrywacze oraz przedstawiciele społeczności LGBT. Ich wszystkich spotkamy w królestwie zwierząt. Pszczoły, by z sukcesem uwodzić, chętnie używają perfum. Orangutanice podkradają...

Pszczoły, by z sukcesem uwodzić, chętnie używają perfum. Orangutanice podkradają samcom jedzenie, by sprawdzić, który jest najlepszym kandydatem na partnera. Węże udają gejów, by się rozgrzać, a świerszcze wiedzą, że do serca wybranki droga wiedzie przez żołądek.

Znakomita biolożka dr Carin Bondar, gwiazda TED-a i Discovery Channel, z błyskotliwym humorem opowiada, jak kreatywna w dziedzinie uwodzenia i seksu potrafi być natura. Książka odsłania przed nami pikantne sekrety życia intymnego zwierząt, pełnego przedziwnych, zabawnych, czasem okrutnych, ale zawsze fascynujących zachowań. Wiele z nich okazuje się zadziwiająco bliskich ludziom.
Poznając życie intymne zwierząt, odkrywamy wiele prawd o ludzkich związkach, romansach, flirtach i pragnieniach. Tutaj nie znajdziecie wszystkiego, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale boicie się zapytać. Znajdziecie o wiele więcej!

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

zolzowata_franca | 2017-03-19
Przeczytana: 19 marca 2017

"Dziki seks. Niesamowite, zaskakujące i absolutnie porażające fakty z życia intymnego zwierząt" i generalnie można by nic więcej nie dodawać, wszak opis już w tytule się zawiera. Jako, że na zawsze i od zawsze ukochałam świat zwierząt, książki nie trzeba mi było polecać.

Carin Bondar gwiazda Discovery Channel, znakomita biolożka, a do tego piękna kobieta opowiada z pasją i humorem o życiu intymnym zwierząt. Już od pierwszych stron da się zauważyć, że jest to osoba znakomicie znająca temat. W swej książce opisuje zachowania zwierząt, które czasem bawią, a bywa, że są przerażające i okrutne. Czasem czułam zniesmaczenie, by po chwili znów czuć miłe zaskoczenie. Faktów z życia zwierząt opisanych w książce jest zbyt wiele, by je zapamiętać, zaufajcie mi jednak, że wiele z nich zapadnie na długo w Waszej pamięci. Mogłabym Wam parę pikantnych szczegółów opisać, nie sądzę jednak, by był to dobry pomysł. Nie chcę zabierać Wam przyjemności z przeczytania tej arcyciekawej książki.
Być może...

Ostatnio na rynku wydawniczym pojawiła się książka Carin Bondar „Dziki seks. Niesamowite, zaskakujące i absolutnie porażające fakty z życia intymnego zwierząt”. I chociaż, patrząc na tytuł, pomyśleć można, że o ludzkiej seksualności tutaj będzie niewiele, to okazuje się, że jednak mamy ze zwierzętami całkiem sporo wspólnego.

Jeżeli się znamy, to fakt, że zdecydowałam się taką książkę przeczytać, może Ci się wydawać nieco dziwny, wszak z uporem maniaka deklaruję, że za zwierzętami nie przepadam, ale z drugiej strony lubię „wiedzieć”, a ta książka mi to umożliwiła. Czuję się bogatsza o pewne informacje i z tym właśnie do Ciebie dzisiaj przychodzę.

„Dziki seks…” autorka podzieliła na trzy części (objętościowo zbliżone):

poznawanie potencjalnego partnera,
akt seksualny,
następstwa aktu seksualnego.

Z polskiego na nasze: autorka w pierwszej części opowiada o tym, w jaki sposób zwierzęta , dla których nadrzędnym celem obcowania płciowego jest prokreacja, szukają...

książek: 2082

Zwierzęta, ich zachowanie i w ogóle ich świat fascynowały mnie od malucha. Książki popularnonaukowe konkurują u mnie z tymi fabularnymi jeśli chodzi o miejsce na regale. I choć głównie są to albumy czy leksykony o inne też u mnie nie trudno. Na "Dziki seks" trafiłam dzięki wydawnictwu. Co mnie skusiło? Przede wszystkim urocza okładka i intrygujący tytuł. Ale również opis z tyłu, który zdradza jakże niewielką ilość tego co w środku.

Dr. Carin Bondar znana jest miłośnikom fauny przede wszystkim z kanału Discovery Channel. Co znakomita biolożka funduje nam w tej książce? Opowieści z dziedziny uwodzenia i seksu ze świata zwierząt. Co wyróżnia tę pozycję na tle innych? Chyba lekkość stylu, błyskotliwość i poczucie humoru autorki oraz kreatywność w przekazywaniu faktów.

" ... ślimaki morskie [...] chociaż przekłucie czoła partnera w czasie seksu może w pierwszej chwili wydawać się absurdalne ( i nadaje zupełnie nowe znaczenie zdaniu: "Nie dzisiaj, kochanie, boli mnie...

egao | 2017-02-27
Przeczytana: 26 lutego 2017

Świat, do którego nie mamy dostępu, choć jesteśmy tak blisko niego. Mowa tutaj o zwierzętach. Książka, którą wam teraz przedstawię, mówi o ich życiu intymnym i nie tylko. Autorka daje nam do dyspozycji dość bogaty zasób wiedzy o czymś, o czym mało kto słyszał, choć wiele zachowań zwierząt jest bardzo podobnych do naszych.

Tytuł książki wydaje się intrygujący i nieco wzbudzający kontrowersję, bo można zrozumieć go w różny sposób. Jednak, tak słodka i niewinna okładka od razu odrzuca te podejrzenia. Dlatego nie zniechęcajcie się, gdy sięgnięcie po tę pozycję.

Dzięki tej literaturze dowiemy się, w jaki sposób samice i samce znajdują potencjalnego partnera, aby z kolei przekazać nowemu pokoleniu swoje geny. Na co zwracają uwagę? Okazuje się, że wybór partnera wydaje się bardziej skomplikowany niż u nas. Dla samic istotnymi elementami są sygnały godowe, wygląd, a także terytorium, na którym będą wychowywać swoje potomstwo. Stosują też metody, za pomocą których mogą przekonać się, czy...

FayeWang | 2017-03-07
Przeczytana: 06 marca 2017

Ta książka to jedna z fajniejszych pozycji dotyczących świata zwierząt, z jaką miałam okazję zetknąć się w ostatnim czasie. Naprawdę ciekawa, utkana z wielu niesamowitych informacji, pełna pikanterii i scen rodem z horrorów.

Biolożka dr Carin Bondar zaprasza nas do „alkowy” zwierząt by z humorem, lekkością i niewielkimi aluzjami do naszego ludzkiego gatunku pokazać, że kreatywność Matki Natury nie zna granic.

A trzeba powiedzieć, że życie seksualne zwierząt jest barwne, fascynujące, szokujące, i zaskakujące. Zdecydowanie dalekie od romantyzmu, ściśle podporządkowane prawom biologii, momentami przerażające i naprawdę brutalne.

Dziwne taktyki uwodzenia, podstępy samców dążących do kopulacji, strategie zmniejszania dominacji „facetów” (czytaj samców), przedziwne zachowania homoseksualne samców sprawiające, że są bardziej „naj” dla pań; seks z samym sobą, zoofilia, kanibalizm, pasy cnoty, „dziewczyny z interesem” czy jednorazowy penis, którego właściciel wyrzuca po...

aggie | 2017-02-27
Przeczytana: luty 2017

Ludzi bulwersują i gorszą związki homoseksualne, transwestyci, swingowanie, wzdrygają się na hasło „sex analny”, a słowo „łechtaczka” wywołuje rumieniec. To nie jest charakterystyka tła filmu o Michalinie Wisłockiej, to rzeczywistość Polski XXI wieku. Z jednej strony zlizujemy porno z telewizora, ekscytujemy się fantazjami filmowego milionera, a z drugiej wciąż nie potrafimy o seksie rozmawiać. Mnożą się, jak grzyby po deszczu, specjaliści mówiący nam o tym, co ich zdaniem jest naturalne w cielesnych relacjach ludzi, a co nie. Tymczasem gdyby naprawdę przyjrzeć się samej naturze, można łapać się za głowę. Jednorazowe albo wbijane w czoło penisy, kanibalizm postosunkowy, złote deszcze, traumatyczne inseminacje polegające na zapładnianiu poranionej chwilę wcześniej samicy, maratony orgii, tolerowana prostytucja i samozapłodnienie.

CAŁÓŚĆ: http://ksiazkisaniebezpieczne.blogspot.com/2017/02/jak-to-robia-zwierzeta.html

Pinko1700 | 2017-03-07
Na półkach: Przeczytane, 2017

Cała natura opiera się na seksualności; w końcu gdyby ludzie nie uprawialiby seksu, nie byłoby nas na świecie, prawda? I o ile ta kwestia w kontekście ludzkim nie wydaje się już niczym odkrywczym, w świecie zwierząt- owszem.
Nie liczcie na cukierkowe prezenty, zaloty czy czułości. Seksualny świat zwierząt to zupełnie co innego!

Taaaak, zakładam, że gdy już przeczytaliście, o czym będzie dzisiejsza recenzja, od razu macie pomysły, dlaczego po tę pozycję sięgnęłam. Przede wszystkim z ciekawości, tak- raczej nie fascynowało mnie zgłębianie tajemnic alkowy moich kotów ;)
Ale że człowiek z natury jest ciekawski (a ja to już chyba ponad miarę), chciałam sprawdzić, jak to wszystko wygląda wśród zwierzaków i czy w jakiś sposób można to odnieść do naszego gatunku (w końcu ponoć pochodzimy od małpy...).

Ciężko opisać Dziki seks przez wzgląd na to, że książka zawiera w sobie mnóstwo informacji typowo biologicznych. Oczywiście, są bardzo ciekawe, ale wiadomo jak to jest- choć się chce, nie...

Renifer | 2017-03-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 09 marca 2017

“Dziki seks” to książka, która przyciąga wzrok ze względu na piękny kolor okładki oraz oczywiście tytuł. Wiadomo, że seks w tytule zwraca uwagę. Jaka jest ta książka? Czytajcie dalej.

Przeczytanie “Dzikiego seksu” zajęło mi sporo czasu, ze względu na to, że nie jest to fabuła, nie ma wątku, którego zakończenie koniecznie musiałam poznać. Dodatkowo często wspomagałam się Googlem, a to również wydłużyło czas.

Książka jest podzielona na trzy części: Spotkanie, Seks i Następstwa. Autorka w każdej z nich opisuje przykłady ze świata zwierząt. Najpierw jak wyglądają “zaloty” i zdobywanie partnera. Nie było kolacyjek, kwiatków i czekoladek, ale kilka podobieństw do człowieka znalazłam ;-) Chyba nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo świat zwierząt jest różnorodny. Niby każdy to wie, ale dopiero kiedy czyta się, jak to dokładnie wygląda, wtedy trochę opada szczęka. Zwierzęta używają różnych sztuczek i są bardzo kreatywne, aby zdobyć partnera, niektóre z nich to romantycy, którzy śpiewają....

Aga | 2017-03-03
Przeczytana: 01 marca 2017

"Dziki seks” to pasjonująca opowieść o świecie zwierząt. Napisana przez biolożkę, pełna ciekawostek.

Bałam się , że ta książka będzie przeciążona niezrozumiałymi dla mnie biologicznymi terminami. Na szczęście obawy się nie spełniły. Oczywiście nie brak tu terminologii, ale nie jest ona tak wielka jak myślałam. Na końcu książki jest słowniczek, który wyjaśnia nam różne terminy.

Porównywanie świata zwierząt do świata ludzi wydaje się dość kontrowersyjne. Te dwa światy rządzą się mimo wszystko innymi prawami.

„Dziki seks” to zbiór felietonów na temat zachowań seksualnych zwierząt. To co mnie się podobało w tej historii to ukazanie wielości nie tylko ssaków, ale też owadów czy płazów. Opisanie tego wszystkiego, zwyczajów zwierząt wymagało rozległej wiedzy. Autorka ukazuje nam gody zwierząt, masturbację, dzieciobójstwo. Nie unika tematów trudnych i kontrowersyjnych. Autorka stwierdza, że homoseksualizm w świecie zwierząt także występuję jak w świecie ludzi i nie jest niczym...

Przeczytana: 27 lutego 2017

Nowa pozycja na rynku wydawniczym o chwytliwym tytule zapowiada ciekawą przygodę z tematem zupełnie nieznanym acz intrygującym. Każdy z nas ma pewne wyobrażenia na temat życia intymnego zwierząt, w dużej mierze ssaków, ptaków, ewentualnie płazów czy gadów. Ale z pewnością, poza biologami, nikt nie domyślał się nawet jak złożone, fascynujące i brutalne są relacje damsko-męskie w świecie zwierząt, a już na pewno nie w świecie owadów. Biologiczna różnorodność i mnogość sposobów rozmnażania się może przyprawić o zawrót głowy. I o senność..... Tak, tak, książka jest pasjonująca z punktu widzenia naukowca lub osoby jawnie zainteresowanej biologią zwierząt, głównie bezkręgowców. Jednak już zupełnie nieciekawa dla laika lub osoby średnio ciekawej jak rozmnaża się Lumbricus terrestris. Blisko 60 stron książki to bibliografia, do której może odwołać się pasjonat, jednak zupełnie zbędna część dla wspomnianego już laika. Książkę przeczytałam, mnie się podobała gdyż moim hobby jest zoologia,...