Bratnie dusze

źródło okładki: www.otwarte.eu

annaroza | 2017-01-04
Na półkach: Lektury moich córek
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Takie sobie opowiadanko. O nerdach, o Star Warsach, o czekaniu w kolejce... Przyjemne i zbawne.

Sophie | 2017-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2017

"Bratnie dusze" to krótkie opowiadanie autorstwa Rainbow Rowell, którego papierowe wydanie dostępne było tylko w świątecznym Moondrive Boxie (ale można też znaleźć e-booka na woblink.com)
Opowiadanie to nie jest związane z żadną książką napisaną wcześniej przez autorkę.
Czyta się je szybko (tylko 63 strony i to połowy normalnego formatu książki) i przyjemnie. Myślę, że to może być nie lada ciekawostka dla fanów Star Wars, ponieważ bycie fanem tej właśnie serii filmowej jest tematem przewodnim "Bratnich dusz". Dla mnie było ono interesujące ze względu na legendarne stanie w kolejce przed kinem czekając na premierę, mimo tego że bilety można już kupić online. Fascynujący temat naprawdę, zwłaszcza gdy osobiście nie spotkałam się z tym fenomenem, a jedyny raz, gdy można powiedzieć, że "stałam w kolejce", to było czekanie od ósmej rano ponad jedenaście godzin na światową premierę drugiej części Kosogłosa. Jednak koczowanie pod kinem kilka dni? To zupełnie inny poziom.
Mogę jeszcze...

Graczkaktóragra | 2016-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Krótka, ale chwytająca za serce historia dwojga nerdów, którzy spotykają się w nietypowych okolicznościach. Zabawna, ciepła opowieść. Jak na razie jest to moje ulubione dzieło Rainbow Rowell.

Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 08 lipca 2018

To malutka książeczka, na którą natknęłam się zupełnym przypadkiem, jednak od razu zdołała podbić moje serce. Mowa tu oczywiście o "Bratnich Duszach" autorstwa Rainbow Rowell, czyli jednej z moich ulubionych autorek, mającej na swoim kącie niesamowite "Fangirl", które urzekło mnie od samego początku. Co o niej sądzę? Jeżeli chcecie się tego dowiedzieć, koniecznie zapoznajcie się z resztą mojej opinii!

Już na samym początku zwróciłam uwagę na cudowny sposób, w jaki została napisana ta książka, dzięki czemu całość czytało się znacznie szybciej i pozostało mi po niej wiele miłych wspomnień. Od samego początku zakochałam się w tamtym świecie i w tamtejszych bohaterach i z czystą przyjemnością zapoznawałam się z ich przygodami.

Osobiście sądzę, że nie miałabym odwagi aby przez kilka dni siedzieć przed kinem i z niecierpliwością wyczekiwać premiery kolejnego filmu z cyklu o "Gwiezdnych Wojnach", dlatego też jestem pełna podziwu dla głównej bohaterki, że mimo wszystko zdecydowała się...

Ninook | 2018-06-24
Przeczytana: maj 2018