Bratnie dusze

źródło okładki: www.otwarte.eu

annaroza | 2017-01-04
Na półkach: Lektury moich córek
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Takie sobie opowiadanko. O nerdach, o Star Warsach, o czekaniu w kolejce... Przyjemne i zbawne.

Sophie | 2017-01-03
Przeczytana: 02 stycznia 2017

"Bratnie dusze" to krótkie opowiadanie autorstwa Rainbow Rowell, którego papierowe wydanie dostępne było tylko w świątecznym Moondrive Boxie (ale można też znaleźć e-booka na woblink.com)
Opowiadanie to nie jest związane z żadną książką napisaną wcześniej przez autorkę.
Czyta się je szybko (tylko 63 strony i to połowy normalnego formatu książki) i przyjemnie. Myślę, że to może być nie lada ciekawostka dla fanów Star Wars, ponieważ bycie fanem tej właśnie serii filmowej jest tematem przewodnim "Bratnich dusz". Dla mnie było ono interesujące ze względu na legendarne stanie w kolejce przed kinem czekając na premierę, mimo tego że bilety można już kupić online. Fascynujący temat naprawdę, zwłaszcza gdy osobiście nie spotkałam się z tym fenomenem, a jedyny raz, gdy można powiedzieć, że "stałam w kolejce", to było czekanie od ósmej rano ponad jedenaście godzin na światową premierę drugiej części Kosogłosa. Jednak koczowanie pod kinem kilka dni? To zupełnie inny poziom.
Mogę jeszcze...

Graczkaktóragra | 2016-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Krótka, ale chwytająca za serce historia dwojga nerdów, którzy spotykają się w nietypowych okolicznościach. Zabawna, ciepła opowieść. Jak na razie jest to moje ulubione dzieło Rainbow Rowell.

Alexyfree | 2017-06-12
Maja | 2017-06-09