Serce nie sługa

Tłumaczenie: Krzysztof Mazurek
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
How to knit a heart back home
miłość, romans, życie

Ciepła opowieść dla miłośniczek romansów! W dzień Lucy Harrison sprzedaje książki, a w nocy jest ochotniczką w straży pożarnej w miasteczku Cypress Hollow. Podoba jej się takie życie – jest pełne, uporządkowane i przewidywalne. Wszystko się zmienia, kiedy do miasteczka wraca podejrzany typ – były policjant Owen Bancroft. Lucy nigdy nie znała strachu, nie wahała się ani sekundy, kiedy trzeba...

Ciepła opowieść dla miłośniczek romansów!

W dzień Lucy Harrison sprzedaje książki, a w nocy jest ochotniczką w straży pożarnej w miasteczku Cypress Hollow. Podoba jej się takie życie – jest pełne, uporządkowane i przewidywalne. Wszystko się zmienia, kiedy do miasteczka wraca podejrzany typ – były policjant Owen Bancroft. Lucy nigdy nie znała strachu, nie wahała się ani sekundy, kiedy trzeba było przyjść innym z pomocą, ale gdy ma zaryzykować własnym sercem, jest absolutnie przerażona. W małym miasteczku, takim jak Cypress Hollow, wszyscy wiedzą o sobie wszystko i nie ma się gdzie ukryć przed oczami ciekawskich. Los rzuca Lucy i Owena w wir odkrywania zapomnianych dzieł Elizy Carpenteri, legendy Cypress Hollow. Teraz Owen, który próbuje odzyskać twarz jako cywil bez policyjnej blachy, będzie musiał się nauczyć, jak żyć inaczej... a Lucy będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką część siebie samej jest w stanie postawić w hazardowej grze o miłość.

Historia miłości Lucy i Owena zostanie w naszych sercach jeszcze długo po przewróceniu ostatniej strony książki.
Susan Wiggs

Rachael Herron snuje kolejną cudowną opowieść z cyklu Cypress Hollow. Jestem przekonana, że już niedługo będziemy ją prosić o więcej.
Barbara Bretton

Ciepła i kojąca, cudowna opowieść.
„Publishers Weekly”

Nie można się oderwać od kolejnej części historii, którą Rachael Herron zaczęła opowiadać w „Kocha, nie kocha”. Wracamy do miasteczka Cypress Hollow, do dobrze znanych twarzy, widzimy nowe postacie – równie interesujące. Czytelniczek, szukających na półkach powieści Debbie Macomber, Kate Jacobs lub Gil McNeil, ta książka na pewno nie rozczaruje.
„Library Journal”

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Serce_nie_sluga-p-31033-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Serce_nie_sluga-p-31033-1-30-.html

Paulina | 2014-03-30
Przeczytana: 27 marca 2014

Nie jest to romans jakichś wysokich lotów, od którego nie można się oderwać, ale raz po raz potrafi zaskoczyć czytelnika.Autorka porusza w nim nie tylko tematykę miłości i przyjaźni, ale też moralności, chorób i śmierci.
Barwne i ciekawe postacie na pewno przykują Waszą uwagę.
Podobało mi się,iż w zabawny sposób autorka pokazała tematykę seksu a także ludzi o różnych orientacjach seksualnych.
"Serce nie sługa" to lekkie romansidło, czasami zaskakujące,czasami infantylne.
Dla miłośniczek romansów i robótek ręcznych-idealna pozycja.

Wildstyle | 2013-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Nigdy nie myślałam, że można miec takiego hopla na punkcie dziewiarstwa, ba że istnieją miasteczka w których dziewiarstwo króluje i wszyscy chodzą w swetrach XD Moje horyzonty zostały poszerzone... Książka trochę mi się dłużyła, nie potrafiłam się wciągnąc, miałam ochotę kilka razy odłożyc ale dotrwałam do końca. Strasznie dużo opisów, dialogi dobrze zbudowane i wartkie tylko szkoda, że ich tak mało było. Książka na raz, raczej już nigdy nie wrócę ale polecam, może ktoś się przez nią zainteresuje dziewiarstwem ;)

Mollinka_90 | 2016-07-24
Przeczytana: marzec 2016

Antykwariuszka, lubiąca robótki na drutach to prawie cała Lucy - główna bohaterka powieści Rachel Herron. Prawie, bo nie można zapomnieć, że Lucy jest również strażakiem - ochotnikiem. A prywatnie kobietą, której kilkakrotnie złamano serce i czekającą na prawdziwe uczucie.
Nudna egzystencja w niewielkim Cypres Hollow zostaje zakłócona przez pojawienie się w miasteczku Owena, byłego policjanta. Dostarcza on pudło pełne książek, które skrywa prawdziwy skarb - wydawniczą perełkę - podręcznik Elisy Carpenter - guru wszystkich miłośniczek robót na drutach.
Powieść momentami przewidywalna i schematyczna, jednak przyjemna i ciepła, zdarzają się momenty śmieszne i bardziej poważne, podejmujące tematykę śmierci czy nieuleczalnej choroby.
Dla miłośniczek obyczajowej literatury kobiecej z wątkiem romantycznym.

tajus | 2012-10-14
Przeczytana: 13 października 2012

Rachael Herron to amerykańska pisarka, wielka miłośniczka robienia na drutach, co zresztą widoczne jest w treściach jej książek. Autorka bowiem stworzyła serię lekkich romansów, których akcja została osadzona w miasteczku Cypress Hollow, i których wydarzenia ocierają się o tło pełne wełnianych włóczek i ręcznych robótek. To tło absolutnie nie przytłacza ani też nie nudzi. Wręcz przeciwnie, wywołuje niemałe zainteresowanie czytelnika - a raczej czytelniczki - dzięki faktom stwierdzającym, że robienie na drutach to czynność mająca wiele twarzy, a każda z nich może być przyczyną albo skutkiem zmiany nastroju osoby, która tę czynność wykonuje. "Serce nie sługa" to druga część serii o Cypress Hollow, na szczęście nie ma znaczenia kolejność czytania jej poszczególnych tomików. Bohaterowie pierwszego z nich, "Kocha, nie kocha", w treści jego następcy pojawiają się sporadycznie, gdyż tym razem fabuła dotyczy innych mieszkańców miasteczka.

Lucy Harrison to ponadtrzydziestoletnia kobieta,...

pheosia | 2013-02-11
Przeczytana: 19 grudnia 2012

"Serce nie sługa" to drugi tytuł w serii powieści o niewielkim miasteczku Cypress Hollow i jego mieszkańcach. Ich wspólną cechą, poza miejscem akcji oczywiście, są wątki dziewiarskie. Robienie na drutach to wielka pasja Rachael Herron, która postanowiła wpleść ją w swoje książki. Włóczki we wszystkich kolorach tęczy, wzorów i dzierganych swetrów jest na stronach tej powieści mnóstwo. Podobnie jak sympatycznych postaci, z którymi mamy okazję się zaprzyjaźnić...
Chociaż powieść jest drugą częścią serii, można ją czytać bez zaznajomienia się z poprzednią. Bohaterowie "Kocha, nie kocha" pojawiają się wprawdzie w tej historii, ale stanowią zaledwie tło dla nowych postaci. Jedną z nich jest Lucy Harrison, kobieta pełna sprzeczności. Na co dzień właścicielka księgarni odziedziczonej po babci, wielbicielka ręcznych robótek, ubrana w odwieczny żółty sweter zrobiony na drutach, samotna i odrobinę lękliwa. W weekendy przeradza się w ratowniczkę medyczną i członkinię ochotniczej straży...

Elisabeth_ | 2013-08-18
Przeczytana: sierpień 2013

O pocałunku, który może zmienić całe życie.
O dwójce ludzi, których ścieżki ponownie się przecięły.
O gubieniu i odnajdywaniu się.

akasia3232 | 2013-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Całkiem przyzwoite "czytadło" kobiece. Lekkie i przyjemne w czytaniu. Idealne na długie wieczory zimowe.

Fioletoowa | 2016-01-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Recenzja pochodzi z bloga: natala-czyta.blogspot.com

Są książki złe - takie, w których nic do siebie nie pasuje, akcja stoi w miejscu a bohaterowie tylko głupio się szczerzą albo napinają muskuły. Są książki złe, w których młoda dziewczyna jest irytująca, nieodpowiedzialna, a jej zachowanie całkowicie irracjonalne. Są książki złe, gdzie mamy trójkąty, czworokąty, a każdy zakochuje się w każdym po kilka razy na rozdział. I wreszcie: są książki złe, które pozornie wnoszą wiele dobrego, ale pozostawiają czytelnika w najgorszym stanie - rozczarowanego.

Cała historia kręci się wokół dwójki głównych bohaterów: Lucy, która prowadzi księgarnię i jest członkinią ochotniczej straży pożarnej w swoim mieście oraz Owena, byłego policjanta, który po wielu latach wraca do miejsca, w którym spędził dzieciństwo. Nie zgadniecie, ale przez przypadek drogi tych dwojga przecinają się, a z dalszych rozdziałów wynika, że już w młodości nastąpiło ich pierwsze spotkanie...

P r z e w i d y w a l n o ś ć...

Martensia | 2016-06-06

By osiągnąć spokój ludzie wiele lat porządkują, układają, zastanawiają się, podejmują przemyślane decyzje, a wystarczy moment, chwila i świat wywraca się do góry nogami. I tak właśnie się dzieje w przypadku Lucy i Owena. Oboje dorośli, z bagażem doświadczeń, żyjący w zgodzie z samym sobą spotykają się w dość osobliwych warunkach, by zburzyć panującą w ich życiu harmonię.
Lucy- właścicielka księgarni odziedziczonej po ukochanej babci Ruby, miłośniczka robienia na drutach, spokojna, poukładana,oddana przyjaciółka, absolutnie nie lubiąca zmian i przede wszystkim od lat zakochana w miłości z liceum.
Owen- były policjant ranny podczas akcji w której być może zabił swojego przyjaciela, pochądzący z patologicznej rodziny, lokalny łobuz, nieświadomie kochający skromną Lucy.
Spotykają się po latach podczas ratowania życia ciężarnej przyjaciółki Lucy. Od tej chwili ich drogi nieustanie się krzyżują, uświadamiając łączące ich uczucie.
Lucy odkrywa, że otaczająca rzeczywistość wygląda zgoła...

MissShy | 2014-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Nie powiem, że jest nudna. Na pewno nietypowa. Idealna w przerwie pomiędzy cięższą lekturą.