Księżniczka

Okładka książki Księżniczka Nora Roberts
Okładka książki Księżniczka
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Rodzina Stanislawskich (tom 2) Seria: Książki o miłości - Nora Roberts literatura obyczajowa, romans
Rodzina Stanislawskich (tom 2)
Książki o miłości - Nora Roberts
Luring a Lady
HarperCollins Polska
2016-04-25
2002-01-01
Hanna Wójt

Przeczytałam wydanie z 2012 w którym są ujęte dwie powieści tej autorki: Druga Miłość Nataszy i Księżniczka. Obie polecam. Jest miłość, akcja, humor i wiele wzruszających momentów.

"MICHAIŁ uwodząc dziedziczkę"

"MICHAIŁ uwodząc dziedziczkę"

Zwariowana, nieprawdopodobna, ale dobrze napisana

Zwariowana, nieprawdopodobna, ale dobrze napisana

Bardzo fajna, ciekawa i lekka książka. Szybko się czytało ;)

Bardzo fajna, ciekawa i lekka książka. Szybko się czytało ;)

Na początku bohaterka mnie denerwowała, taka lala z bogatego domu, jednak im dłużej czytałam zaczęłam ją lubić.
Po czasie książka mnie wciągnęła.
Książka ciekawie się rozwija. Wątek miłosny interesujący.

Po czasie książka mnie wciągnęła.
Książka ciekawie się rozwija. Wątek miłosny interesujący.

Książkę dostałam na Prima Aprilis i w sumie tylko do tego ona się nadaje - do zrobienia żartu koleżance.

Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z twórczością Nory Roberts i mimo że nie spodziewałam się po tej książce czegoś więcej, to jednak dostałam kolejny nudny i kiepsko napisany harlequin. W życiu przeczytałam mnóstwo harlequinów (na szczęście było to dawno) i nie widzę w tej książce ani w jej autorce niczego, co podnosiłoby rangę Nory Roberts do światowej sławy autorki książek dla kobiet, bo - w moim mniemaniu - jej styl i pomysły nie różnią się niczym od reszty tego literackiego towarzystwa.

Sydney odziedziczyła po dziadku doskonale prosperującą firmę zajmującą się nieruchomościami. Nikt jednak nie wierzy, że wychowana w luksusie panienka podoła wyzwaniu prowadzenia interesu i utrzymania go na powierzchni. Wszyscy są przekonani, że wychowana jak księżniczka panna szybko się pracą znudzi. Aż któregoś dnia na progu jej gabinetu pojawia się najemna jednego z mieszkań należącej do firmy kamienicy. Pochodzący z Ukrainy stolarz po niewiele bliższym poznaniu obdarowuje kobietę zaufaniem, a wkrótce też miłością.

Wzruszająca opowieść o tym jak kobieta wychowana na damę chce wziąć życie w swoje ręce a najbliższe osoby jak matka nie potrafią zrozumieć jej pragnień. Dzieli je jednak z pewnym Ukraińcem, któremu wszystko opowiada i dzieli z nim swoje troski, ale również dzięki niemu dostrzega jak można kogoś pokochać choć na pierwszy rzut oka całkiem innego a w głębi duszy takiego samego.

Kolejny sympatyczny romansik autorstwa przewspaniałej Norki.

Kolejny sympatyczny romansik autorstwa przewspaniałej Norki.

Sydney Hayward odziedziczyła firmę po swoim dziadku. Wszyscy w około sądzą, że nie będzie potrafiła zarządzać przedsiębiorstwem i szybko odda władzę. Jednak dziewczyna postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Jej pierwszym "petentem" jest Michaił Stanislaski, młodszy brat Nataszy z "Drugiej miłości..". Zgłasza on problemy z jakimi zmagają się mieszkańcy budynku, zarządzanego przez firmę Sydney. Dziewczyna decyduje się zająć tą sprawą, jednak prosi Michaiła o pomoc. Podczas wspólnej pracy rodzi się między nimi uczucie. Jednak, czy osoby pochodzące z dwóch tak odmiennych środowisk, mogą stworzyć udany związek?
Kolejny raz dotyka nas też ciepło rodzinne w domu Stanislaskich. Tym razem klan nieco się powiększył, ale nadal trudno znaleźć równie kochającą się rodzinę. Czy Sydney dołączy do ich grona?

• Nora Roberts
  • Romans