Who Buries the Dead

Okładka książki Who Buries the Dead C. S. Harris
Okładka książki Who Buries the Dead
C. S. Harris Wydawnictwo: Obsidian Cykl: Sebastian St. Cyr Mysteries (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
Sebastian St. Cyr Mysteries (tom 10)
Obsidian
2016-03-01
2016-03-01
Anglia XIX wiek Regencja

Uwielbiany przeze mnie cykl o Sebastianie St. Cyr, prowadzącym śledztwa kryminalne na pocz. XIX w. w Londynie. Powieści obyczajowo-kryminalne, ze sporą dawką informacji z kultury materialnej epoki angielskiej Regencji.

Makabryczne morderstwo właściciela niewolników z Indii Zachodnich i ponowne pojawienie się niebezpiecznego wroga z przeszłości Sebastiana St. Cyr nieoczekiwanie łączą się.

Londyn, 1813 rok. Morderstwo Stanleya Prestona, bogatego, ambitnego właściciela plantacji wciąga Sebastiana St. Cyra, wicehrabiego Devlina, w makabryczne i bardzo niebezpieczne śledztwo. Odkrycie w pobliżu ciała wiekowego ołowianego paska do trumny z napisem Król Karol, 1648, sugeruje związek tego zabójstwa ze ścięciem obalonego siedemnastowiecznego monarchy z rodu Stuartów. Równie niepokojące jest pokrewieństwo ofiary z obecnym ministrem spraw wewnętrznych, co zwraca uwagę potężnego teścia Sebastiana, lorda Jarvisa.
Pracując w porozumieniu ze swoją zaciekle niezależną żoną Hero, Sebastian odkrywa, że jego śledztwa prowadzą go od nędznych zaułków Fish Street Hill do pełnych blichtru sal balowych Mayfair. Lista podejrzanych obejmuje zarówno ekscentrycznego kolekcjonera ciekawostek z Chelsea, jak i brata niepozornej, ale błyskotliwie spostrzegawczej panny Jane Austen.

Ale gdy jedno brutalne morderstwo następuje po drugim, to związek między ofiarami a bezwzględnym byłym oficerem armii Sinclairem, Lordem Oliphantem, dramatycznie podnosi stawkę. Kiedyś Oliphant omal nie zniszczył Sebastiana w przerażającym wojennym akcie masakry i zdrady. Teraz ten mściwy były pułkownik może stanowić zagrożenie nie tylko dla Sebastiana, ale także dla wszystkich, którym Sebastian jest bliski.

• Kryminał/Sensacja
  • Powieść historyczna