What the Devil Knows

Okładka książki What the Devil Knows C. S. Harris
Okładka książki What the Devil Knows
C. S. Harris Wydawnictwo: Berkley Cykl: Sebastian St. Cyr Mysteries (tom 16) kryminał, sensacja, thriller
Sebastian St. Cyr Mysteries (tom 16)
Berkley
2022-03-08
2022-03-08

Bezwzględnie świetna powieść, realia Anglii okresu Regencji przedstawione bardzo rzetelnie. Uwielbiam ten cykl kryminałów historycznych, kocham bohaterów.
Jest październik 1814 roku. Wojna z Francją wreszcie dobiegła końca i europejscy dyplomaci zbierają się w Wiedniu na konferencji, która ponownie złoży ich świat w całość. Gdy wreszcie nastał pokój, Londyn nagle znajduje się w uścisku serii ohydnych morderstw, niesamowicie podobnych do morderstw trzy lata wcześniej.

W 1811 r. w swoich domach brutalnie zamordowano dwie rodziny. Podejrzany – młody irlandzki marynarz John Williams – został aresztowany. Ale zanim mógł stanąć przed sądem, Williams powiesił się w swojej celi. Morderstwa ustały, a Londyn powoli zaczął lżej oddychać. Kiedy jednak trzy lata później główny śledczy, Sir Edwin Pym, zostaje zabity w ten sam brutalny sposób, a inne osoby, prawdopodobnie powiązane z pierwotną sprawą, spotykają brutalny koniec, miasto ponownie zostaje sparaliżowane przez horror mordów.

Czy za morderstwa aresztowano niewłaściwego człowieka? Sędzia z Bow Street, Sir Henry Lovejoy, zwraca się o pomoc do swojego przyjaciela Sebastiana St. Cyra, wicehrabiego Devlina. Koledzy Pyma są przekonani, że jego śmierć jest dziełem przypadku, Sebastian jednak ma wątpliwości. Im więcej przygląda się morderstwom sprzed trzech lat, tym bardziej staje się pewien, że nieszczęsny John Williams nie był prawdziwym zabójcą. Nasuwa się pytanie – kim był i dlaczego znów chcą zabijać?
Polecam przeczytać cały cykl. Doskonale oddaje realia epoki.

• Powieść historyczna
  • Doskonałe