Podanie o zezwolenie na życie - opowiadania - Stanisław Bieniasz

Wydawnictwo: Wokół Nas

Stanisław Bieniasz Podanie o zezwolenie na życie opowiadania Wydawnictwo Wokół nas, Gliwice 1991 okładka miękka 198 stron Opis: Stanisław Bieniasz, ur. w 1950 r. w Zabrzu Pawłowie, jest autorem monodramów, sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych. Kazimierz Kutz zrealizował w telewizji dwie sztuki Bieniasza: Urlop zdrowotny (1981) oraz Stary portfel w stanie wojennym przewidziana do zniszczenia, kopia uratowana przez członków Solidarności, trzykrotna emisja w latach 1089 1990. Opowiadania Stanisława Bieniasza mają kształt przypowieści. To znaczy, że dają świadectwo swoim czasom w sposób zarazem dosłowny i przenośny, paraboliczny. Wychodząc od konkretów i szczegółów, ujawniają dodatkowe znaczenie, by znów zanurzyć się w konkrecie i szczególe, ale już teraz wzbogaconym, przetworzonym w symbol przypowieści. Adam Cichowski

letni_a | 2011-03-08
Na półkach: Przeczytane, 2011