Stary portfel

Wydawnictwo: Biblioteka Śląska
838784943X
Śląsk, słuchowisko, dramat
bevis

Książka zawiera scenariusze utworów dramatycznych Stanisława Bieniasza: Stary portfel, sztukę w dwóch aktach; Biografię, także sztukę w dwóch aktach; W pobliżu Konigsallee, słuchowisko radiowe; Niedaleko Konigsallee, na Bożywerku, monodram oraz scenariusz sztuki w dwóch aktach Senator. Podstawą niniejszego wyboru były zarówno wcześniejsze publikacje, jak i maszynopisy zachowane w domowym archiwum pisarza i stamtąd po jego śmierci wydobyte. Książkę Stary portfel opracował, wstępem opatrzył i wyboru tekstów dokonał Krzysztof Karwat. Na jej końcu umieszczono aneksy.

źródło opisu: http://www.bs.katowice.pl/pl/o_bibliotece/publikacja/83-87849-43-x

źródło okładki: http://www.bs.katowice.pl/img/books/okladki/83-87849-43-x.gif