Skazanie

Cykl: The Legal Briefs (tom 2)
Wydawnictwo: Filia
Sustained
ew_cia

Najbardziej poruszająca powieść autorki „Zaplątanych”. Rycerz w zniszczonej zbroi wciąż jest rycerzem. Obrońca w Waszyngtonie codziennie widzi, jak trudne potrafi być życie. Właśnie dlatego niejednokrotnie, by przetrwać, musi być nieustępliwy. Ja, Jake Becker, mam reputację zimnego, nieczułego, onieśmielającego mężczyzny. To mi pasuje, czasem wręcz pomaga, na przykład gdy urabiam świadka...

Najbardziej poruszająca powieść autorki „Zaplątanych”.

Rycerz w zniszczonej zbroi wciąż jest rycerzem.

Obrońca w Waszyngtonie codziennie widzi, jak trudne potrafi być życie. Właśnie dlatego niejednokrotnie, by przetrwać, musi być nieustępliwy. Ja, Jake Becker, mam reputację zimnego, nieczułego, onieśmielającego mężczyzny. To mi pasuje, czasem wręcz pomaga, na przykład gdy urabiam świadka stojącego przed sądem.

Nie komplikuję sobie życia błahostkami – wszystko muszę mieć poukładane. Jeśli chcesz być moim klientem, od razu streść istotne fakty. Jeśli chcesz się ze mną umówić, skup się na tym, co cię kręci. Nie jestem czarującym księciem z bajki, nawet nie zamierzam go udawać.

Jednak w pewnej chwili Chelsea McQuaid wraz z szóstką osieroconych siostrzeńców i siostrzenic trafia do mojego gabinetu, zmieniając moje życie w istne piekło.
Zaczynam więc chodzić do przedszkola, na koncerty One Direction, trafiam do szpitalnej poczekalni i wykłócam się w gabinecie dyrektora szkoły.

Chelsea jest zbyt słodka i niewinna, by sobie poradzić. Próbuje być twarda, ale zupełnie jej to nie wychodzi.

Zostałem skazany na to, by jej pomóc. Obronić ją… i dzieci.

źródło opisu: wydawnictwofilia.pl

źródło okładki: wydawnictwofilia.pl

Oficjalna recenzja
Inwazja_Czytadełek książek: 1073

Całkowity rollercoaster

Życie prawnika jest pełne stresu i nerwów, ciągle wystawiany na próbę, musi zachować zimną krew i słuchać dramatów swoich klientów, jak psycholog, tylko lepiej opłacany. Takim właśnie mężczyzną jest Jake Becker. Nieugięty, o wiecznie pokerowej twarzy, posiada wszystkie najlepsze cechy obrońcy, jednak jak zachowuje się w prawdziwym życiu? Cóż, drań jakich mało, chętny tylko do jednonocnych przygód, jego życie ocieka szczęściem, w końcu ma wszystko to, czego zamarzył. Do czasu.

Wszystko się zmienia, gdy przypadkiem poznaje Chelsea McQuaid, a wraz z nią szóstkę dzieci, ściślej mówiąc siostrzeńców i siostrzenic. Potrzebuje jego pomocy, kobieta widocznie przestaje sobie radzić, jednak z początku nic z tego nie wynika, to dość twarda kobieta, która nie prosi pierwszego lepszego mężczyzny o pomoc przy dzieciach. Jednak niedługo Jake pozna jedną z najcięższych życiowych prac, przed którymi nawet ktoś taki jak, on może się ugiąć.

Nie ma się po co przejmować tym, że Jake jest przedstawiony jako typowy „macho“, czy facet nie do zdarcia. Z początku faktycznie można do niego pałać niechęcią, jednak uwierzcie mi, że z czasem mądrzeje i robi się z niego całkiem przyzwoity mężczyzna i choć można się dalej doszukiwać jego defektów, to nie ma po co brać ich na poważnie, w końcu i tak nikt nie jest idealny. Najlepiej będzie jak wczujecie się w historię mężczyzny, który ma w sobie dużo z pedanta, a nagle jego idealnie poukładane życie przewraca się o 180 stopni. Samo jego zachowanie, mam wrażenie, że aż nieporadność, prowadzi do wielu komicznych sytuacji. Jednak są również momenty, w których aż się serce otwiera, gdy Jake walczy o słuszną sprawę i robi to z serca, oraz poczucia sprawiedliwości i powinności, a nie dla pieniędzy i dobrobytu.

Nie zapominając o Chelsea, odważnej kobiecie, która podjęła się opieki nad szóstką dzieci, co według mnie oznacza wielką odwagę, gdyż nie każdy miałby w sobie tyle siły, by udźwignąć aż taką odpowiedzialność. Dlatego też można spokojnie powiedzieć, że jest to jedna z bardziej wartościowych bohaterek o jakich ostatnio słyszało się w literaturze kobiecej. Pełna ciepła, choć bojąca się obcych ludzi. Jedna, drobna kobieta, która ma przed sobą wiele przeszkód, które stara się pokonać sama.

Ta książka nie jest kolejnym erotykiem, czy prostą historią miłosną, to całkowity rollercoaster, prawdopodobnie najlepsza i najbardziej grająca na emocjach książka Emmy Chase, jaka do tej pory ukazała się na naszym rynku. Ta historia w pełni zasłużyła sobie na takie dobre określenia. Możecie tutaj poznać wspaniałych bohaterów walczących o wspaniałą, lecz trudną sprawę. Zobaczycie tu kobietę, która przezwycięża swoje lęki i zaczyna walczyć o swoje pragnienia, ale zobaczycie też mężczyznę, któremu życie w końcu pokaże, że warto czasami patrzeć dalej niż na czubek swojego nosa. Ta książka udowadnia, że liczą się ważniejsze rzeczy, niż objętość portfela i materialne szczęścia, bo w końcu to inni dają nam szczęście, którego nie możemy kupić i właśnie z takim morałem was pozostawiam, mam nadzieję, że zachęci was to do przeczytania, bo naprawdę warto.

Natalia Wrzesińska

Marzena | 2016-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2016

Kolejna część serii i kolejny bohater, który zamienił się na głowy z własnym penisem. Na szczęście - w przeciwieństwie do Stantona z pierwszej części - Jake i w jednej i w drugiej ma trochę oleju.
Jakkolwiek to brzmi...;)
Choć jego motto: "nie kręci mnie ani kobiecy umysł, ani osobowość" nie wzbudzają początkowo sympatii, przewidywalność pióra pani Chase pozwala nam z drwiną i w moim wypadku lekką nutką jędzowatości oddać się lekturze, ponieważ wiem, że gdzieś wśród stron Jake spotka Ją i wszystko w co wierzył legnie w gruzach.
Lubię styl i uwielbiam humor autorki, wiem czego się po niej spodziewać, bo schemat ma kobieta opracowany i trzyma się go sztywno, a jednak, kiedy potrzebuję czegoś na poprawę nastroju jej książki są jak znalazł.

Pinina_Paulina | 2016-10-05
Przeczytana: 05 października 2016

"Już mnie nie krzywdź, dobrze?
– Nie skrzywdzę.
– Nie odsuwaj się znów ode mnie.
– Nie potrafię."

Emma Chace to mistrzyni w swojej klasie.
Uwielbiam wszystko co wyjdzie spod jej pióra.
Mamy tutaj drugą część i w moim odczuciu o niebo lepszą od pierwszej.

"Rycerz w zniszczonej zbroi wciąż jest rycerzem."
Historia zabawna i wzruszająca jednocześnie.
Genialna!
Gorąco polecam!

dkwiatkowska26 | 2016-10-01
Na półkach: Przeczytane, Tu wrócę
Przeczytana: 01 października 2016

UWIELBIAM !

Wszystkie książki tej autorki są świetne i bardzo miło się je czyta, ale ta przebija wszystkie poprzednie !
Duża dawka humoru, dużo miłości i duużo wszystkiego .. ale mimo wszystko łezka się polała :)

Ogólnie to lubię motyw dzieci pojawiający się w książkach tego typu, ponieważ dodaje to ogólnego uroku i radości, jednak tu mamy ich aż sześcioro, więc dawka wszystkiego jest sześciokrotna !

Jake jest świetnym facetem, tak jak i każdy z poprzednich części oczywiście :) natomiast Chelsea jest wspaniałą kobietą, która rzuca wszystko i zajmuje się dzieciakami najlepiej jak potrafi.
Polecam serdecznie ! Duzo uśmiechu, dużo radości, a także dużo miłości i niestety nieco smutku..

Natalia | 2016-10-04
Przeczytana: 04 października 2016

Emma Chase, gdy książka z jej nazwiskiem gdzieś się pojawia od razu wiem, że będzie ciekawie i nie mogę przejść obok jej twórczości obojętnie. Sięgam i przepadam. Tak też było i tym razem.
To całkiem inna historia od tej, którą poznałam czytając "Unieważnienie" choć Stanton i Sofia też tu się pojawiają. "Skazanie", to książka w, której bardzo dużo się dzieje za sprawą szóstki przeuroczych rozrabiaków oraz oczywiście dwójki dorosłych, którzy przysparzają czytelnikowi wielu emocji.
Chelsea ma dopiero dwadzieścia sześć lat i wielkie serce w, którym odnajdują swój dom jej bratanice i bratankowie. Nie jest jej łatwo i dodatkowo jest w tym wszystkim sama, ale do czasu... Gdy za sprawą jednego z jej dzieci, poznaje Jake'a - wziętego adwokata, który stroni od zobowiązań i odpowiedzialności. Choć początkowo jest twardy i zimny, to wielokrotnie udowadnia, że ma wielkie serce.
Nie ma w tej historii wulgarności ani nudy. Jest tu wiele więcej niż seks.Emocje, wzruszenia, poczucie humoru i...

| 2017-01-29
Na półkach: 2017, Przeczytane, Romans

Tematyka nie z mojej bajki. Jednak muszę uczciwie przyznać, że książka bardzo dobrze napisana. Autorka zadbała o każdy najmniejszy szczegół, dzięki czemu, nie miałam żadnych problemów z wyobrażeniem sobie otoczenia czy wyglądu bohaterów. Zabawne dialogi, poważne życiowe tematy świetnie napisane.Nieprzewidywalna i w końcu inna.Ubawiłam sie do łez a w niektórych momentach smuciłam czy byłam zła. Nie jest łatwo sprawić bym czuła emocje podczas czytania.
Książka absolutnie zasługuje na max punktów, bo niczego jej nie brakuje. POLECAM !

MiędzyWersami | 2016-10-18

Recenzja również na moim blogu:

I cóż by tu rzec? Książka fenomenalna, ciekawa i przede wszystkim zabawna. Lekka i powiem szczerze, że autorka stanęła na wysokości zadania pisząc tylko i wyłącznie z perspektywy Jake.
Wiem, że w serii ,,Zaplątanych" również autorka pisze z perspektywy męskiej i to już jest duży plus, gdyż taka fajna odmiana, po przeczytaniu mnóstwa romansów ze strony kobiet, fajnie jest czytać coś o facecie.
Jake to dominator, wszystko ma poukładane, w dzieciństwie jego testosteron był nie do ujarzmienia, jednak gdy pod swoje skrzydła wziął go pewien Sędzia, który orzekał w jego sprawie, Jake dorósł i stał się cenionym i bardzo dobrym adwokatem.
Miał wyrobioną harmonię dnia, wszystko było na tip top i gdy w jego życie wkroczyła niespodziewanie Chelsea z jej szóstką bratanic i bratanków, życie Jake wywróciło się do góry nogami. Zaczęło się wszystko to czego unikał Jake. Chodzenie do szkoły, odbieranie z przedszkola i...

ReviewJunkie | 2016-10-12
Przeczytana: 12 października 2016

Odpowiedzialność, dyscyplina, plan, kontrola są totalnym przeciwieństwem zabawy, chaosu i beztroski. Jednak w jakiś dziwaczny sposób i cudowne ujęcie Emma Chase podpięła to wszystko pod jedną parę bohaterów, których życie w ciągu kilku minut zostało wywrócone do góry nogami. Już dawno nie bawiłam się tak świetnie czytając książkę, była ona lekka i przyjemna, do tego rewelacyjne poczucie humoru autorki jest widoczne prawie na wszystkich kartach powieści.

KIEDY KTOŚ W CIEBIE WIERZY, WYCHODZI DLA CIEBIE ZE SKÓRY, CHOCIAŻ WCALE NIE MUSI, TO WYWIERA NA CIEBIE WPŁYW.

Po wielkiej, a nawet ogromnej wpadce z Unieważnieniem, bałam się tego, co mogę przeczytać w Skazaniu, ale muszę przyznać, że ta część Legal Briefs to totalnie inny poziom. Bohaterowie, fabuła , płynąca akcja, wszystkie elementy są połączony w genialny sposób, który sprawia, że Twoja mordka cieszy się prawie na każdej stronie.

Jake jest jednym z tych bohaterów, w których można się zakochać momentalnie, polubiłam go już w...

Elza | 2017-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2017

Druga część cyklu o prawnikach. Tym razem pod lupę zostaje wzięty Jake, dobrze zapowiadający się prawnik, który nie chce się angażować w prawdziwe związki. Seks owszem, ale nic poza tym. Kobiety przychodzą i odchodzą rano, oczywiście do czasu kiedy na jego drodze pojawia się Chelsea. Kobieta, która przeżyła osobistą tragedię i kobieta która ma bagaż i to jaki. Jake nie jest na to wszystko gotowy, o nie! Przeczytajcie! Mi osobiście ta część podobała się bardziej niż pierwsza! Polecam.

g0411 | 2016-10-06
Przeczytana: 06 października 2016

Kolejna świetna historia napisana przez Panią Emme, choć ta część chyba przebija wszystkie poprzednie książki autorki.
Pełna humoru, zabawna, romantyczna, wzruszająca, pełna miłości. cudowna i niebanalna opowieść o życiu oraz jego trudach, o miłości, przyjaźni i zobowiązaniu. Całość opisana bardzo dobrze, bohaterowie świetnie wykreowani. Skończyłam czytać i nie przestaję się uśmiechać.
Polecam serdecznie.

Magnolia0401 | 2017-03-06
Przeczytana: 06 marca 2017

Hm...nie spodziewałam się takiej historii...jednak zdecydowanie to najlepsza książka Emma Chase jaką do tej pory przeczytałam...duuużo humoru...duuuuużo zabawy...zdecydowanie placem!! :)