Skazanie

Okładka książki Skazanie Emma Chase
Okładka książki Skazanie
Emma Chase Wydawnictwo: Filia Cykl: The Legal Briefs (tom 2) literatura obyczajowa, romans
The Legal Briefs (tom 2)
Sustained
Filia
2016-09-28
2016-09-28
2015-08-25

Całkowity rollercoaster

Chwytająca za serce, trochę naiwna, ale przy okazji bardzo słodka.
Jake jest typowym macho. Wielki, umięśniony, pewny siebie i zdecydowany. Wie, czego chce i czego absolutnie nie chce. Związki są dla niego ciężarem i wszelkie zobowiązania nie są w jego stylu. Po prostu nie bawi się w takie relacje. Do czasu, aż pewien małolat nie kradnie mu na ulicy portfela. Kiedy Jake go łapie i odwozi do domu zostaje wplątany w całą lawinę zdarzeń, które sprawiają, że nie wiedzieć czemu rozpoczyna pełnoetatową opiekę nad sześciorgiem osieroconych dzieciaków i ich prawnym opiekunem - ciocią Chelsea. Od tego dnia nic już nie jest takie samo, a mężczyzna musi zrewidować swoje poglądy na temat zabawy w rodzinę.
Książka jest wciągająca, przyjemna i bardzo dobrze się czyta. Charaktery każdego z dzieciaków zostały zbudowane nieco inaczej, każde z nich da się pokochać na inny sposób. Historia jest na pewno oryginalna, choć w niektórych fragmentach mało realistyczna. Myślę, że możemy mieć pewność, że w realnym życiu o happy endzie nie mielibyśmy nawet co marzyć. Mimo tego, historia jest urocza, na swój sposób wciągająca i jeśli lubisz książki obyczajowe z humorem to z pewnością ta pozycja będzie dobrym wyborem na miły wieczór.

Chwytająca za serce, trochę naiwna, ale przy okazji bardzo słodka.

Zabawna, lekka i urocza bez naciągania fabuły.

Zabawna, lekka i urocza bez naciągania fabuły.

Jak dla ta książka to typowy 'odmóżdżacz', w kilku miejscach mocno naciągana. Ale całkiem przyjemna

Powiew czegoś świeżego i uroczego... bardzo spodobli mi się bohaterzy. Dużo humoru a mała "ceść" mnie urzekła :)

Emma jest świetna w tym co robi i również w tym przypadku zaserwowała nam przyjemną lekturę. Skończyłam już całą serię i śmiało mogę stwierdzić, iż ta część jest moją ulubioną. Jake - prawnik, wolny duch, cieszący się życiem, wpada w sidła nie tylko miłosne, ale również w jego sercu zamieszkuje szóstka genialnych dzieciaków. Historia cudowna, wręcz ją pochłonęłam. Na skutek splotu wydarzeń Jake poznaje Chelsea - młodą kobietę, na którą spadł ciężki obowiązek opieki nad dziećmi zmarłego brata. Mam wrażenie, że Jake przepadł już w pierwszej chwili, kiedy przekroczył próg ich domu. Świetne jest to, że ten dom pełen dzieciaków w różnym wieku nie przeraził go, a wręcz odwrotnie. Pokazał jakim wspaniałym jest mężczyzną i pomógł niejednokrotnie tej biednej Chelsea. Szczerze mówiąc, sama jej współczułam i zastanawiałam jak ona sobie z tym wszystkim daje radę 😅 wiadome jest jednak, iż zawsze kolorowo być nie może i główny bohater musiał coś spieprzyć 😂 tak czy inaczej, śmiało można brać tą lekturę w dłoń 😁
Bardzo spodobało mi się również fakt, iż cała powieść napisana jest z perspektywy Jake'a. Jest to niezwykle odświeżające. Gorąco polecam!

Ksiazka emocjonujaca, z humorem. Glowni bohaterowie rewelacyjnii. Grupka dzieciakow rozklada na lopatki

Ciekawa i dość zabawna historia. Lekko się czyta, napewno kiedyś wrócę do niej z przyjemnością.

Przyjaciel Stantona i Sofii znanych nam z pierwszej części Pan Jake Becker wyluzowany pan prawnik, obrońca co chwilkę inna lalka do zabawy aż pewien wypadek przy "pracy" powoduje że musi się na chwilę zatrzymać w swych uciechach i pomyśleć. Pewnego dnia wpada na niego na ulicy chłopczyk który sprytem kradnie mu portfel i w ten oto sposób Jake musi skonfrontować się z opiekunami dziecka.. a tam pada strzał .. strzał amora, boga seksu i wszystkich innych, pomimo oblężenia w domu dzieci on małymi krokami zdobywa serca wszystkich tylko on sam jest gdzieś zagubiony. Czy to źle że włączył mu się system opieki. pewnie nie, ale jak on bóg seksu ma sie w tym odnaleźć?

Po serii Tangled i Royally przyszedł czas na The Legal Briefs. Już tak mam jak mi się spodoba styl pisania autorki to nie sposób nie iść wgłąb i sięgać po kolejne książki. Nie żałuje, nie zawiodłam się na Pani Emmie Chase! A wręcz jestem zachwycona! Całą serię The Legal Briefs uważam za bardzo udaną. Książki napisane z humorem, sceny z pikanterią, sporo napięcia i emocji. Każda część inna od poprzedniej, nic się tu nie powtarza, i każdą polubiłam za coś innego. Jak już się wciągniesz to nie ma opcji aby przestać. W każdej części narratorem jest główny bohater i świetnie się to sprawdziło. Bohaterowie idealni, którzy doprowadzają do łez zarówno ze śmiechu jak i ze wzruszenia a na końcu szczęśliwe zakończenie - i oto chodzi, spędziłam bardzo ale to bardzo miło czas. POLECAM!

Drugi tom serii i jest o wiele lepiej widać ,że autorka się rozkręca.Mimo,że czytałam wiele książek to ta historia mi się wyjątkowo spodobał.Przede wszystkim za pomysłowość.Dużo humoru.I bardzo dobry wątek miłosny.Książkę bardzo sprawnie się czyta.

• Romans
  • 2017