Królowie bourbona

Cykl: Królowie bourbona (tom 1)
Wydawnictwo: Marginesy
The Bourbon Kings
LubimyCzytać

Bradfordowie zbili majątek na produkcji bourbona i prowadzą uprzywilejowane, pełne wysmakowanych przyjemności życie. Opływają w luksus, choć tylko pozornie są szczęśliwi. Nad utrzymaniem fasadowego raju Bradfordów niestrudzenie pracuje służba. Te dwa światy nie powinny się nigdy przeniknąć. Ale stało się inaczej. Ogrodniczka Lizzie – wbrew zdrowemu rozsądkowi – zakochała się w synu...

Te dwa światy nie powinny się nigdy przeniknąć. Ale stało się inaczej. Ogrodniczka Lizzie – wbrew zdrowemu rozsądkowi – zakochała się w synu marnotrawnym Bradfordów, a ich gorzkie rozstanie jest jak posypana solą rana. Teraz, po dwóch latach, Tulane Bradford wraca do domu, a wraz z nim cała przeszłość.

Nikt nie pozostanie obojętny: ani jego piękna i bezwzględna żona, ani przepełniony goryczą starszy brat, a już na pewno nie nestor rodu – człowiek pozbawiony zasad i skrupułów, skrywający wiele strasznych tajemnic.

W miarę jak w rodzinie narastają konflikty, cała posiadłość wraz z mieszkańcami wpada w wir przemian. Żeby je przetrwać, trzeba mieć głowę na karku.

Pełna dramatyzmu opowieść o rodzinnych sekretach i odnajdywaniu utraconej miłości, a także zaciętej rywalizacji między cudownie ujmującymi bohaterami i rozkosznie podłymi draniami. Zachwycicie się niezwykłą scenerią stanu Kentucky, wyszukanymi strojami i smakiem najlepszej amerykańskiej whisky. Zobaczycie, jak niezwykle przedstawione są związki między klasą uprzywilejowaną i uciśnionymi śmiertelnikami.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Joaśka | 2017-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2017

No, cóż właśnie skończyłam...szczegółowe opisy okolicy, jej otoczenia, wejścia frontowego i tego dla służby, świeże kwiaty i ich wymiana....irytujące, prawda?

Proszę mi uwierzyć naprawdę było tego wkurzająco dużo, a reszta...

Istna uczta...

Rodzinna tragedia, dawca nasienia, bo inaczej nie można nazwać tego, diabła, którego powinno się nazywać ojcem...

Tajemnica kolejną tajemnicę goniła i to w zawrotnym tempie.

W tle rodzinne dziedzictwo i wizja jego upadku... nieszczęśliwe i niespełnione miłości...gwałt, samobójstwo bądź morderstwo, któż to wie?? Tam nic nie było pewne! ! A w momencie, gdy wydawało się pewniakiem, nagle grom z jasnego nieba i. ...wszystko stawało się niepewne.

Zaskakująca? Czasami,zdecydowanie.

Czy sięgnę po kolejną część tej serii ?

Z pewnością, chociażby po to, aby zaspokoić mą ciekawość, chociaż...nie będę w nie wiadomo jakim napięciu na nią wyczekiwała 😉

Do zaczytania 😙

Montgomerry | 2017-02-05
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 05 lutego 2017

Bardzo dobry początek cyklu. Książka, która nie ma zakończenia, w której autorka nikomu z bohaterów nie przepuści. Fabuła wartka, wciąga :)

| 2017-02-15

Już na wstępie muszę wytknąć Pani Ward dwie niewybaczalne rzeczy.
Po pierwsze, książka jest stanowczo za krótka, a po drugie, jak się tworzy serię tak dobrą jak „Królowie bourbona”, to należałoby napisać wszystko za jednym zamachem i udostępnić czytelnikom, a nie zostawiać nas pogrążonych w słodkim bólu oczekiwania, na tomy kolejne.

Nazwisko Pani Ward kojarzy mi się głównie z wampirami i jakoś mnie do niej nigdy nie ciągnęło, przypadek jednak sprawił, że wzięłam się za „Królów...” i teraz wiem, jakim kalibrem ta Pani dysponuje.

Oto mamy przed oczami wyobraźni kalejdoskop zblazowanych i pokiereszowanych emocjonalnie młodych bogów. Kobiety o mlecznej cerze, obleczone w jedwabie, z diamentami zdobiącymi ich nieskazitelne ciała i mężczyźni, jak diabły wcielone, którzy z klasą i cynizmem w oczach zatapiają swe zmysły w kobiecych wdziękach, a sumienia w morzu alkoholu. Wszystko po to, by choć na chwilę doznać wytchnienia, pozornie przyćmić ból.

Cały ten blichtr ma jednak za zadanie...

Kadi | 2017-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2017

W końcu! pojawiła się w mojej kategorii przeczytanych ta pozycja, czekałam na nią mase czasu.
Czy jestem zdziwiona? Tak
Oczywiście nie znaczy to że książka jest zła, ba! ona jest bardzo dobra :)
Aczkolwiek kiedy ktoś nastawia się na romans a dostaje wielowątkową książkę to szok jest bardzo zrozumiały.
Jest to interesująca historia wielu osób, ale to Lane jest w roli głównej, zaś Lizzie nalezy niestety do tych bardziej irytujących bohaterek. Ale to nie główne postacie tworzą klimat, to te postacie drugoplanowe.
Zdecydowanie przyjemna i wciągająca, ale nie ma efektu "wow".
Czekam ze zniecierpliwieniem na częśc 2, tyle spraw zostało nierozwiązanych :)

BirdyRhodes | 2017-02-13

Jestem zawiedziona :( Bardzo kibicowałam i czekałam na tą książkę. Znam autorkę z Bractwa czarnego sztyletu, które uwielbiam. Królowie Bourbouna, to zupełnie inna bajka, stad moje kibicowanie. J.R.Ward postanowiła wskoczyć w inny gatunek i byłam bardzo ciekawa tego, jak jej to wyjdzie. I wyszło do D. Przez wielkie D.
Gdy dotarłam do opisu pomieszczenia, który zajmował dobrą stronę, gdzie dowiedziałam się co było na ścianie na wysokości biodra bohaterki a potem na wysokości głowy itd. itd. prawie zasnęłam.

Potem przeżyłam szok, gdy poznając jednego bohatera, nagle przeskoczyłam na drugiego bohatera, potem jego ojca, brata, jakaś dziewczyna, kochanka ojca, matka, opiekunka ktoś z obsługi, goście, znajomi. Oczywiście długa historia każdego z nich ... przerosło mnie to :( Nie zdążyłam kogoś polubić lub znielubić, gdy już poznawałam kolejną osobę. Jeden wielki misz masz, masło maślane, sałatka, zupa śmieciówka, co kto woli. Bardzo, bardzo mi przykro, bardzo się zawiodłam :( I niestety...

WorkingGirl | 2017-02-07
Przeczytana: 06 lutego 2017

Niestety nie jest to najlepsza książka. Zapowiadało się nieźle, bo sam pomysł jest dobry. Ale mamy tu za dużo wątków i wszystkie z nich są traktowane po macoszemu. Nie sposób związać się z bohaterami, bo ich postaci są nijakie i niezbyt głębokie (choć ich przeżycia powinny jeżyć włosy na głowie, no właśnie... powinny), być może właśnie ze względu na mnogość wątków autorka nie pozwoliła nam się bliżej zapoznać z którymkolwiek z bohaterów. Książka zamiast przypominać wciągającą historię rodu gorzelników Bradfordów przypomina raczej telewizyjną Dynastię albo Modę na sukces. Szkoda.

grace | 2017-02-13

Książka o bardzo bogatej rodzinie, która produkuje bourbon w Kentucky. Wątek miłosny trochę naiwny, ale czytało się znakomicie, bo co chwila z szafy wypadał jakiś trup, parę trupów padło też dosłownie. Z przyjemnością sięgnę po drugi tom jak się ukaże.

irukanji | 2017-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2017

Książka przypominająca scenariusz serialu- tasiemca. Skojarzenia z "Modą na sukces" są nieprzypadkowe. Mimo wszystko jest wartka akcja i dla rozrywki można przeczytać.

ewuu01 | 2017-02-27
Ditte | 2017-02-27
Patronaty tygodnia

W tym tygodniu w księgarniach pojawią się m.in. bałkańska opowieść napisana sercem zakochanej kobiety, spektakularny finał cyklu fantasy „Krucze pierścienie”, reportaż o kryminalnej Polsce i kryminał z elementami horroru. Polecamy nowości wydawnicze, które ukazały się pod naszym patronatem.