Allegro - kampania grudzień kat. romans

Królowie bourbona

Cykl: Królowie bourbona (tom 1)
Wydawnictwo: Marginesy
The Bourbon Kings
LubimyCzytać

Bradfordowie zbili majątek na produkcji bourbona i prowadzą uprzywilejowane, pełne wysmakowanych przyjemności życie. Opływają w luksus, choć tylko pozornie są szczęśliwi. Nad utrzymaniem fasadowego raju Bradfordów niestrudzenie pracuje służba. Te dwa światy nie powinny się nigdy przeniknąć. Ale stało się inaczej. Ogrodniczka Lizzie – wbrew zdrowemu rozsądkowi – zakochała się w synu...

Te dwa światy nie powinny się nigdy przeniknąć. Ale stało się inaczej. Ogrodniczka Lizzie – wbrew zdrowemu rozsądkowi – zakochała się w synu marnotrawnym Bradfordów, a ich gorzkie rozstanie jest jak posypana solą rana. Teraz, po dwóch latach, Tulane Bradford wraca do domu, a wraz z nim cała przeszłość.

Nikt nie pozostanie obojętny: ani jego piękna i bezwzględna żona, ani przepełniony goryczą starszy brat, a już na pewno nie nestor rodu – człowiek pozbawiony zasad i skrupułów, skrywający wiele strasznych tajemnic.

W miarę jak w rodzinie narastają konflikty, cała posiadłość wraz z mieszkańcami wpada w wir przemian. Żeby je przetrwać, trzeba mieć głowę na karku.

Pełna dramatyzmu opowieść o rodzinnych sekretach i odnajdywaniu utraconej miłości, a także zaciętej rywalizacji między cudownie ujmującymi bohaterami i rozkosznie podłymi draniami. Zachwycicie się niezwykłą scenerią stanu Kentucky, wyszukanymi strojami i smakiem najlepszej amerykańskiej whisky. Zobaczycie, jak niezwykle przedstawione są związki między klasą uprzywilejowaną i uciśnionymi śmiertelnikami.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Oficjalna recenzja
Gaba_Okey książek: 933

Intrygi przy szklaneczce bourbona

J. R. Ward to pisarka znana dzięki serii o Bractwie Czarnego Sztyletu, popularnej serii o wampirach. Jedno jest pewne, autorka potrafi dobrze i ciekawie pisać – gatunek, w jakim się obraca to przede wszystkim romanse. Zwykle tłem powieści jej książek są opowieści typu fantasty, jednak tym razem Ward postawiła na realistyczne historie zwykłych ludzi. Czy jednak zwykłych?

Bradfordowie to rodzina, która swoją potęgę zbudowała na produkcji bourbona. Znani na całym świecie, wiodą szczęśliwe życie, które każdy może im pozazdrościć. Czyżby? Tak naprawdę rodzina jest w ruinie – doskonale wie o tym służba, która codziennie stara się utrzymać idealny wizerunek Bradfordów. Lizzy pracuje w posiadłości od lat, nigdy nie pomyślałaby, że wpakuje się w takie kłopoty, a dokładniej w miłosne kłopoty. Zakochanie się w jednym z synów Bradfordów nie jest niczym innym – wszystko komplikuje się, gdy Tulane wraca do domu i stara się to uczucie odzyskać. On również musi zmierzyć się z nadciągającą katastrofą – Lizzy nie chce dać mu szansy, jego obecna żona nie zgadza się na rozwód, ojciec okazuje się bezwzględnym oszustem, starszy brat odcina się od świata, a siostra uważana jest za kobietę złych obyczajów.

„Królowie Bourbona” to prawdziwa śmietanka towarzyska Ameryki – bogatej, skandalicznej i pełnej niekończących się intryg. Są rodzinne tajemnice, układy i przekręty nie z tej ziemi, duże pieniądze, miłość i mocny, gorzki bourbon. Czy tylko mi przypomina to telenowelę niczym „Moda na sukces”? Fabuła może i nie zaskakuje, ale z drugiej strony Ward potrafi nawet z telenoweli stworzyć ciekawą historię, która wciąga od pierwszej strony. To książka idealna na wieczorny relaks, trzymająca w napięciu przez cały czas, z dynamiczną akcją, wątkami, które obejmują kilku bohaterów i w pewnym momencie splatają się w jedną całość. Czyta się ją do ostatniego rozdziału z zaskoczeniem – to koniec? I teraz trzeba czekać na drugi tom?

Napisać kolejny romans nie jest trudno. Zrobić to z pomysłem, stanowi wyzwanie. Ward wyróżnia charakterystyczny styl pisania, jej dialogi są żywe, dynamiczne i pełne błyskotliwego poczucia humoru. Oczywiście, to romans, są więc sceny miłosne i piękne wyznania. Jednak w większej części autorka skupiła się na intrygach, przy których powiedzenie – z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu – sprawdza się w stu procentach. Ward prowadzi swoją powieść z kilku punktów widzenia, każdy jest inny i ukazuje historię w nowym świetle.

„Królowie Bourbona” zapowiada klimatyczną serię, opowiadającą o amerykańskim śnie prosto z malowniczego stanu Kentucky. Konwenanse, piękne stroje, mocna whisky oraz mezalianse – to tylko początek, bo kolejny tom zapowiada jeszcze więcej akcji i afer, które poruszą wszystkich mieszkańców posiadłości Bradfordów. Bohaterowie to istny miszmasz, od postaci z sercem na dłoni, po kompletnych drani i podłe intrygantki, które niewiele różnią się od prawdziwych wampirzyc. Jeśli lubisz wielkie historie miłosne, które ubarwione są szczyptą tajemnic, emocji i skandali, to sięgnij po nową powieść J. R. Ward!

Gabriela Rutana

Sol | 2018-04-03

Autorka Królów Bourbona dotąd kojarzyła mi się z dość mrocznym, erotycznym romansem paranormalnym z wampirami w roli głównej. I serię o Bractwie Czarnego Sztyletu czytałam z wypiekami na policzkach, nie będę się wypierać.
Sięgnęłam po tę przyziemniejszą odmianę twórczości J. R. Ward z wielu powodów. Zaplanowana dyskusja, ciekawość, odkrycie czegoś nowego, polecenia płynące od wielu osób... Czy było warto? Niewątpliwie.

Początkowo myślałam jednak inaczej. Ciężko było mi przebrnąć przez pierwsze 20% książki. Zaliczyłam dwa podejścia przez te dłużyzny, na szczęście już drugie było skuteczne.
Mnogość nazwisk, pojęć, postaci, imion, powiązań... To przytłacza. I potrzeba czytelnikowi dłuższej chwili na 'wgryzienie' się w historię.
Ale potem nastąpił przełom. I wchłonął mnie przepych, bogactwo, ale i zepsucie wyższych sfer. Blichtr pieniędzy i pochodzenia jest patyną dla zepsucia, machlojek, kupczenia dziećmi czy własnym ciałem. Tu nie ma skrupułów ni sentymentów.

Dopiero po czasie...

| 2017-03-01

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

No... i to jest "coś co tygryski lubią najbardziej" :)

Żeby zabrać się do czytania tej serii należy wziąć pod uwagę dwie rzeczy.

1. Autorka prowadzi jednocześnie trzy wątki, swobodnie je przeplatajac i łącząc w obraz rodzinny.
2. Tutaj się nic nie wyjaśnia. Akcja pędzi, trybiki pracują na wysokich obrotach, chce się więcej i nagle... koniec części pierwszej.

Przede wszystkim mamy trzy pary, dziedziców alkoholowego królestwa i ich sympatie.
Gin - Samuel (ona mu nie powiedziała o córce, a on sypią z każdą, która nie jest nią)
Edward - Sutton (on zamawia prostytutki, które wyglądają jak ona, a ona trzyma w ręku ich rezydencję)
Lane - Lizzy (on ją zostawił dla innej, a ona jako jedyna jest w tym wszystkim uczciwa)

Kochają się nieustannie raniąc. Szantażują emocjonalnie, stosując chwyty poniżej pasa. Podglądają, piją by zapomnieć, mszczą się, a wszystko przez niemożność zbudowania wartościowego związku.

Prócz tego mamy tutaj milionowe zadłużenie, trupa w sekretariacie, odcięty...

Kasiek | 2017-07-02
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 czerwca 2017

Książka stanowi początek sagi rodzinnej. Sagi o ludziach pięknych, bogatych i wpływowych. Jednak jak to w życiu bywa, również ich dopadają kłopoty, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i materialnej, co jest sednem tej pozycji. Fabuła obfituje w intrygi i tajemnice, jednak wątkiem przewodnim jest motyw romantyczny. Czasami można odnieść wrażenie jakby czytało się bajkę – on bogaty pan i jej pracodawca, ona – biedna ogrodniczka, no i wiele przeszkód na drodze do ich szczęścia. Jednak to tylko część historii. Fabuła jest wielowątkowa. Wielość postaci sprawia, że sporo się dzieje i nie sposób się nudzić. Każdy wątek wydaje się ciekawy, a odkrywane stopniowo tajemnice podsycają zainteresowanie. Fabuła zostaje przerwana, więc nie pozostaje nic innego jak czekać na kontynuację, aby poznać dalsze dzieje rodziny Bradfordów.

Meggie | 2017-11-15

Easterly, malownicza posiadłość na najwyższym wzgórzu Charlemont, której główny punkt stanowi majestatyczna rezydencja rodziny Bradfordów, znanych i wpływowych producentów bourbona. Przepych, oryginalność, piękne ogrody, życie niczym w bajce – tak to wygląda z zewnątrz. Od wewnątrz dalekie jest od spokoju i harmonii. W tak ogromnej posiadłości pracę znalazło wiele osób, wśród których jest Lizzie King, młoda kobieta zajmująca się ogrodami. Z bliska obserwuje ten świat, lecz nie jest jego częścią o czym przekonuje się, gdy zakochuje się w jednym z synów Bradfordów. Ich rozstanie nadal boli, chociaż minęło już dwa lata od momentu, gdy po raz ostatni się widzieli. W końcu ścieżki tej dwójki muszą się ponownie skrzyżować. Gdy Tulane Bradford odwiedza Easterly nad rezydencją zbierają się czarne chmury. Rozpoczyna się burza konfliktów, niedomówień, odkrywanych rodzinnych tajemnic. Jakie będą tego skutki?

J.R. Ward – pisarka, której powieści trafiają na listę bestsellerów „New York...

Mako | 2017-04-14
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

Książka zawartością przypomina przewróconą butelkę po bourbonie. Wieje pustką. A w zasadzie pustotą. Pustotą świata bogatych ludzi, rozpuszczonych przez fortuny w których mieli szczęście się urodzić, słabych i pozbawionych skrupułów oraz kręgosłupa moralnego. W tym wszystkim ostało się zaledwie kilka kropel głębszych wartości.
Mamy do czynienia z klasycznym motywem Kopciuszka: ona pochodzi z klasy pracującej, pracą własnych rąk [dosłownie] powoli dochodzi do wszystkiego samodzielnie, on syn marnotrawny, który w swoim życiu nie przepracował zarobkowo ani jednego dnia. Żyją na styku dwóch wykluczających się światów, próbując zbudować coś, co może się rozpaść w każdej chwili. A zagrożeń jest wiele, ot choćby próżna i podstępna żona, przez którą już raz ich związek się rozpadł [choć wtedy jeszcze żoną nie była].
Akcja pierwszego tomu cyklu obejmuje zaledwie kilka dni i 500 stron. W tym czasie otrzymujemy dwóch nieboszczyków [nie licząc trupów pochowanych po szafach... a raczej...

Joaśka | 2017-02-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 03 lutego 2017

No, cóż właśnie skończyłam...szczegółowe opisy okolicy, jej otoczenia, wejścia frontowego i tego dla służby, świeże kwiaty i ich wymiana....irytujące, prawda?

Proszę mi uwierzyć naprawdę było tego wkurzająco dużo, a reszta...

Istna uczta...

Rodzinna tragedia, dawca nasienia, bo inaczej nie można nazwać tego, diabła, którego powinno się nazywać ojcem...

Tajemnica kolejną tajemnicę goniła i to w zawrotnym tempie.

W tle rodzinne dziedzictwo i wizja jego upadku... nieszczęśliwe i niespełnione miłości...gwałt, samobójstwo bądź morderstwo, któż to wie?? Tam nic nie było pewne! ! A w momencie, gdy wydawało się pewniakiem, nagle grom z jasnego nieba i. ...wszystko stawało się niepewne.

Zaskakująca? Czasami,zdecydowanie.

Czy sięgnę po kolejną część tej serii ?

Z pewnością, chociażby po to, aby zaspokoić mą ciekawość, chociaż...nie będę w nie wiadomo jakim napięciu na nią wyczekiwała 😉

Do zaczytania 😙

Montgomerry | 2017-02-05
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 05 lutego 2017

Bardzo dobry początek cyklu. Książka, która nie ma zakończenia, w której autorka nikomu z bohaterów nie przepuści. Fabuła wartka, wciąga :)

| 2017-02-15

Już na wstępie muszę wytknąć Pani Ward dwie niewybaczalne rzeczy.
Po pierwsze, książka jest stanowczo za krótka, a po drugie, jak się tworzy serię tak dobrą jak „Królowie bourbona”, to należałoby napisać wszystko za jednym zamachem i udostępnić czytelnikom, a nie zostawiać nas pogrążonych w słodkim bólu oczekiwania, na tomy kolejne.

Nazwisko Pani Ward kojarzy mi się głównie z wampirami i jakoś mnie do niej nigdy nie ciągnęło, przypadek jednak sprawił, że wzięłam się za „Królów...” i teraz wiem, jakim kalibrem ta Pani dysponuje.

Oto mamy przed oczami wyobraźni kalejdoskop zblazowanych i pokiereszowanych emocjonalnie młodych bogów. Kobiety o mlecznej cerze, obleczone w jedwabie, z diamentami zdobiącymi ich nieskazitelne ciała i mężczyźni, jak diabły wcielone, którzy z klasą i cynizmem w oczach zatapiają swe zmysły w kobiecych wdziękach, a sumienia w morzu alkoholu. Wszystko po to, by choć na chwilę doznać wytchnienia, pozornie przyćmić ból.

Cały ten blichtr ma jednak za zadanie...

Maromira | 2017-03-13
Przeczytana: 13 marca 2017

Bradfordowie to ludzie majętni – fortunę zbili na produkcji bourbona, ich dochody przekraczają miliard dolarów rocznie, sami zaś spędzają dni na przyjemnościach. Tak przynajmniej wygląda z zewnątrz, na okładkach kolorowych pism, bo za murami posiadłości rodziną targają skandale, uprzedzenia i konflikty.

Takim problemem jest zamierzchły związek ogrodniczki Lizzie i Lane’a – jednym z Bradfordów. Romans, który zakończył się z hukiem, teraz na nowo przypomina o sobie wraz z nagłym powrotem do domu Lane’a. Nie tylko zresztą on, bo pojawienie się syna marnotrawnego rozpoczyna lawinę budowanego z trudem domku z kart. I nie do końca wiadomo, kto ją przetrwa.

„Królowie Bourbona” to pierwsza część sagi rodzinnej autorstwa J.R. Ward. Autorka najbardziej znana jest z serii o Bractwie Czarnego Sztyletu – cyklu powieści o wampirach. Pisuje romanse – z czego nawiasem mówiąc autorka niniejszego tekstu nie wiedziała, choć z drugiej strony pisuje je dobrze, więc nie ma czego się czepiać – i robi...

nuna21 | 2018-09-25
Na półkach: Przeczytane, E-book

"Królowie burbona" to opowieść o zamożnej rodzinie gorzelników z Południa - Kentucky. Wydaje się, że posiadaj wszystko, wioda dostanie szczęśliwe życie, ale to tylko pozory podtrzymywane przez lojalna służbeę i pracowników destylarni.
Bradfordowie to rodzina w stanie rozkładu, wszyscy bez wyjatku podporzadkowani despotycznemu ojcu, dla którego zachowanie pozorów i bogactwo jest ważniejsze niż jakiekolwiek rodzinne więzi.
Szybko okazuje się jednak, że fortuna jest ulotna a dotychczasowy dobrze znany świat stoi na granicy upadku.
Powieść Ward to romans rozgrywajacy się na tle śmietanki towarzyskiej Ameryki, pozbawionej skrupułów, skandalicznej, rzadzonej układami, pełnej konwenansów.
Historia jest przewidywalna, momentami zaskakuje, lektura w sam na jesienne popołudnia, zapewnia rozrywkę, trzyma w napięciu.