Posępny Mononokean 1

Tłumaczenie: Lucyna Wawrzyniak
Cykl: Posępny Mononokean (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
Fukigen na Mononokean
9788380962019
komiksy

Ashiya został opętany przez demona, przez co każdy z siedmiu dni od rozpoczęcia roku szkolnego chłopak musiał spędzić w gabinecie pielęgniarki. Zdesperowany, zwrócił się o pomoc do Mistrza Mononokeanu… nie wiedząc, w jakie tarapaty się pakuje… Oto pierwszy tom opowieści o posępnym Mistrzu, który odsyła do Zaświatów zbłąkane demony.

źródło opisu: Waneko, 2017

źródło okładki: http://waneko.pl/

Nie wierze, że to pisze, ale w tej mandze są słodziutkie demony :).
Jest pełna śmiechu i nawet nie wiem, kiedy dotarłam na sam koniec tego tomu. Jednak, kiedy już się tak stało pomyślałam sobie, że to musi być jakiś chory żart i jak to, że nie mogę dalej czytać. To zgroza!
Już bym kolejne przeczytała. Taka wciągająca.
Gorąco polecam ! ! ! <3

| 2017-04-11
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Zapowiada się bardzo sympatycznie :) Bohaterowie są przyjemni, a kreska posiada swój urok :) Już po pierwszym tomiku stwierdzam, że bardzo lubię panią Wazawe. Podoba mi się jej podejście do bohaterów, rozmawianie jakby naprawdę istnieli :) Czekam na następny tom.

PolishPopkulturę | 2017-03-21
Przeczytana: 21 marca 2017

Sympatyczna pozycja, trochę w stylu "Natsume Yuujinchou". Nie jest to, oczywiście, nic specjalnie odkrywczego, a i bohaterowie są nieznośnie schematyczni, ale przeczytać można.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

kruczek | 2018-02-24

Moje wrażenia:

Zawsze bałam się historii, które miały w sobie słowo demon, opętanie i egzorcyzm. Omijałam takie pozycje szerokim łukiem, modląc się, by jej potwory nie nawiedzały mnie potem w snach. Ale dzięki mandze „Posępny Mononokean” mój chory strach w końcu zamienił się w lekki uśmiech i teraz, demony nie kojarzą mi się już ze złymi duchami, a z futrzastymi stworzeniami ala pokemon.

Muszę przyznać, że bardzo polubiłam postać Ashiya, ale jeszcze bardziej jego przyjaciela Abeno – Mistrza Mononokeanu, który jest nie tylko przystojny, ale i także pełen tajemnic. Razem z Ashiyą tworzą naprawdę zgrany, zabawny duet, który nie boi się żyć na krawędzi dwóch sprzecznych ze sobą światów.

Szczerze?

To kto by w ogóle pomyślał, że świat demonów może okazać się dla strachliwiego czytelnika aż tak inspirujący i pocieszny. A jednak… Aura Mononokeanu ma w sobie tą moc, która rozbudza nas siłą swojej pozytywnej energii.

Bohaterowie:

➡ Abeno

To nie tylko ponury i zamknięty w...

Kosz_z_Książkami | 2017-05-25

Pozycja o pięknej i nieco groźnej kresce, już sama okładka ostrzega czytelnika, że wchodzimy do świata pełnego dziwów i niesamowitych zdarzeń. Świata, gdzie demony są wśród ludzi. Jednak czy rzeczywiście są im wrogie? Przestawiam mangę Kiri Wazawa Posępny Mononokean. Otwórzmy razem bramy świata zbłąkanych dusz.

Głównego bohatera, Hanae Ashiya, poznajemy gdy ma ze sobą niecodziennego "towarzysza" w postaci uroczej włochatej kulki. Jednak to z pozoru urocze stworzenie to demon, który czerpie energię z swojego żywiciela-człowieka. Gdy nasz uczeń liceum po raz kolejny mdleje przed szkołą, i budzi się u pielęgniarki znajduje tam numer do egzorcysty Mononokean, który szuka ucznia do pracy. Nasz bohater nie mając nic do stracenia dzwoni pod podany numer. I tak zaczyna sie jego przygoda z poznawaniem świata demonów, któremu towarzyszy okrycie, że demony nie są takie złe jak je malują. Okazuje się bowiem, że są to zagubione dusze, które chcą pomocy i odrobiny zainteresowania, tak jak nasz...

PinkSakura | 2017-12-26

Całkiem dobry początek. Manga jest przyjemna i lekka do czytania. Kreska niestety prezentuje się nieco gorzej niż w ekranizacji, widać, że autorka bardziej skupiła się na ogólnej fabule. Całość nadal jest bardzo dobra, a co najdziwniejsze zainteresowała nawet mojego brata, a to już wielkie osiągnięcie. Nawet Noragami czy Pandora Hearts nie były w stanie zmusić go do skończenia chociażby jednego tomu, a tu proszę obecnie jest już na 3.

Moje oceny:
Fabuła - 8
Kreska - 7
Postacie - 8

Wyczuwam tu naprawdę duży potencjał.

booktree27 | 2018-05-13
zejfi | 2018-03-11