Kulinarne Pojedynki - Shokugeki no Souma #1

Tłumaczenie: Beata Trojnar
Cykl: Kulinarne Pojedynki (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
Shokugeki no Soma
manga, shounen, gotowanie, komedia, ecchi
komiksy
Avlinn

Yukihira Souma jest jeszcze gimnazjalistą, ale już pracuje w tradycyjnej japońskiej restauracji, która należy do jego rodziny. Jego marzeniem jest zostanie kucharzem i bycie lepszym od swojego największego przeciwnika- jego własnego ojca! Jednak plany się zmieniają kiedy ojciec wysyła go elitarnego liceum gastronomicznego! Tak zaczyna się historia tej serii o japońskim świecie kulinarnym!

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.pl

Wkp | 2017-11-13
Przeczytana: 10 listopada 2017

SEXY FOOD

„Kulinarne pojedynki” to manga łącząca w sobie dwie cielesne przyjemności: jedzenie i seks. Wprawdzie bohaterowie nie obcują ze sobą w ten sposób, jednak golizny tutaj nie brakuje, a jakby tego było mało pobudzone kubki smakowe potrafią doprowadzić niektórych do prawdziwie fizycznej ekstazy, nie ograniczonej tylko do jamy ustnej. A wszystko to podane z humorem i zmiksowane w smakowitą, wciągającą opowieść, którą czyta się jednym tchem – i z burczeniem w brzuchu.

Gimnazjalista Souma Yukihira pracuje wraz z ojcem w tradycyjnej japońskiej restauracji. Rodzinny lokal nie należy wprawdzie do czołówki najbardziej znanych jadłodajni w kraju, jednak serwowane tutaj dania potrafią zachwycić każdego. Niestety wkrótce obu przyjdzie pożegnać się – przynajmniej na pewien czas – z zajęciem. Chociaż Soumie udaje się pokonać czyhającą na przejęcie budynku biznesmenkę, ojciec oznajmia mu, że wybiera się w podróż, by gotować w najróżniejszych miejscach świata. W tym czasie chłopak ma...

czomicz | 2017-05-11
Przeczytana: 10 maja 2017

Druga tura testowania nowych serii mangowych. Tym razem przytrafiła nam się komedia obyczajowa (i to nie byle jaka, bo o samych kucharzach).
Bohaterem mangi jest piętnastoletni chłopaczek, który rozpoczyna naukę w najbardziej elitarnej spośród japońskich szkól gastronomicznych.Dzieciak jest tak dobrym kucharzem, iż każdy, komu dane będzie skosztować jego dań, przeżyje tzw. smakowy orgazm (za każdym razem bardzo ładnie ilustrowany przez rysownika Shuna Saekiego). Przykładowo pewna nawiedzona i zmanieryzowana dziewoja po skosztowaniu jego potrawy poczuła się jak w niebie - odziana w śnieżnobiałe prześcieradełko wylegiwała się na niebiańskich chmurkach, gdy nagle zaczęły ją napastować maluśkie aniołki z mordkami naszego bohatera próbujące podkraść jej to prześcieradełko i miziające ją po pośladkach piórkami).
Muszę się przyznać, iż zdrowo się uśmiałem czytając tę mangę. Dla mnie bomba.
Polecam.

kruczek | 2018-05-20

Moja opinia:
Kiedy tylko ujrzałam mangę "Kulinarne pojedynki", to od razu zapragnęłam przytulić ją do swojego czytelniczego serca. Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam gotować i eksperymentować w kuchni. Dla mnie kreatywne gotowanie to prawdziwa sztuka. Niesamowita kompozycja smaków i aromatów, które swoim kulinarnym pięknem zniewalają ludzkie zmysły oraz pragnienia.
"Kulinarne pojedynki" to rewelacyjana manga, która kusi czytelnika nie tylko piękna okładką, smaczną fabułą i niezapomnianą przygodą, ale i także niesamowicie dopracowaną i apetyczną kreską, w której to mangowe dania wyglądają tak wybornie i realistycznie, że aż pranie się jej schrupać na miejscu.
Głównym bohaterem tej mangi jest Souma Yukihira - młody, uzdolniony chłopak, który pragnie zostać w przyszłości najlepszym kucharzem na świecie. Wspiąć się na kulinarny Mount Everest, na którym pozostawi nie tylko cząstkę swoich marzeń i pasji, ale i kawałek swojego talentu. Souma wie, że droga na ten szczyt nie będzie ani...

Gaja | 2018-05-12
Na półkach: Przeczytane, MANGI