Niesamowite opowieści pana Shiranui

Wydawnictwo: Waneko
Shiranui Kitanroku
komiksy
Dejikos

Świat pełen jest strasznych i niepokojących historii, opowiadanych przy ognisku bądź przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Pewien tajemniczy mężczyzna podróżuje z miejsca do miejsca w poszukiwaniu takich właśnie historii aby je spisać i sprawić, aby nie zostały zapomniane. Ale czy historie które wyszukuje są naprawdę tylko strasznymi opowieściami? Co jeżeli jest w nich ziarno prawdy? Po lekturze tej mangi dwa razy zastanowicie się, zanim śmiechem lub wzruszeniem ramion zbędziecie jakąś straszną historię lub mroczną plotkę przekazywaną wśród okolicznych mieszkańców.

źródło opisu: Waneko, 2016

źródło okładki: http://waneko.pl/

Świetna książka (dokładniej manga) !
Nie mogłam się od niej oderwać. Czytało mi się ją bardzo, szybko. Dodawała trochę dreszczyku. Mam nadzieje, że to nie jedyny tom tej mangi i będzie ich więcej, bo chętnie przeczytam.
Gorąco polecam!

Ὄρνις | 2017-07-20
Na półkach: Japonia, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 18 lipca 2017

Kiedy człowiek wychowany na opowiadaniach Poe'go bądź Lovecrafta, zaczyna poszukiwać czegoś więcej na żer - nawet zdarzy się mu sięgnąć w stronę komiksu bądź mangi.

Nie oszukujmy się. Przyzwyczajenie do budowanego w splocie liter klimatu, pozostawia przeświadczenie w niektórych, jakoby obrazkowe odpowiedniki były uboższe. Mimo to, dobrze jest przeżyć zaskoczenie, znajdując coś - co wychodzi poza ramy uprzedzenia.

Waneko, po raz kolejny zdecydowało się na wydanie takiego tytułu, który nie tylko jest ładnie zaprezentowany, ale wzbogacony o przerażającą (w sensie pozytywnym) treść, idealnie zaspokajającą głód u miłośników Horrorów.

"Opowieści Pana Shiranui" są bowiem tytułem, który w roli zbioru opowiadań, świetnie nada się na podróż pociągiem, przerywnik między wykładami, lub dodatek do lektury grubego tomiszcza - w formie odskoczni.

Poszczególne historie rzekomo związane są z motywem yokai, ale jednak da się wyraźnie zauważyć splot między nimi a głównym bohaterem... O dość...

Suza | 2017-07-14
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane, Manga
Przeczytana: 13 lipca 2017

Kojarzycie tego podejrzanie wyglądającego typka, który ostatnio kręci się po okolicy? Bez obaw, nie jest groźny. Jego po prostu interesują tajemnicze opowieści i ludowe podania. Z chęcią opowiada je nawet przypadkowym słuchaczom i z równym entuzjazmem poszukuje kolejnych. Może akurat schroniliście się gdzieś w przypadkowym miejscu przed deszczem i nie macie co zrobić z wolnym czasem? Albo chcecie dowiedzieć się jak zostać kappą? Może on zna na to sposób...

Na "Niesamowite opowieści pana Shiranui" składa się siedem historii, które łączy jedynie nasz tytułowy bohater - czy to w roli narratora, czy słuchacza. Choć wydawać się może, że na jeden tomik jest to sporo, to jednak jest to dość krótka manga. O Shiranui jako osobie nie dowiemy się właściwie nic, on po prostu łączy poszczególne opowieści w całość. A skoro już o nich mowa, są najróżniejsze. Coś o zapomnianym przyjacielu z dzieciństwa, o...

To ponoć miał być horror, ale chyba źle trafiłam. Rozdziały krótkie i niewiele wnoszące. Dzięki wam skanlacje za to, że jesteście, bo rozważałam zakup tego.
Jeżeli ja miałabym to nazwać, to nosiłoby tytuł: spis schematów do mangowych horrorów.

Lucyfer | 2016-11-11
Na półkach: Manga, Przeczytane, 2016
Przeczytana: 11 listopada 2016

Manga jest reklamowana jako zbiór opowieści z dreszczykiem, ale tak naprawdę żadna z nich tego dreszczyku nie wywołuje. Jedynie opowieść o lalce zawyża nieco poziom zbioru, bo reszta jest niestety przeciętna. Lepiej kupić coś od Junji Ito :)

fałszywy | 2017-12-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017