Bungou Stray Dogs - Bezpańscy Literaci #3

Tłumaczenie: Karolina Dwornik
Cykl: Bungou Stray Dogs - Bezpańscy Literaci (tom 3)
Wydawnictwo: Waneko
Bungou Stray Dogs
komiksy
Dejikos

Kontrolowana przez Mafię i zmuszana do walki Kyouka ryzykuje życie, by wyrwać się z łap bandziorów. Atsushi ją ratuje… tylko czemu, by wydobyć z niej informacje o Mafii, musi hołdować jej zachciankom? Ich idyllę przerywają machinacje Akutagawy, który porywa Atsushiego. W tym samym czasie przed uwięzionym Dazaiem staje osoba, której szczerze nie cierpi: Chuuya Nakahara, jego partner z czasów mafijnych! Osamu Dazai kontra Chuuya Nakahara! Atsushi Nakajima kontra Ryuunosuke Akutagawa! Jak zakończą się te dwa, równolegle przebiegające starcia pomiędzy Agencją a Mafią?!

źródło opisu: Waneko, 2017

źródło okładki: http://waneko.pl/

MonimePL | 2018-10-03
Na półkach: Przeczytane, Manga

Uratowana Kyouka staje się problemem. Jej dość nietypowe sposoby działania oraz list gończy dyskwalifikują ja w przypadku, gdyby chciała zostać członkiem Zbrojnej Agencji Detektywistycznej. Kunikuda zarządza więc, by Atsushi odprowadził ją na posterunek milicji. Jak łatwo sobie wyobrazić dobrodusznemu tygrysołakowi nie jet łatwo to wykonać, stara się więc, by ostatnie chwile Kyouki na wolności były radosne. Spędza z nią sporo czasu, jedzą pyszne naleśniki i zachowuje się prawie jak na randce. Ale wszystko co dobre musi się kończyć i… Kyouka zonika. A wraz z nią Atsushi.

Więcej na http://www.monime.pl/bungou-stray-dogs-tom-3/

KoKo | 2018-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2018

Stwierdzam, że jednak nie jest to seria dla mnie. Chyba dla młodszego czytelnika. Mdłe to wszystko i skutek jest taki, że zaczęli mi się mylić co niektórzy bohaterowie. Rzucam tę serię, bo inaczej musiałabym nisko oceniać i być może skrzywdziłabym serię.

Paulina | 2017-11-24
Przeczytana: 17 listopada 2017

Minęło trochę czasu, odkąd to miałam w rękach poprzedni tomik Bungou. Oczywiście wynikało to z różnych czynników, a nie dlatego, że uchylałam się od lektury… no dobra, troszkę jej unikałam, ale tylko dlatego, bo manga zawsze za szybko się kończy! I nie mówię tu tylko o Bezpańskich Literatach, a także o innych tytułach. Wiecie, jeden samotny tomik na półce, to zdecydowanie zbyt mało, żeby czytelnik był w pełni usatysfakcjonowany. My pożeracze wszelkiej literatury już tak mamy, ile by nam nie dogadzano, to i tak będzie nam wciąż mało. No cóż, jak myślicie, lektura była satysfakcjonująca?

Atushi po uratowaniu Kyouki, pragnie wydobyć z niej informacje o Mafii. Jednak nic nie idzie zgodnie z planem, a on musi spełniać jej zachcianki! Czego żąda dziewczyna w zamian za wiedzę, którą posiada? Co zrobi Atushi, kiedy dowie się, że karą za zbrodnie Kyouki jest… śmierć?
Istną idyllę przerywa Akutagawa, który dzięki swoim machlojką, porywa Atsushiego… Czy ktoś ruszy mu na ratunek, a może...

NieZnamSięToSięWypow | 2017-07-23

Przygody Atsushiego Nakajimy nabierają tempa. Mimo że w szeregach Agencji jest on od niedawna, to zdążył już przysporzyć jej członkom kilku kłopotliwych sytuacji, a wszystko wskakuje na to, że prawdziwe problemy dopiero się zaczną.
Młody Atsushi po uratowaniu Kyouka Izumi otrzymuje zadanie opieki nad młodszą koleżanką. Problem jest taki, że Agencja nie szuka nowych członków, więc nastolatka pod koniec dnia musi trafić w ręce policji. Dla młodego Atsushiego jest to wyjątkowo trudna sytuacja, nie może się pogodzić z losem, jaki spotkał młodą (teraz byłą już) członkinię Mafii. Wie, że w więzieniu czeka ją śmierć. A jakby tego było mało, to sytuacja komplikuje się o wiele bardziej, gdy zostaje zaatakowany przez Akutagawę.

Recenzja na wypowiemsie.pl:

Songo12 | 2017-05-31