Otchłań nienawiści

Okładka książki Otchłań nienawiści Joanna Jax
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Otchłań nienawiści
Joanna Jax Wydawnictwo: Videograf Cykl: Zemsta i przebaczenie (tom 2) powieść historyczna
powieść historyczna
Zemsta i przebaczenie (tom 2)
Videograf
2017-02-21
2017-02-21
faszyzm II wojna światowa I wojna światowa literatura polska niebezpieczeństwo odmiana losu rywalizacja saga samotność strach śmierć terror

Życie cudem jest

Gdy startowałam do czytania tej jakże chwalonej sagi, nie myslałam, że jest ona aż tak niesamowita. Bałam się, że kolejne tomy już nie będą takie ciekawe. Na szczęście tu nic takiego się nie stało.
Drugi tom to dalsze losy rodzeństwa Hanki i Emila oraz Alicji Rosińskiej i Juliana chełmickiego. Szalejąca w Europie II wojna światowa wystawia na ogronmną próbę takie cechy jak lojalność, wierność, a miłość i przyjaźń poddane są testom trwałości.
Trzeba przyznac autorce, że miala genialny pomysł na stworzenie takich postaci, przy których nie sposob się nudzić.
Ich pomysły na to, aby przetrwać trudne czasy, są godne podziwu, choć nie zawsze godne pochwały pod względem moralnym. Niestety czas okupacji, nie sprzyja byciu lojalnym wobec kraju ani wobec przyjaciół.
W powieści możemy doskonale przyjrzeć się mechanizmowi zarowno działań niemieckiego okupanta, jak i sowieckim zabiegom dążącym do dominacji na terenach polskich.
Niesamowite akcje, miłosć to to, co mocno trzyma w napięciu czytelnika i wciąż chce się więcej. Dobrze , że jest jeszcze sporo tomów :)

Autorka zdecydowanie trzyma poziom pierwszej książki, która bardzo mi się podobała. W tej części mamy nieco więcej intryg, zwrotów akcji i wątków szpiegowskich. Naprawdę seria godna polecenia. Robię sobie jednak przerwę w czytaniu o wojnie, potrzebuję czegoś lżejszego, aczkolwiek planuję wrócić do tomu 3.

Dalsze losy bohaterów, obraz okupowanej Warszawy. Opis walki Polaków, Ukrainców, Rosjan przeciw Niemcom. W czasie wojny zdarzają się też romantyczne uniesienia, wzloty i upadki, jak radzą sobie Hania i Alicja w czasie tych trudnych dni, odpowiedz w książce.

Tak wiele wątków że czasem czułam się przytłoczona, od połowy książki galopujesz z czytaniem tak jak autorka z pisaniem. Ciekawe postaci - nie są jednowymiarowe, ani czarne ani białe ale tak wiele dzieje się w ich życiu, że trudno je poznać bliżej . Po drugim tomie miałam zadyszkę .

Drugi tom skończyłam wczoraj późno w nocy i dzisiaj przy kawie zaczęłam trzeci. To wprost nie do opisania, jak ta seria potrafi mnie zniewolić i sprawić, że wszystkie moje codziennie zajęcia albo schodzą na ostatni plan albo są podejmowane na "pół gwizdka" byle tylko je "odbębnić" i ponownie zasiąść do książki...
Wsiąkłam na całego 🙈

Wsiąkłam na całego 🙈

Kolejny świetny tom sagi Zemsta i Przebaczenie Joanny Jax. Przedstawia losy bohaterów w czasie II wojny światowej w latach 1941-1942. Bohaterowie zmagają się z jej okrucieństwem, trudnymi wyborami, miłością oraz przyjacielską lojalnością. Miłość staje się odskocznią od terroru, który rozgrywa się wokół. Autorka opisuje wszystkie aspekty wojenne : konspiracje, getto, więzienie na Pawiaku, gestapo, łapanki, egzekucje, donosicielstwo, ucieczki, zdrajców.Dzięki tym opisom historia staje się bardzo realistyczna i bardziej wciągająca. Losy głównych bohaterów wciągnęły mnie bez reszty. Cieszę się że to jeszcze nie koniec losów i mogę dalej towarzyszyć bohaterom.

Ogólnie nie wiem jak się ustosunkować? Po pierwsze jako mężczyzna z duszą romantyka jestem oczarowany twórczością i jak można w tak trudnych czasach pisać o miłości? druga sprawa jak czytam o recenzjach to wypowiadają się same kobiety i tu mnie stawia w kontekście że może ze mną coś jest nie tak? Ale jest jedno "ale" moim konikiem jest II wojna światowa.
I historycznie odkrywam coraz to interesujące fakty. Dlatego z całym szacunkiem chetnie się dowiem jak to się skończy.

I historycznie...

Kolejny tom sagi "Zemsta i przebaczenie" Joanny Jax. Nadal jest wojna i nadal obserwujemy losy Hanki, Alicji, Juliana, Emila, Adrianny. Całym tomem rządzi miłość, przyjaźń, honor i ojczyzna. Czy przyjaciele i kochankowie odnajdą szczęście w wojennych latach czy jest to jeszcze możliwe? co na to gestapo? polecam.

Cała seria wyśmienita. 17 tomów- nic tylko czytać:-)

Cała seria wyśmienita. 17 tomów- nic tylko czytać:-)