Batman: Rycerz z Gotham City

Tłumaczenie: Sławomir Wójcik
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Batman". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Siedmioróg
Batman: Gotham Knight

Od tej porywającej książki nie sposób się oderwać. Mistrzyni amerykańskiego thrillera Louise Simonson odsłania krok po kroku tajemnice Batmana i jego rolę w zabójczym starciu między włoską i rosyjską mafią. Połączenie mitu Batmana z zaskakująco aktualnym wątkiem kryminalnym, doprawione przewrotnym humorem i świetnie dozowanym napięciem, zapewnia zabawę literacką najwyższych lotów. Ta doskonale skonstruowana powieść wciąga czytelnika od pierwszego do ostatniego zdania. Dramatyczny finał książki każe nam zmienić spojrzenie na najnowszy film Christophera Nolana. Jest brakującym ogniwem całej historii, tłumaczącym niewyjaśnione sekrety Mrocznego Rycerza.

SłabyGracz | 2013-07-24

Sympatyczna książeczka. Wielkich rzeczy się spodziewać nie należy, ale miło się czyta i to jest najważniejsze w tego typu literaturze. Dopadłem ją na promocji za 5 złotych i to był dobry zakup, bo więcej niż 18 bym nie dał. Miła opowiastka na zwalczenie nudy i poprawę humoru.

karpatkadobra | 2016-10-27
Przeczytana: 27 października 2016

Lubimy świat superbohaterów – bo to świat często kłócący się sam ze sobą, pozbawiony wszelkich skrupułów i praw moralnych, pełny sprzeczności i kontrastów. To rzeczywistość mimo, iż wykreowana przez popularnych autorów komiksów, seriali, filmowych reżyserów i innych artystów – wydaje się być nie tak bardzo alternatywna, ale raczej nam bliska. Jesteśmy zwykłymi ludźmi, zmagającymi się dzień w dzień z różnymi przeciwieństwami losu . Bywają i takie chwile, że musimy być nadludźmi, nie tylko dla siebie ale także i dla innych. Gdy się nic nie dzieje – prezentujemy swoją osobę – spokojnie przechadzającą się po mieście, chodzącą do pracy, mającą czas na chwile relaksu, czyli mówiąc krótko jesteśmy typowym ,,Bruce’em Wayne’em”. Jednak w momencie, w którym musimy wziąć się w garść i zacząć walkę ze cudzymi lub swoimi ,,Demonami” – przybieramy maskę ,,Alter Ego” i stajemy się ,,Batmanem” .

Poprzez takie rozważania i głęboką myślową analizę na temat pobudek , które kierują...

Piotr Winiarczyk | 2014-05-15
Przeczytana: 15 maja 2014

W opisie z tyłu książki można przeczytać: "Od tej porywającej książki nie sposób się oderwać." Dalej jesteśmy zapewniani o tym, że książka ta zawiera przewrotny humor i świetnie dozowane napięcie oraz, że zapewnia zabawę literacką najwyższych lotów. Powieść ta ma również być doskonale skonstruowana i trzymać w napięciu.

A jak jest? Humor jest tandetny jeśli w ogóle gdzieś go można znaleźć. Jedyne napięcie jest chyba tylko w gniazdku w apartamencie Bruce'a Wayne'a. Co do konstrukcji powieści to jest... chronologiczna (czytaj: przewidywalna). A co do wspomnianej uczty literackiej - no patrze, szukam, książka się skończyła, a uczty żadnej nie ma. Jednym słowem - słabo.

Ale nie na tym koniec mej krytyki. Trzy rzeczy przede wszystkim rzuciły mi się w oczy. Po pierwsze - dynamika. Której tu brak. Ta książka jest jak w slow motion. Podczas bardzo szybko dziejącej się sceny (np. przy końcu książki, walka Batmana z Deadshotem) autorka potrafi zaserwować nam długi, kilkuakapitowy opis...

czytam_podrozuje | 2016-10-23
Przeczytana: 23 października 2016

Jak ma się czas na przeczytanie tej książki, to chyba dlatego, że nie ma się akurat nic innego do czytania. Książka miejscami jest opisem komiksu, co nie sprzyja czytaniu.

SeVIIen Sins | 2013-11-20
Przeczytana: 30 listopada 2013
comboometga | 2015-10-19
Na półkach: Batman, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 19 października 2015

Muszę przyznać, że początkowo niezbyt mnie wciągała. Gdy tylko zauważyłam, że książka zaczyna kręcić się wokół mafii i gangów, lekko mnie to zniechęciło. Wiedziałam jednak, że są to jedne z podstawowych tematów, jeśli chodzi o świat i przeciwników Batmana, więc spięłam się i przebrnęłam przez to.
Potem było już tylko z górki. Książkę czytało się przyjemnie i szybko. Pojawia się w niej kilku bohaterów, z którymi dotychczas nie spotkałam się w żądnej innej książce o Batmanie.
Akcja dzieje się przed filmem Christophera Nolana ''The Dark Knight'' i jest akuratnym uzupełnieniem niewyjaśnionych wątków. Polecam.

Mallwa | 2010-07-20

Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie jest to nic wybitnego, ale można przyjemnie spędzić czas.

| 2015-10-21

Nie będę opisywać wątku przewodniego książki, bo jeżeli lubisz przygody Batmana to sięgniesz po ten tytuł. Skupie się na mojej ocenie książki.

Widziałam wszystkie filmy opowiadające o przygodach Batmana, w dzieciństwie kreskówki. Ogólnie rzecz biorąc postać jest mi znana i całkiem lubię Mrocznego Rycerza w stroju nietoperza.

Plusy książki to z pewnością prosty język i płynne przechodzenie pomiędzy kolejnymi wątkami.

Minus jest jeden, ale olbrzymi, w tej książce o batmanie zabrakło mi prawdziwego batmana, było go po prostu za mało. Książka nie jest ani za długa, ani za krótka, czyta się szybko, ale autor nie dał nam bliżej poznać bohatera. Jest akcja, są nowe batmanowe gadżety. Bohater tak jak, miał to w zwyczaju współpracuje z policją. Polega to na tym, że złapanych bandziorów oddaje, zazwyczaj w stanie nienaruszonym przed oblicze wymiaru sprawiedliwości.

Co by napisać, mi się podobało, aczkolwiek książka ma pewne defekty. Jeżeli jesteś fanem batmana, nie sięgaj...

Natalia | 2015-07-16

Wcześniej Batman znany mi był jedynie z komiksów i kreskówek (które kocham), więc gdy znalazłam książkę nie mogłam oprzeć się by ją kupić. I cieszę się, że to zrobiłam. Książka ciekawa, momentami nie mogłam się od niej oderwać, mimo że nie należy ona do "dzieł sztuki" zdecydowanie polecam każdemu, kto interesuje się superbohaterami. :)

fornalina | 2014-12-23
Przeczytana: grudzień 2013

Akcja książki rozgrywa się po wydarzeniach z filmu "Batman Początek" i wypełnia lukę pomiędzy tym filmem, a jego kontynuacją - "Mroczny Rycerz". Po umieszczeniu mafiosa Carmina Falcone w wygodnej miejscówce w więzieniu, Gotham pogrąża się w chaosie, targane walkami o przejęcie zwolnionego etatu na głównego mafiosa w mieście. Jakby mało było problemów z mafią, do zmartwień zarówno policji Gotham, jak i Batmana dochodzi sprawa ciał bezdomnych, wyrzucanych na brzeg rzeki w raczej mało apetycznym stanie.
Bałam się wziąć za tę książkę. Bałam się, czy się na niej nie przejadę, nie rzucę nią w ścianę, bo nie miała typowej dla Batmana atmosfery. Gdy jednak zaczęłam czytać, wszystkie moje lęki rozpłynęły się niczym letnia mgiełka na soczyście zielonych pastwiskach. "Rycerz z Gotham City" przedstawia dwa główne aspekty pracy Batmana: walkę z trzęsącą Gotham mafią oraz walkę z mutantami i dziwolągami (których, nawiasem mówiąc, wprost uwielbiam). Mogłoby się wydawać, że ciągniecie dwóch...